Korzyści z Olejku z pestek winogron

olejek-z-winogron

Korzyści z Olejku z pestek winogron

Olejek z pestek winogron jest uzyskiwany z nasion winogron. Podczas gdy winogrona są jednym z najbardziej popularnych owoców na świecie, prawie każdy rzuca się ich nasiona, ale eksperci twierdzą, że nasiona te mogą rzeczywiście być najzdrowszą częścią winogron. Nasiona są naładowane potężnymi przeciwutleniaczami i naturalnych związków roślinnych, znanych jako oligomerycznych kompleksów proanthocyanidin lub OPC.

Olejek z pestek winogron zawiera również wysoki poziom związków zwanych procyjanidyn dimerów, które działają jako inhibitory aromatazy, które uważa się w inny sposób mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu raka.

Olejek z pestek Winogron JEST szczególnie popularny w użytku kosmetycznego. W rzeczywistości, można zobaczyć je jako składnik produktów na półkach sklepowych np. krem do opalania, krem nawilżający i wielu innych przedmiotów związanych z uroda.

Piękne włosy

Olejek z pestek winogron jest często spotykany w produktach do pielęgnacji włosów. Olejek ten jest idealny do nawilżania i klimatyzacji suchych włosów, ponieważ jest lżejszy niż olej kokosowy czy oliwa z oliwek i nie pozostawia uczucie tłustych włosów. Olejek pracuje tak, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów, rozdwajaniu i łamaniu się  włosów w wilgotnym klimacie.

Olejek z pestek winogron jest również skuteczny, a nawet przewyższa jego odpowiedników,  wypadaniu, łupieżu czy osłabionych włosy. Regularne stosowanie tego olejku – na przykład 3 razy w tygodniu przez namaczanie włosów ich, pozostawiając na  10 minut, a później spłukując włosy pod letnią wodą, będą  bardziej zdrowsze, silniejsze i mega lśniące. Jej wysoka zawartość witaminy E, protein, minerałów i kwasów linolowych to dawka witamin dla włosów,  które często wypadają.

Piękniejsza  skóra

Wiele osób korzysta z olejku z pestek winogron, gdyż jest bardzo  korzystny dla skóry, głównie ze swoich właściwości zmiękczających. Jego właściwości silnego przeciwutleniacza może także działać na spowalnianie starzenia się skóry, poprzez minimalizację szkód spowodowanych przez wolne rodniki.

Olejek może także zapewnić ochronę przed uszkodzeniem słonecznym i ma właściwości ściągające, które działają w celu zaostrzenia skóry. Ponieważ zawiera kwas linolowy, możesz również skorzystać pozytywnie z wieloma problemami skóry, w tym trądzik, egzema i zapalenie skóry. Związek ten pomaga odżywiając i łagodząc oraz wspomagając naprawę skóry. Witamina E jest elementem, która pomaga zatrzymać skórę tak, że staje się gładka i jędrna.

Olejek może być stosowany w celu  złagodzenia oparzeń słonecznych oraz zmniejsza Twoich zmarszczek i rozstępów na skórze.

Chociaż może to wydawać się sprzeczne z intuicją, ale możesz  używać olejku z pestek winogron do leczenia skóry tłustej. Po nasmarowaniu olejkiem, pozwala skórze swobodnie wyschnąć, a skóra staje się gładka i nawilżona.  Olejek z pestek winogron jest lekki, więc nie pozostawia skórę z ciężkim i tłustym uczuciem.  Olejek z pestek winogron działa również jako wielkiego przewoźnika z olejkami eterycznymi. Łącząc te dwa elementy możesz doświadczyć odżywienie swojej skóry w szybkim czasie.

Olej może przyczynić się do przywrócenia kolagenu , dzięki temu, że jest bogaty w  OPC (oligomeryczne proanto-cyjanidyny). Związki te pomagają wyeliminować wolne rodniki i promowania odbudowy kolagenu na poziomie komórkowym. To sprawia, że skóra czuje mocniejsza, a jednocześnie minimalizuje i zapobiega oznaki uszkodzenia skóry.

Twój Dietetyk i Trener Personalny https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk