Jak wyszczuplić talię – Nowe sposoby – Odchudzanie

talia

Dobrym sposobem na wyszczuplenie 1 centymetra w tali, biodrach i brzuchu jest dieta płynna – koktajlowa czyli np. mleko połączyć z truskawkami lub bananem.  Stosowanie tej diety możecie tylko jeden dzień i wymaga jedynie wymieszania jogurtu bądź mleka z owocami i żółtkiem. Dostarczają one wszystkich składników potrzebnych do tego, abyś pozbyła się obrzęków czy pozbyła się centymetrów.

Mleko i jogurt są źródłem aminokwasów i wapnia . Koktajl z mleka i żółtka jest najlepszym ratunkiem dla zmęczonej i odwodnionej skóry – dostarcza witaminy A, E i substancji tłuszczowych, które uszczelniają płaszcz lipidowy. Dzięki wapniowi twój ośrodek głodu i sytości zacznie właściwie działać i sygnalizować, kiedy jesteś naprawdę głodna. Dodatkowo usprawni przewodzenie impulsów nerwowych, dzięki czemu się wyciszysz.  Podane ilości składników wystarczają na przygotowanie jednej porcji.

Podaje przykłady koktajli jednodniowej diety :

Koktajl jagodowo-bananowy

Porcja dostarcza 386 kcal 

16 g białka, 6 g tłuszczu i 25 g węglowodanów i ok. 400 mg wapnia, co stanowi prawie 1/2 dziennego zapotrzebowania.

Składniki;

Jagody – 1 szklanka 130 g

Banan – 1 sztuka      120 g

Szklanka jogurtu naturalnego – 250 g

Surowe żółtko – 20 g

 

  • wymieszaj jogurt z  żółtkiem, szczyptą cynamonu do smaku, po czym zmiksuj
  • pokrojone owoce zalej koktajlem

Koktajl energetyczny

Porcja dostarcza 90 kcal 

5 g białka, 2 g tłuszczu, 11 g węglowodanów, 200 mg potasu, 150 mg wapnia, 30 mg magnezu oraz związków biologicznie aktywnych.

Składniki:

1/2 szklanki jogurtu naturalnego 250 g

1/2 szklanki soku warzywnego (z kartonika) 125 G

Po łyżeczce 5 g  posiekanych świeżych ziół: melisy, mięty, pokrzywy oraz natki pietruszki, warzyw liściastych, na przykład szpinaku, odrobinę pieprzu, soli do smaku

przygotowanie:

  • zmiksuj jogurt z ziołami
  • dolej sok wielowarzywny
  • dodaj sól i pieprz.

Dobrze jest go pić, kiedy brakuje ci energii i najlepiej od rana. Dostarczy ci potasu i magnezu.  Dzięki potasowi odczujesz wyraźny przypływ sił witalnych i  co najważniejsze, już po jednym dniu stwierdzisz, że twoje ubranie stało się luźniejsze. Można przeprowadzić jednodniową kurację albo wypijać jedną porcję koktajlu codziennie na czczo, aby tryskać energią w pracy.

Jeśli chciałabyś abym ułożyła dla ciebie dietę jednodniową po promocyjnej cenie napisz do mnie! Tylko jest dziś promocja 50%.

Zapraszam.

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk