Żegnaj dolny brzuszku

brzuch i talia, trening i odżywianie

Żegnaj dolny brzuszku. Dla wielu kobiet to najtrudniejsza rzecz do stracenia. W pewnym momencie powiedziałam sobie, że to genetyczne i muszę tylko zaakceptować fakt, że zawsze będę mieć opuchnięty dolny brzuch. Chociaż jestem za akceptacją, moje rozumowanie było błędne, ponieważ wiedziałam, że nie próbowałam nic z tym zrobić.

Dobra wiadomość jest taka: rzeczywiście możemy pomóc naszym ciałom spalić niechciany tłuszcz wokół naszych dolnych brzuchów.

Po pierwsze, zawsze będziemy trochę bardziej elastyczni, ponieważ my, kobiety, wiemy, że mamy tendencję do przechowywania tłuszczu w środkowej części i bioder bardziej niż mężczyźni. To może nie zniknąć całkowicie, ale istnieją sposoby, aby pomóc tonować obszar i zmniejszyć jego wiotkość.

Zamierzam podzielić się kilkoma rzeczami, które dla mnie działały, ale pamiętaj, że to, co działa dla innych, może nie działać dla ciebie. Powiedziawszy i nie jest tajemnicą, że ćwiczenia + dobre odżywianie z pewnością przyniosą rezultaty i zmienią twoje ciało. Oto, co zrobiłam, by w końcu zmniejszyć ten brzuch:

1. Spożywaj mniej cukru i przestań używać przetworzonego jedzenie.
Jednym z powodów, dla których naprawdę zaczęłam tworzyć zdrowsze wersje moich ulubionych smakołyków, jest to, że był to mniej męczący sposób na trzymanie moich słodyczy w ryzach. Nie wierzę w ograniczanie się, więc znalazłam inny sposób, aby zaspokoić moje słodkie pragnienia, nie uszkadzając ciała przetworzonym cukrem.

2. Ogranicz chleb biały i makarony
Nie wiem, czy jestem uczulona na gluten, ponieważ nigdy nie byłam na testach, ale zauważyłam zmianę wielkości mojego brzucha, kiedy jadłam biały chleb, ale już było ok przy ryżu, ziemniaków i makaronu. Zamieniłam na  węglowodany z innych źródeł, takich  jak słodkie ziemniaki (i komosy ryżowej) zamiast zwykłej skrobi.

3. Zrozum, że musisz coś zrobić aby pozbyć się swojego brzucha. Starałam się stracić całkowitą tkankę tłuszczową dzięki treningom o wysokiej intensywności, obciążonym ćwiczeniom złożonym czyli ciężary. Nie ma innego wyjścia – jeśli chcesz stracić tłuszcz w dolnej części brzucha, musisz się pocić i to dużo. Tka też trenujemy na treningach online. Panie, które zaczynają ze mną treningi zaczynają od 10 sekund deski, aż dojdziemy do 2 minut, ale to wszystko wymaga czasu.

Zgłoś się do mnie na takie treningi online klikając tutaj 

4. Określona procedura ćwiczeń, w której zobaczyłam zmiany już następnego dnia
Ustawi sobie czasomierz na 35 sekund, 25 sekund na wolniejsze obroty. Przez 35 sekund biegnij sprintem z maksymalną prędkością 80-90%, a potem spaceruj przez 25 sekund. Upewnij się, że prowadzisz swoje badania na temat sprintu w odpowiedniej formie – to bardzo ważne! Powtórz 10-15 razy czyli 15 minut. Może to być krótki czas, ale mogę ci powiedzieć, że wszystkie mięśnie w brzuchu, nawet najmniejsze, będą obolałe. Czułam, że mój brzuch jest w stałym stanie skurczu, ale już zauważyłam bardziej płaski brzuch na drugi dzień.

5. Pamiętaj, że wszystko zależy od BALANSU.
Na początek jedzenie zmniejszasz tu i tam. Powolutku przejdź na 4 małe posiłki, ale nie  zmusisz swojego ciała do zmiany i wzmocnienia w jeden dzień. To wszystko wymaga czasu. Moja zmiana trwała około 2 lat i cieszę się, że zrobiłam to w wolniejszym czasie, a nie jak to niektórzy 50 kg w pół roku.

Ostatnio oglądałam program na 2 – pytanie na śniadanie gdzie młody chłopak 22 lat, wypowiadał się na temat swojego odchudzania. Schudł nie jedząc przez 3 tygodnie, a w trakcje jadł papier…szokujące i to na pewno nie było zdrowe i sam to powiedział, że nigdy by tak nie zrobił. Sam powiedział, że odbiło to się na jego zdrowiu. Problemy żołądkowe.

Zła wiadomość: to nie jest magiczna pigułka. Dobra wiadomość jest taka, że twój brzuch nie jest przekleństwem. Może zniknąć lub przynajmniej trochę się skurczyć, ale trzeba dać z siebie wszystko.

Razem pokonamy cały świat i udowodnimy, że w każdym wieku można ćwiczyć i dbać o siebie.

m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk