Korzyści z żelatyny dla kości i stawów

żelatyna

Żelatyna jest pozornie nieszkodliwym składnikiem, prawdopodobnie najbardziej znanym w swoim ulubionym deserze z galaretki. To białko zwierzęce (składające się z kolagenu) jest rzeczywiście stosowane w wielu produktach, od makijażu po gumki niedźwiedzie. Ale ten wszechstronny składnik oferuje wiele więcej korzyści niż tylko utrzymanie swojego ulubionego traktowania żelowego, zgodnie z zdrowym i naturalnym światem.

Niektórzy badacze uważają, że właściwości kolagenu tego wspólnego składnika oferują wiele korzyści zdrowotnych, szczególnie u pacjentów z zapaleniem stawów i innymi problemami kości i stawów.

Żelatyna na zapalenia kości i stawów

Według Zdrowego i Naturalnego Świata, Amerykańskiej Akademii Rodzinnych Lekarzy omówiono badanie, które wskazuje, że pacjenci z zapaleniem kości i stawów w kolanach, którzy wzięli suplement żelatyny, mieli znaczną poprawę bólu i sztywności. Pacjenci w tym badaniu również spożywali dodatkową witaminę C. Zalecam zwiększenie spożycia witaminy C w uzupełnieniu do suplementu żelatynowego w celu osiągnięcia maksymalnych wyników.

Żelatyna dla kości i stawów

Uważa się, że żelatyna pomaga złagodzić ból stawów i kości, ponieważ jest wykonana z kolagenu. Jest to ten sam materiał, który tworzy chrząstkę i kości. Ponadto, żelatyna zawiera również wapń, magnez i fosfor, które mogą również pomóc wzmocnić kości.

Żelatyna dla skóry i włosów

Jeśli słowo collagen brzmi znajomo, jest to prawdopodobnie dlatego, że wiele osób kojarzy to z chirurgii plastycznej. Kolagen jest w istocie wspólnym składnikiem stosowanym w procedurach i starterach przeciw-starzeniowych. Twoje ciało wytwarza mniej kolagenu w miarę wieku, co powoduje zmarszczki.  Spożycie kolagenu jest bardziej skuteczne niż kremy, ponieważ cząsteczki kolagenu w kremach są zbyt duże, aby skóra mogła wchłonąć.

Wagi żelatynowe Hormony

Ułatwi przeciążenie estrogenem dzienną dawką żelatyny. „Zbyt dużo estrogenu w organizmie … może powodować zapalenie, niepłodność i przyspieszone starzenie się … Wydaje się, że nieskończone korzyści żelatyny mają działanie antyestrogenne, które mogą pomóc w zrównoważeniu wpływu nadmiaru estrogenów w organizmie”.

Żelatyna utrzymuje system trawienny

Żelatyna może pomóc systemowi trawiennemu i regularnie ją utrzymywać. Działa jako środek wspomagający trawienie, ponieważ zawiera aminokwasy, które sprzyjają produkcji soków trawiennych.

Jeśli chcesz dodać więcej żelatyny do swojej diety, istnieje kilka zdrowych alternatyw. My używamy zwykłej żelatyny, którą możesz kupić w sklepie tak jak i galaretki. Spróbuj suplementu żelatynowego lub organicznego bulionu kostnego.

Udostępnij dalej artykuł. Dziękuję 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk