Kto lubi Płatki Owsiane – Łapka w Górę

Płatki Owsiane

Pewnie już o tym wiesz, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. To nie tylko dodaje energii do życia, to, co jesz na śniadanie, nadaje ton całemu dniu.

Ludzie, którzy jedzą fast food, pączki lub podobne jedzenie, częściej będą nadal dokonywać niezdrowych wyborów żywieniowych niż ci, którzy zaczynają dzień od zdrowego śniadania. A płatki owsiane to jedno z najzdrowszych śniadań, które możesz zjeść!

Płatki owsiane wytwarzane są z ziaren owsianych, które zostały obłuszczone. Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów płatków owsianych: walcowane, cięte i mielone.

Wielu sportowców spożywa płatki śniadaniowe na śniadanie ze względu na rozpuszczalne w wodzie błonnik i wysoką zawartość węglowodanów, które utrzymują stały poziom glukozy we krwi i spowalniają trawienie. Owsianka zawiera również 6 gramów białka na filiżankę, witaminę B1, witaminę E, magnez, miedź i biotynę.

Popularność owsianki wzrosła pod koniec lat 80-tych, kiedy badania wykazały, że może obniżyć ryzyko chorób serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu. Szał owsiany uderzył w Stanach Zjednoczonych i wielu producentów zbóż zaczęło dodawać otręby owsiane do swojej listy składników, aby twierdzić, że jest „zdrowe serce”.

Płatki owsiane to różnorodne ziarno, które można wykorzystać i ugotować na wiele sposobów. Można go przekształcić w desery, takie jak ciastka i chipsy i często jest składnikiem batonów śniadaniowych i batonów proteinowych.

Zmiany w twoim ciele będą ogromne, jedząc codziennie płatki owsiane:

Codzienne spożywanie płatków owsianych pomaga schudnąć. Ze względu na wysoką zawartość błonnika może pomóc w utracie wagi, dzięki czemu czujesz się pełna przez długi czas. A ponieważ może utrzymać poziom cukru we krwi na równym lini, nie doświadczysz  już spadku cukru we krwi oraz i spadku energii i intensywnego uczucia głodu, które idą za tobą.

Utrzymywanie uczucia sytości i dobrego poziomu cukru we krwi uniemożliwi ci sięgnięcie po pierwszą przekąskę, na którą natkniesz się, zwykle z wysoką zawartością cukru i kalorii. Tak więc płatki owsiane mogą pomóc w zmniejszeniu ilości kalorii, które przyjmujesz, utrzymując jednocześnie stały poziom energii, więc możesz poczuć się wystarczająco energiczny, aby ćwiczyć!

Obniży poziom cholesterolu
Zmniejszone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
Zmniejszone ryzyko niewydolności serca
Lepsza odpowiedź immunologiczna
Zmniejszone ryzyko cukrzycy typu 2
Ustabilizowany poziom cukru we krwi
Świetne źródło błonnika, który chroni przed rakiem piersi
Chroni przed astmą dziecięcą
Alternatywa dla pacjentów z celiakią lub osób z nietolerancją glutenu

Chciałbym również dodać, że ze względu na jego dość nijakiego smaku, bardzo kuszące jest dodawanie do płatków owsianych takich rzeczy jak rafinowany cukier, brązowy cukier, śmietana itp. Zamiast tego spróbuj dodać do płatków owsianych świeżych owoców, orzechów, przypraw, takich jak cynamon i gałka muszkatołowa lub jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, aby dodać smaku i dodatkowych składników odżywczych.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk