Masz problem z z dolnym brzuszkiem – Przeczytaj Artykuł

brzuszek, płaski brzuch

Masz problem z z dolnym brzuszkiem – Przeczytaj Artykuł. Żeby było jasne, posiadanie małego tłuszczu na brzuchu jest dla ciebie dobre, ponieważ chroni twoje jelita, żołądek i inne narządy.

Kliknij tutaj po współpracę. Ćwicz, kiedy inni tylko marzą!

Staje się problemem, gdy masz ogromy tłuszcz wokół brzucha i ważysz powyżej 70 kg. Dodatkowe komórki tłuszczowe, które leżą głęboko w brzuchu, zwane inaczej tłuszczem wewnętrznym, mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak choroby serca i cukrzyca.

Dla niektórych osób, które decydują się na utratę tłuszczu z brzucha, tracą go, ale to tylko 5% ludzi.. Z drugiej strony inni uważają, że utrata upartego tłuszczu z brzucha jest trudna.

Po przeczytaniu tego postu zrozumiesz najczęstsze powody, dla których nie tracisz tłuszczu z dolnego jaki całego brzuszka.

1. Używanie dużego talerza, za każdym razem, gdy spożywasz pokarm.

Niezależnie od tego, czy to jest, kolacja w formie bufetu lub zwykły posiłek w domu starają się zwrócić uwagę na rozmiar używanego talerza. Badania wykazały, że ludzie, którzy wolą większe talerze niż mniejsze lub średnie, są bardziej skłonni do przybrania na wadze.

Na dużym talerzu masz więcej miejsca na więcej jedzenia, ale jak to powoduje, że masz tłuszcz na brzuchu? to jest bardzo proste.

Za każdym razem, gdy używasz dużego talerza, jesteś bardziej narażona na masywne jedzenie i kiedy spożywasz więcej, niż wymaga tego twoje ciało, doprowadzi to do zwiększenia ilości tłuszczu w organizmie.

Aby tego uniknąć, za każdym razem używaj mniejszego talerza. Dzięki temu osiągniesz szybsze osiągnięcie swoich celów.

2. Jedzenie bardzo późno w nocy

Twoje ciało spala tłuszcz, kiedy śpisz, ale jeśli pójdziesz spać z pełnym żołądkiem, nie zrobi tego skutecznie. Poza tym, że może powodować otłuszczenie brzucha, jedzenie późno w nocy może zwiększyć ryzyko wystąpienia refluksu kwaśnego i niestrawności.

Aby uniknąć tych problemów, rozważ spożywanie niewielkiej ilości posiłków w nocy i nie kładź się co najmniej 2-3 godziny po spożytym posiłku.

3. Regularne picie napojów gazowanych

Jeśli w jakiś sposób nadal pijesz napoje gazowane regularnie, nie doceniasz swojego ciała. Przeprasza, ale nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć.

Soda nie robi nic dla twojego ciała, z wyjątkiem tego, że go niszczy.

Według badań, spożywanie 1 do 2 butelek sody ( napojów w puszkach ) dziennie może zwiększyć twoją talię co najmniej pięć razy szybciej niż ci, którzy prawie nie piją w ciągu tygodnia.

Rzecz w tym, że napoje gazowane są zaprojektowane tak, aby zwiększyć pragnienie jedzenia, abyś skończył jeść więcej niż powinien podczas posiłków. Tylko zwiększą apetyt, zwiększą masę ciała, spakują organizm za dużo cukru i zwiększą ryzyko niektórych najbardziej śmiertelne choroby, takie jak cukrzyca i rak.

Jeśli pragniesz satysfakcjonującego napoju, wybierz zdrowe i zielone soki, koktajle lub szklankę wody zmieszanej z cytryną.

4. Twoja dieta nie ma wystarczającej ilości białka

Po zwiększeniu spożycia białka można łatwo zrównoważyć poziom cukru we krwi, jednocześnie zmniejszając poziom insuliny, aby promować znacznie szybszy metabolizm.

Przeciętny dorosły potrzebuje co najmniej 20 do 25 g białka w każdym posiłku. Zależy to jednak od poziomu aktywności i wielkości ciała.

Inną rzeczą jest to, że białko pomaga kontrolować hormony, które zwiększają apetyt i pomagają naturalnie schudnąć. Aby zwiększyć spożycie białka, spróbuj jeść pokarmy wysokobiałkowe, takie jak indyk, ser, jajka, łosoś, kurczak bez skóry i soczewica.

5. Nie wystarczająco jesteś aktywna

Jedną z największych przyczyn tłuszczu w brzuchu jest brak wystarczającej aktywności fizycznej. Ludzie, którzy prowadzą nieaktywny tryb życia i mają nieregularną rutynę ćwiczeń, zawsze będą mieli zwiększone ryzyko przybrania na wadze. Żadne zabiegi czy diety nie pomogą bez aktywności.

Największym problemem z nieaktywnym stylem życia jest to, że powoduje, że proces spalania tłuszczu jest niekompletny, co może prowadzić do nadmiernego gromadzenia tłuszczu na całym ciele.

Powoduje to choroby, takie jak problemy z sercem, cukrzyca i nadciśnienie.

Ale możesz łatwo tego uniknąć, ćwicząc regularnie, nawet jeśli jest to 40 minut dziennie. Wykonywanie ćwiczeń o wysokiej intensywności jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo czasu na ćwiczenia.

 

Kliknij tutaj po współpracę. Ćwicz, kiedy inni tylko marzą!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk