Łatwa, Domowa Pułapka, aby Pozbyć się Muszek Owocowych

muszki owocowe

Łatwa, Domowa Pułapka, aby Pozbyć się Muszek Owocowych. Muszki owocowe stają się prawdziwym utrapieniem, gdy tylko nadejdzie cieplejsza pogoda. Często spotykane masowo, tworzące żywą chmurę wokół świeżej miski owoców, te drobne kłopoty szybko rosną, gdy nie są traktowane szybkim sposobem.

Znaj wroga

Wspólna muszka owocowa (Drosophila melanogaster) jest wprowadzana do domu jako larwa na powierzchni produktów zakupionych w sklepie, ponieważ są one tak malutkie, znajdują się wewnątrz w przestrzeniach owoców to ich w ogóle nie widać. Przyciąga ich wszystko, co wilgotne i sfermentowane, odkładając do 500 jaj na raz na dojrzałych owocach, gnijących jedzeniach, zlewkach, pustych butelkach i wilgotnych szmatach. Żywotność muszki owocowej trwa około siedmiu dni, choć im cieplejsza pogoda, tym dłużej żyją.

Sposoby zapobiegania muchom owocowym

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby w pierwszej kolejności uniknąć infekcji much owocowych, a następnie kontynuuj poniżej, aby zobaczyć najlepsze z metod pozbycia się muszek owocowych:

1. Umyć swoje owoce i warzywa

W standardowym postępowaniu, dokładne mycie produktów kupowanych w sklepach, gdy tylko wrócisz do domu, spowoduje nie tylko usunięcie szkodliwych pestycydów z jedzenia, ale także pozbycie się muszek owocowych, które mogą ukrywać się na skórkach twoich owoców i warzyw. Po umyciu nie umieszczaj ich z powrotem w torebce, w której je dostaliście, może to spowodować ponowną ponowną infekcję twoich produktów.

2. Utrzymuj porządek w kuchni

Ponieważ muszki owocowe rozkwitają wokół fermentujących pokarmów i wilgotnych substancji organicznych, najlepszym sposobem zapobiegania jest unikanie gościnnego środowiska do karmienia i rozmnażania. Oznacza to, że nie należy pozostawiać brudnych naczyń, zabrudzonych naczyń i kawałków jedzenia w zlewie. Bądź czujny i wytrzyj rozlane napoje i okruchy jedzenia na swoim blacie oraz wokół kuchenki, zmywarki i lodówki. Przepłucz pojemniki z jedzeniem i napojami przed włożeniem ich do pojemnika na odpady – zwłaszcza butelki z winem i piwem. Wytrzyj uszczelki lodówki, aż dookoła drzwi. Umieść kilka łyżek sody oczyszczonej w rynnie spustowej, a następnie wlej biały ocet, aby oczyścić rury kanalizacyjne.

3. Ocet jabłkowy 

Pułapka na muchy owocowe. Wśród niezliczonych zastosowań octu jabłkowego, to także fantastyczna przynęta na muszkę owocową.

Domowej roboty ocet jabłkowy 

Najpierw wyrzuć jakiekolwiek przejrzałe owoce, a następnie spróbuj tego skutecznego środka, aby wyrzucić muszki owocowe z kuchni. Muchy owocowe są naturalnie przyciągane do sfermentowanej żywności, a ocet jabłkowy wytwarzany jest ze sfermentowanych jabłek.

Oto czego potrzebujesz:

1 słoik z nakrętką
1/2 szklanki octu jabłkowego
1 kawałek przejrzałych owoców
1 kropla płynu do naczyń
Lejek wykonany z pergaminu lub papieru
Taśma

Przygotowanie:

Podgrzej pół szklanki octu jabłkowego na średnim ogniu i wlej go do słoika z nakretką. Teraz wrzuć kawałek dojrzałego owocu do słoika i kroplę płynu do naczyń. Płyn do naczyń rozbija napięcie powierzchniowe cieczy, dzięki czemu muchy mogą usiąść na wierzchu.

Zwiń kawałek papieru pergaminowego w kształt lejka i połączyć taśmą, jeśli to konieczne. Włóż go do wylotu słoika, spiczastym końcem. Muchy owocowe zejdą do słoika, by spróbować octu, ale nie zrozumieją, jak uciec, przez co po prostu utoną.

Poręczna wskazówka

Dodaj tylko jedną lub dwie małe krople płynu do naczyń w słoiku. Wystarczająco dużo, aby przyciągnąć muchy do napięcia powierzchniowego, ale nie po to, aby zapach odwracał je od pułapki. Jeśli muszki owocowe nie utoną, po prostu umieść pułapkę w zamrażarce na 20 minut.

Możesz ponownie wykorzystać pułapkę. Po prostu wyjmij lejek i dodaj pokrywkę do słoika. Przechowaj do przyszłego użytku. Mała pomysłowość to sposób na pozbycie się kuchni tych cholernych muszek owocowych, a ocet jabłkowy, gnijące owoce i płyn są o wiele bezpieczniejsze niż niebezpieczne domowe spraye czy inne substancje.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk