12 sygnałów, że nie pijesz wystarczająco dużo wody

Brzuch i jelita, picie wody

12 sygnałów, że nie pijesz wystarczająco dużo wody.

12 sygnałów, że nie pijesz wystarczająco dużo wody. Na tym świecie nie ma nic bardziej orzeźwiającego niż lodowata szklanka wody. Nie sądzę, żeby żył ktoś, kto mógłby zaprzeczyć, że zwykła szklanka wody może być bardziej satysfakcjonująca niż filiżanka kawy lub puszka napoju gazowanego. Mimo to zbyt wielu z nas nie pije codziennie wystarczającej ilości wody.

Pozbawiając się najbardziej naturalnych zasobów świata, nieustannie niszczymy nasze ciała. Jeśli rozpoznasz w sobie którykolwiek z poniższych objawów, zalecamy natychmiastowe wypicie szklanki H2O.

1. Twoje usta są suche

Wydaje się to dość oczywiste, ale konsekwencje mogą być inne. Oczywiście za każdym razem, gdy czujesz w ustach to lepkie, nieprzyjemne uczucie, oczywiście sięgasz po jakiś płyn. Ale słodkie napoje to tylko tymczasowe rozwiązanie większego problemu. Woda pitna smaruje błony śluzowe w jamie ustnej i gardle, które będą utrzymywać w jamie ustnej ślinę długo po pierwszym łyku.

2. Twoja skóra jest sucha

Twoja skóra jest największym organem twojego ciała, więc oczywiście musi pozostać nawodniona. W rzeczywistości sucha skóra jest jednym z najwcześniejszych objawów pełnego odwodnienia, które może prowadzić do znacznie większych problemów. Brak wody oznacza brak potu, co prowadzi do niezdolności organizmu do zmywania nadmiaru brudu i oleju nagromadzonego w ciągu dnia. Jeśli chcesz powstrzymać wybuchy, twoim pierwszym wyjściem powinno być picie większej ilości wody.

3. Jesteś nadmiernie spragniony

Przeszliśmy już przez suchość w ustach, ale pragnienie wykracza poza pustynny język. Każdy, kto kiedykolwiek miał kaca, może powiedzieć ci, że po przebudzeniu twoje ciało po prostu nie ma wystarczającej ilości wody. Alkohol odwadnia całe ciało, a woda pitna wysyła sygnały „TAK PROSZĘ!” Do mózgu, dopóki poziom płynów nie wróci do wartości wyjściowej. Słuchaj, co mówi ci twoje ciało; wie o czym mówi!

4. Twoje oczy są suche

Do tej pory powinno być jasne, że woda pitna wpływa nie tylko na usta i gardło. Brak spożycia wody prowadzi do suchych, przekrwionych oczu (ponownie pomyśl o tym ostatnim kłującym kacu). Bez wody w ciele twoje łzy wysychają. Jeśli myślisz „Co z tego, że nie mogę płakać?”, Zdaj sobie sprawę, że może to wyrządzić o wiele więcej szkody twoim oczom, zwłaszcza jeśli codziennie nosisz kontakty.

5. Występuje ból stawów

Nasze chrząstki i krążki kręgowe składają się w około 80% z wody. Jest to absolutna konieczność, aby nasze kości nie ocierały się o siebie na każdym kroku. Utrzymując nawodnienie organizmu, zapewniasz, że twoje stawy mogą wchłonąć wstrząs spowodowany nagłymi ruchami, takimi jak bieganie, skakanie lub upadek niezręcznie.

6. Twoja masa mięśniowa maleje

Twoje mięśnie również składają się głównie z wody. Oczywiście mniej wody w ciele oznacza mniej masy mięśniowej. Picie wody przed, w trakcie i po treningu nie tylko zapewnia nawodnienie i komfort, ale także sprowadza wodę do odpowiednich miejsc w ciele, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i bólów związanych z ćwiczeniami i podnoszeniem ciężarów.

7. Dłużej chorujesz

Woda pitna pozwala ciału stale wypłukiwać toksyny. Twoje narządy działają tak, aby filtrować niektóre z naszych odpadów, np. Maszynę, ale jeśli nie napełnisz maszyny wodą, nie będzie działać poprawnie. W odwodnionym ciele kończy się to, że narządy zaczynają pobierać wodę z magazynowanych obszarów, takich jak krew, co prowadzi do zupełnie nowych problemów.

8. Czujesz się zmęczony i ospały

Jak właśnie wspomnieliśmy, kiedy ciało jest odwodnione, „pożycza” wodę z twojej krwi. Brak odpowiednio nawodnionej krwi prowadzi do braku tlenu w organizmie. Oczywiście brak tlenu prowadzi do senności i całkowitego zmęczenia. Brak wytrzymałości oznacza, że ​​zaczniesz odczuwać awarię po południu wcześniej i wcześniej w ciągu dnia (i pamiętaj, że kawa nie pomoże na dłuższą metę).

9. Doświadczasz głodu

Kiedy jesteś odwodniony, twoje ciało może zacząć myśleć, że potrzebuje trochę jedzenia. Dzieje się tak przez cały dzień i przez noc, kiedy budzisz się głodny przekąski o północy. Jednak jedzenie żywności powoduje więcej pracy dla organizmu, podczas gdy woda pitna oczyszcza i narządy oraz dostarcza jej paliwa potrzebnego do przejścia przez inne procesy, przez które przechodzi ciało.

10. Występują problemy trawienne

Wcześniej mówiliśmy o śluzie w jamie ustnej i gardle oraz o tym, jak utrzymanie nawodnienia pozwala na prawidłowe funkcjonowanie błony. Dotyczy to również całego układu trawiennego. Bez odpowiedniego nawodnienia zmniejsza się ilość i siła śluzu w żołądku, co pozwala kwasowi żołądka wyrządzić poważne uszkodzenia wnętrznościom. Prowadzi to do tego, co powszechnie nazywamy zgagą i niestrawność.

11. Występuje przedwczesne starzenie się

Ilość wody zatrzymywanej przez nasze ciało naturalnie maleje z wiekiem. Oczywiście oznacza to, że wraz z wiekiem powinniśmy świadomie zwiększać spożycie wody. Podczas gdy przedwczesne starzenie się jest bardziej widoczne na zewnątrz, szkody, jakie wyrządzają naszym wnętrzom, będą ostatecznie odczuwalne z czasem. Aby zmniejszyć ryzyko wyczerpania organizmu, ważne jest, aby nadal pić wodę przez całe życie.

12. Czytasz ten artykuł i dotarłeś tak daleko

Ja Cały czas piję wodę. Prawie zawsze mam przy sobie szklankę lub butelkę wody, niezależnie od tego, czy pracuję, ćwiczę czy wegetuję przed telewizorem. Jeśli kliknąłeś ten artykuł, prawdopodobnie pomyślałeś sobie: „Hmm, nie sądzę, że piję wystarczającą ilość wody”. Więc jeśli tak nie jest, nalej teraz szklankę wody i wypij ją!

Nie przesadzaj, oczywiście, ale jeśli nie otrzymujesz zalecanej ilości (która jest wyższa niż myślisz), nie zaszkodzi pić więcej. Ja nie potrafię żyć bez wody i dlatego jetem o 10 lat młodsza…tak mi mówią moje podopieczne. kiedy im mówię, że mam 45 lat i dla mnie to jest super.

Zrobiłam dla ciebie 12 ćwiczeń video, całe 30 min power na brzuch i merytorycznym omówieniem danego ćwiczenia. Więc teraz wiem, że nie zrobisz błędu, nie będziesz mieć żadnych bóli w plecach i w końcu pochwalisz się płaskim brzuchem juz w to lato. Dam ci znać jak będzie gotowe! Do zobaczenia na treningu brzucha.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk