JAK WYGRAĆ BITWĘ Z OTYŁOŚCIĄ RAZ NA ZAWSZE

10 kg w miesiąc - brzuch i talia

JAK WYGRAĆ BITWĘ Z OTYŁOŚCIĄ RAZ NA ZAWSZE. Każdy wie, że niektóre rodzaje jedzenia mogą powodować uczucie wzdęcia i OGROMNEGO BRZUCHA. Jeśli kiedykolwiek poczułaś, że twoje wnętrze bije sambę po danym posiłku, pozostawiając cię strasznie wzdętą, być może nadszedł czas, abyś ponownie rozważyła swoją dietę i zaczęła ćwiczyć.

Wzdęcia mogą również wywoływać tryb siedzący w ciągu dnia, zwłaszcza po wielu godzinach spędzonych w pracy. Na dodatek mało z was ćwiczy, a to kolejny powód do niepokoju.

Po pierwsze, spójrzmy na to, co sprawia, że ​​czujesz sie otyła. Ponieważ spożywane pokarmy są trawione przez różne bakterie wytwarzające gazy w jelitach, powstaje produkt uboczny w postaci gazu.

Ten gaz jest teraz uwięziony w twoich jelitach, powodując poszerzenie żołądka i jelit i dlatego  czujesz się nieswojo i nadęta. Jeśli jelita staną się zbyt szerokie, może to spowodować skurcze lub nawet ból.

Jednak jednym z powodów powstawania tego produktu ubocznego jest niewystarczająca ilość wody. Większość z nas nie ma upośledzonego ośrodka pragnienia, więc zaufaj swojemu naturalnemu instynktowi i wypij szklankę wody, kiedy tylko poczujesz pragnienie! Czyli co 1h jedna szklanka wody.

Ponadto woda pitna podczas posiłku lub po posiłku znacznie poprawi trawienie i może nawet całkowicie rozwiązać problem z wzdęcia.

Nie mylić napojów alkoholowych ze zwykłą wodą. Trzymaj się oryginalnego nektaru bogów: standardowa szklanka wody!

W miarę, jak się starzejesz, możesz stwierdzić, że wypicie całej szklanki mleka może spowodować duży dyskomfort i doprowadzi cię do toalety.

Przyjmij fakt, że  potrzeby się zmieniają i rozważ rozdzielanie dziennego spożycia produktów mlecznych na mniejszą porcję w ciągu dnia. Przejście na mleko bez laktozy lub nawet mleko migdałowe może być jeszcze lepszą alternatywą dla innych.

Niektórzy ludzie mogą nawet skorzystać na spożywaniu jogurtu na żywo, kefiru lub jakimkolwiek innym probiotykiem, ponieważ zawierają bakterie o nazwie Lactobacillus acidophilus, które mogą być przydatne podczas walki z obrzękiem brzucha.

Błonnik są kolejną ważną przyczyną, dla której czujesz się rozdęta: w rzeczywistości wiele osób mających ten problem ma nieuregulowaną dietę ubogą w błonnik.

Zwykle bierzemy nasz błonnik poprzez spożywanie owoców i warzyw, ale jeśli masz skłonność do ich nieregularnego jedzenia, będziesz mieć problemy z wzdęciami, a nawet zaparciami.

To prawda, że ​​warzywa zawierające substancję zwaną rafinozą i sprawią, że poczujesz się bardziej lżejsza i nadal możesz cieszyć się pysznym daniem z brokułów, fasoli, kapusty, brukselki i szparagi jednocześnie ćwicząc subtelną sztukę umiaru.

Pamiętaj, że odrobina umiaru w diecie w dużym stopniu wpływa na problemy z wzdęcia.

Wreszcie, słone jedzenie może również powodować uczucie wzdęcia. W rzeczywistości, dzienne spożycie soli powinno być ograniczone do nie więcej niż jednej pełnej łyżeczki (5 g) dziennie, podczas gdy osoby w wieku powyżej 50 lat lub osoby z cukrzycą, nadciśnieniem lub przewlekłą chorobą nerek muszą ograniczyć swoją sól co najwyżej 0,75 łyżeczki (3,75 g) dziennie.

Na szczęście ciepły kubek herbaty z rumianku może chwilowo ukoić twój ryczący brzuch. Niektóre przyprawy, szczególnie te związane z kminkiem, koprem włoskim, kolendrą i kminkiem, mogą ułatwić proces rozkładania żywności w jelitach, dzięki czemu czujesz się mniej wzdęty.

Doda do tego 30 minutowe ćwiczenia codziennie, a zobaczysz ze wszystko wróci do normy.

Napisz do mnie po takie plan treningowy lub zacznij ze mną ćwiczyć online LIVE.

m.klos@mataleo.eu

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące dyskomfortu w jamie brzusznej, zawsze zwróć się do swojego lekarza o poradę, bo to może być coś bardziej poważnego.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk