7 oznak, kiedy jesz zbyt dużo tłuszczu

tłuszcz

7 oznak, kiedy jesz zbyt dużo tłuszczu. Utrzymanie zdrowego stylu życia polega na znalezieniu równowagi. Jedzenie zbyt dużej ilości białka, witamin i tłuszczu może wyrzucić ciało z równowagi. Jeśli zmagasz się z utratą wagi lub innymi objawami zdrowotnymi, może to być spowodowane tym, że twoja dieta jest nie do przebicia.

Jedną z rzeczy, które można zjeść za dużo tłuszczu.  Organizmy potrzebują pewnej ilości zdrowych tłuszczów w celu ochrony narządów, wchłaniania składników odżywczych i produkcji hormonów. Ale zbyt dużo tłuszczu (zwłaszcza niezdrowego rodzaju) może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Czytaj dalej, aby zobaczyć kilka wskazówek, które mogą wymagać dostosowania poziomu spożycia tłuszczu:

1. Wzrost masy ciała

Jeśli masz dużo na wadze lub nie możesz stracić na wadze, może być to, że Twoje spożycie tłuszczu jest zbyt duże. Podczas gdy zdrowe tłuszcze są niezbędne w zdrowej diecie, zbyt wiele niezdrowego tłuszczu prowadzi do przyrostu masy ciała. Wybierz zdrowe tłuszcze (np. Ryby, awokado i orzechy) zamiast frytki czy smażonego kurczaka.

2. Zgaga

Jeśli regularnie doświadczasz uczucie zgagi, to oznacza, że jesz za dużo tłuszczu.  Tłuste pokarmy i duże posiłki mogą powodować zgagę, ponieważ tłuszcz długo się siedzi w brzuchu, powodując drażniący kwas, co może prowadzić do zgagi.

3. Wysoki poziom cholesterolu

Przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu jest zazwyczaj kombinacja nieaktywnego stylu życia i diety zbyt wysokiej w tłuszczach nasyconych. Inne czynniki, takie jak wiek, płeć i genetyka mogą również wpływać na poziom cholesterolu.  Dieta pełna warzyw, owoców i zdrowych tłuszczów może pomóc.

4. Problemy z pamięcią

Masz problem z koncentracją lub pamięcią? Niezdecydowana dieta może być tego winna. Zgodnie z badaniami Harvarda, dieta wysoka w niezdrowych tłuszczach może zwiększyć poziom cholesterolu LDL, a jeśli powstają LDL, mogą zwiększyć ryzyko otępienia i innych problemów z pamięcią.

5. Wyczerpanie

Jeśli kiedykolwiek wrócisz do domu z epickiej nocy balangi na frytkach czy zapiekankach, a potem wpadasz w szybką śpiączkę to znaczy, że zjedliscie za dużo złych tłuszczów. Według Men’s Health, osoby, które spożywają 135 gramów tłuszczu lub więcej dziennie, częściej doświadczają zmęczenia w ciągu dnia. Powodem: twoje ciało zaczyna wytwarzać neurohormony, które mogą sprawić, że czujecie się zmęczeni.

6. Zapalenie stawów

Posiłki, które mają więcej  tłuszczów nasyconych powoduje zapalenie stawów. Jeśli masz już zapalenie stawów to może być jeszcze gorzej: bóle stawów i stan zapalny mogą wskazywać ryzyko chorób serca. Zacznij  więc przycinaj tłuszcz, aby poczuć się lepiej!

7. Zmiany nastroju

W Stanach Zjednoczonych poinformowano wszystkich o powiązaniu między żywnością tłuszczową (tłuszcze nasycone), a depresją. Tłuszczowe potrawy nie tylko sprawiają, że czujesz się zmęczony, ale mogą mieć wpływ także na nastrój. Powodem jest: twoje ciało musi dużo pracować, aby strawić tłuszcz, który może zubożać źródła energii z innych obszarów ciała.

Podziel się tymi wskazówkami ze znajomymi na Facebooku i pomóż im zjeść zdrowsze!

Zapraszam do współpracy

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk