Dlaczego tyjemy – Gosia Klos

otylosc

Bardzo często jeżdżę po Anglii na konsultacje osobiste i wystarczy przyjrzeć się osobą, które mijam na ulicy, by uzmysłowić sobie skalę problemu. Przy tuszy nie są tylko seniorzy, ale i małe dzieci. Tak naprawdę z nadwaga boryka się co druga osoba. DLACZEGO?

Odpowiedz jest prosta: jemy za dużo i nie ćwiczymy! Jedząc odreagowujemy stres i również zrzucamy winę na geny.

Dlaczego tyjemy?

Zgromadzona ww organizmie energia pobrana z pożywienia powinna być w całości wykorzystana – czy to na ogrzanie ciała w mroźnym klimacie, czy zajęcia fizyczne, praca. Jeśli jemy za dużo i jesteśmy za mało aktywni, pojawia się tzw. dodatni bilans energetyczny, który skutkuje otyłość.

Winny Apetyt?

Najłatwiej byłoby zrzucić winę na niekontrolowane tycie na trudny do zahamowania apetyt. Tyle, ze rzadko jest on niepohamowany. U zdrowego człowieka odżywianie regulowane jest przez ośrodkowy układ nerwowy, który kształtuje min. uczucie głodu i sytości.  Na to jaki mamy apetyt, wpływają nasze przyzwyczajenia dietetycznie dlatego czasami aby zgubić swoje zbędne kilogramy musisz najpierw nauczyć się normalnego odżywiania, nauczyć się zacząć ruszać – trenować. Do tego wszystkiego potrzebna jestem Ci Ja, gdyż z moim wieloletnim doświadczeniem pomogę Ci osiągnąć sukces.

Jak leczyć otyłość? 

Potrzebna jest Tobie zbilansowana dieta i większa aktywność fizyczna. Wiem z doświadczenia, że utrata około 15% nadmiernej masy ciała zauważalnie wpływają na poprawę zdrowia i wygładu! Odchudzanie może być zdrowe i skuteczne, ale pod warunkiem, że całkowicie zmienisz swój dotychczasowy sposób odżywiania i dostosujesz go do  potrzeb organizmu. Oznacza to, iż zdrowo należy odżywiać się przez całe życie, anie tylko na wakacje czy Święta. Z moimi podopiecznymi zawsze się uczymy jak jeść regularnie, jak łączyć odpowiednie produkty ze sobą,  jak odpowiednio trenować w domu lub na siłowni .   Dojeżdżam do swoich podopiecznych na terenie całej Anglii lub współpracuje on-line Skype.

Jeśli chciałabyś zacząć ze mną współpracę od dziś, napisz do mnie lub zadzwoń 

m.@klos@btinternet.com 

Proszę pamiętać, ze moje terminy spotkań na wrzesień się skończyły, sa opłacone i zarezerwowane.

Zapraszam do współpracy! 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk