Masz pęcherze na języku? Koniecznie zobacz co dla ciebie przygotowałam

język i domowe sposoby na choroby języka

Masz pęcherze na języku? Koniecznie zobacz co dla ciebie przygotowałam. Pęcherze na języku występują, gdy mechanizm obronny ciała zaczyna szwankować i są powodowane na języku po wypiciu czegoś zbyt gorącego, takiego jak kawa, która może poparzyć język. Zmiany na języku w postaci plam i nalotu często wiążą się z nieprawidłową higieną, choć przyczyna obłożonego języka może być poważniejsza. Objawy, takie jak nadżerki, spuchnięty i bolący język wskazują na afty, zaś białe zabarwienie jego powierzchni, na grzybicę i pleśniawki.

Te pęcherze mogą pozostać dłużej niż kilka dni i czasami mogą stać się bardzo irytujące.

Pęcherze sprawiają, że jedzenie jest bolesnym i trudnym zadaniem i często może pozostawić osobę na diecie płynnej lub półstałej przez kilka dni. Pęcherze na języku mogą być również oznaką leżącej u podstaw infekcji lub dolegliwości.

Oto kilka domowych środków zaradczych, które zadbają o te pęcherze w zdrowy sposób w domu:

1.Lód

Lód obniża temperaturę wokół pęcherzy i zapewnia kojące uczucie. Ta anestetyczna właściwość lodu czyni go doskonałym lekarstwem na szybkie leczenie pęcherzyków języka.

Wymagane składniki:

Kostki lodu – 3 lub 4

Procedura:

Umieść kostkę lodu bezpośrednio na pęcherzach i przytrzymaj ją, aż plama stanie się całkowicie odrętwiała. Powtórz tę procedurę kilka razy dziennie, aby szybko wyleczyć pęcherze. Od czasu do czasu można także popijać zimną wodą z lodem.

2.Kurkuma

W kurkumie występuje związek zwany kurkuminą, który ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które łatwo leczą uporczywe pęcherze. Mleko zapewnia relaks i łagodzi stany zapalne spowodowane pęcherzami.

Wymagane składniki:

Kurkuma w proszku – 1 łyżeczka
Mleko – 1 szklanka

Procedura:

Podgrzej szklankę mleka na 5 minut. Usuń mleko z ognia i wymieszaj łyżeczkę z kurkumą.  Wypukaj usta ta mieszanką. Powtarzaj ten proces przynajmniej raz dziennie, aby uzyskać ulgę z pęcherzy.

Miód

Miód ma właściwości antybakteryjne, przeciwbólowe i przeciwzapalne, które są niezwykle korzystne w promowaniu ogólnego zdrowia jamy ustnej i leczeniu pęcherzy na języku.

Wymagane składniki:

Miód – 2-3 łyżki
Waciki

Procedura:

Namocz trochę wacika w wodzie, a następnie wyciśnij nadmiar wody z kulki, aby był lekko wilgotny. Zanurz ten mokry wacik w miodzie i delikatnie umieść go na pęcherzach. Trzymaj wacik na swoim miejscu przez 3 do 5 minut, spłucz usta letnią wodą.

Powtórz ten lek przez dwa-trzy dni z częstotliwością trzykrotnie dziennie.

Zacznij się ruszać i dbaj o siebie. Spełnia marzenia, a jak nie masz motywacji to napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu

Razem pokonamy cały świat i udowodnimy, że w każdym wieku można ćwiczyć i dbać o siebie.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk