Masz suche oczy? Wypróbuj jedną z tych 5 domowych metod

oczy

Masz suche oczy? Wypróbuj jedną z tych 5 domowych metod. Suche, swędzące oczy są bardzo uciążliwe, a czasami bardzo bolące. Wcierasz je w nadziei odnalezienia ulgi; ale za każdym razem, gdy je pocierasz, powodujesz ich swędzenie. Rozpoczynasz niekończący się cykl, którego po prostu nie możesz wygrać. Czerwone, swędzące oczy mogą być spowodowane przez reakcje alergiczne, odwodnienie lub zatkanie przewodów łzowych. Znajdź źródło irytacji i podejmij odpowiednie kroki, aby rozwiązać problem. Kilka z tych środków daje chwilową ulgę, a niektóre dają bardziej trwałe rozwiązanie. Sprawdź 5 środków domowych metod.

1. Krople soli fizjologicznej.  Everyday Roots zanotowało, że możesz stworzyć własne krople, umieszczając 2 tabletki chlorku sodu w 1 szklance przefiltrowanej wody. Umieść roztwór w słoiku z zakraplaczem i nie krępuj się go używać.

2. Ciepły kompres. Jeśli twoje oczy naprawdę cię niepokoją, Medical News Today zaleca używanie ciepłego kompresu przez około pięć minut. Następnie używaj szamponu dla dzieci, aby delikatnie przemyć oczy i rzęsy oraz wymasuj ł „obszar u podstawy twoich rzęs”, pomagając uwolnić oleje w gruczołach łzowych i inspirując własną naturalną produkcję łzy.

3. Olej rycynowy.  Jedna z lepszych rzeczy jaką ja używałam jest stosowanie kropli oleju rycynowego na twoje oczy. Należy użyć tylko jednej kropli oleju w każdym oku.

4. Tłuste ryby. Zalecam spożywanie ryb, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, jeśli masz ciągłe problemy z suchymi oczami. Łosoś, tuńczyk, sardynki, pstrąg i makrela to świetne źródła omega-3.

5. Woda. Kiedy jesteś odwodniona, twoje oczy będą miały tendencję do wysychania szybciej niż normalnie. Wypijaj dziennie  od 8 do 10 szklanek płynów, jeśli cierpisz na suche oczy. Unikanie kofeiny zapewni lepsze wyniki.

Kofeina jest największym naszym wrogiem i można się odzwyczaić pić kawę. Wiem to po sobie. Ostatnio miałam przyjemność poleżeć w szpitalu, gdy miałam dość ciężką operację. Niedługo napiszę coś więcej o tym, ale teraz chcę wam napisać o jak szybko można się odzwyczaić od wszystkiego tylko wystarczy poleżeć w szpitalu. Generalnie już po przebodzeniu miałam ochotę czegoś się napić, nie mówiąc o napiciu się łyku kawusi. No ale niestety nie zobaczyłam ani kawusi, ani wody. Wodę dostałam trochę pózniej, a kawy nie pije do tej pory. Nawet mnie nie ciągnie do niej. To bīl chyba mój największy nałóg, którego się pozbyłam dość szybko.

Pamiętaj, aby zgłosić sie do  optyka lub lekarza, jeśli objawy nasilą się lub nic nie będzie się poprawiać. Znalezienie ulgi, której potrzebujesz, może być w zasięgu ręki. Pożegnaj się ze swędzącymi oczami i spróbuj tych metod, które ci napisałam.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk