Korzyści ze spania po lewej stronie

korzysci ze spania

Korzyści ze spania po lewej stronie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się kładąc się  do łóżka starając się określić, która pozycja będzie dla ciebie najlepsza do spania? Niektórzy ludzie już odpowiedzieli na to pytanie, ale dla wielu wątpliwości pojawia się za każdym razem, gdy mają kłopoty ze zasypianiem. Będziecie czuli się bardziej odprężeni na plecach? Czy leżeć lepiej  na brzuchu? Jak się okazuje, nie tylko eksperci twierdzą, że należy trzymać się boku, ale nawet zalecają konkretny w tym wypadku.

O Alternatywnej formie medycyny z Indii już każdy słyszał i ten sposób, który dziś opisze, jest najlepszy na świecie.  Oto kilka powodów, dla których ta strona jest pozornie najlepsza do spania.

1. Grzbiet i oddychanie

Spanie na plecach powoduje zbyt duży nacisk na górną część pleców i bioder i opuszcza dolny odcinek pleców w stanie zawieszonym, który jest szkodliwy w dłuższej perspektywie. Podobnie spanie na żołądku powoduje zarówno obniżenie pleców jak i szyję. Dodaje, że spanie na boku najlepiej zapewnia optymalne przepływ powietrza do płuc.

2. Trawienie

Droga jelitowa przesuwa się przez żołądek, odpady żywności będą przetwarzane szybciej, jeśli BĘDZIECIE SPAĆ  po lewej stronie. W tej pozycji żywność będzie szybciej przemieszczać się z jelita cienkiego i do jelita grubego. Zaleca się nawet 10-minutowy odpoczynek leżąc po lewej stronie po spożyciu posiłku, aby pomóc posiłkowi lepiej trawić i odzyskać zdrowie od „przerażającej śpiączki”.

3. Odpływ limfatyczny

Większość układu limfatycznego jest obecna po lewej stronie ciała,  a gdy występuje przeciążenie limfatyczne, często jest to po lewej stronie. Więc kiedy śpisz po lewej stronie, pozwalasz grawitacji wziąć trochę ciśnienia drenażu limfatycznego z dala od serca i śledziony, oba te znajdują się także po lewej stronie ciała.

Te wszystkie drobne kwestie wskazują na lewą stronę jako wyraźny zwycięzca konkursu w tym artykule. Jest jednak mały problem. Każdy ma już swoje przyzwyczajenia i ciężko jest je czasami zmienić.  Powiem wam szczerze, że kiedy śpię po lewej stronie jest mi o wiele lżej i lepiej mi się śpi….hmmm tylko jak się budzę to już jestem po prawej stronie.  Spróbuj ten sposób i daj mi znać, jak się czujesz spiąć po lewej stronie.

Pamiętaj, aby podzielić się cennymi informacjami z przyjaciółmi pozbawionymi snu!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk