Masz Duży Brzuch? Zapisz sobie ten artykuł – Porady

Brzuch problem każdej kobiety - Gosia Klos

Masz Duży Brzuch? Zapisz sobie ten artykuł – Porady. Tłuszcz z brzucha jest uparty i nie schodzi tak jak by się chciało. Niestety nadmiar tłuszczu na brzuchu  jest również poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Osoby noszące nadwagę na brzuchu mają zwiększone ryzyko cukrzycy, chorób serca, stłuszczenia wątroby i zespołu metabolicznego. Na szczęście kilka prostych nawyków może pomóc w zmniejszeniu tego upartego tłuszczu. Sprawdź te 5 drobnych zmian, aby szybko stracić tłuszcz żołądkowy.

Małe zmiany mogą mieć duży wpływ na twoje zdrowie i brzuch!

1. Pij więcej wody. O tym już trąbie od 10 lat. Możesz być odwodniony i nawet o tym nie wiedzieć. Łatwo jest pomylić pragnienie głodu, więc następnym razem, gdy poczujesz się głodny, wypij szklankę wody, poczekaj kilka minut i zobacz, czy twój głód ustąpi. Dodatkowo picie większej ilości wody pomoże skórze i poziomowi energii.

2. Sen. Badania wykazały, że ludzie, którzy otrzymują zalecaną ilość snu, mają mniejszą szansę na nadwagę. Połóż się do łóżka wcześniej i t zatrzymuje Cię od sięgania po późną przekąskę. Sen jest bardzo ważny i jest najważniejszy w uregulowaniu twoich hormonów.

3. Podnoś ciężary. Cardio pomaga spalać tłuszcz, ale jest o wiele bardziej skuteczniejszy w połączeniu z treningiem siłowym. Trening siłowy pomaga przyspieszyć metabolizm, a także budować  mięśnie. Ma nawet inne korzyści, w tym utrzymanie masy kostnej i poprawę równowagi.

4. Unikaj napojów gazowanych. Prawdopodobnie wiesz, że cukier jest głównym winowajcą, jeśli chodzi o przybieranie na wadze. Jeśli nie masz pewności, jak zacząć odtruwać cukier z organizmu, zacznij od cięcia sody i innych słodkich napojów z diety. Wymień sodę na wodę.

5. Planuj z wyprzedzeniem. Gotowanie własnych posiłków to najlepszy sposób na uniknięcie zbędnego cukru, soli, tłuszczu i kalorii. Kiedy przygotowujesz jedzenie we własnym domu, wiesz dokładnie, co jesz. Usiądź i zaplanuj tygodniowe posiłki i przekąski przed pójściem na zakupy spożywcze. Przygotuj  jak najwięcej podczas weekendu, aby po uderzeniu głodu mieć zdrową żywność gotową do spożycia.

To jest bardzo proste tylko trzeba chcieć ruszyć tyłek i zacząć od małych kroczków. 

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk