Napraw swoje Kolano – Ćwiczenia wzmacniające – Gosia Klos

Kolano ćwiczenia Gosia Klos

Napraw swoje Kolano – Ćwiczenia wzmacniające – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Częstym urazem kolana jest uszkodzenie łękotki. Łękotka to gumowy dysk w kształcie litery C, który amortyzuje kolano. Kolano ma dwa łąkotki, jeden na zewnętrznej krawędzi kolana i jeden na wewnętrznej krawędzi. Menisci utrzymuje kolana stabilnie, równoważąc wagę.Łąkotki stawu kolanowego to twory z tkanki chrzęstnej, które pełnią w stawie rolę amortyzatorów, a także stabilizują staw kolanowy i dopasowują do siebie powierzchnie stawowe.

Podczas ruchu łąkotki w stawie kolanowym są uciskane, ich kształt ulega zmianie.Łąkotki stawu kolanowego to twory z tkanki chrzęstnej, które pełnią w stawie rolę amortyzatorów, a także stabilizują staw kolanowy i dopasowują do siebie powierzchnie stawowe. Podczas ruchu łąkotki w stawie kolanowym są uciskane, ich kształt ulega zmianie

Objawy i symptomy

Wspólne oznaki i objawy rozdarty łąkotki są bóle kolan , szczególnie wzdłuż linii stawów i obrzęk. Są to gorzej, gdy kolana posiada więcej masy (na przykład podczas jazdy). Innym typowym zarzut jest wspólny zamek, gdy poszkodowany nie jest w stanie wyprostować nogę w pełni. To może towarzyszyć uczucie klikania. Zdarza się, że łza łąkotki powoduje również uczucie, że kolano daje drogę.

Osoba z rozdarciem łąkotki może czasami pamiętać specyficzną aktywność w którym szkody poniesione. Zrywany menisku powszechnie następujące urazu, który obejmuje ruch obrotowy kolana, gdy był nieznacznie wygięty. Te manewry zaostrzyć również ból po urazie; na przykład, wysiadając z samochodu jest często zgłaszane jako bolesne.

Oto kilka ćwiczeń, które pomogą odzyskać zdrowie i zapobiegać:

1. Przedłużenie zgięcia

Zacznij od 1 zestawu 5 powtórzeń w każdym kierunku. Wykonaj to ćwiczenie płynnym, kontrolowanym ruchem z dobrym skurczem na końcu każdego ruchu. Ćwiczenie dotyczy bioder i izolacji mięśni wokół kolana.

Celem tego ćwiczenia jest:

Stojąc na jednej nodze, pracujesz izometrycznie na mięśniach wokół kolana i biodra.
Kiedy machasz nogą zranionego kolana, pracujesz na mięśniach wokół bioder.
Kiedy masz kontuzję kolana, bardzo ważne jest, aby mieć silne biodro, aby pomóc ci  uśmierzyć ból i zapobiec przyszłemu urazowi.

Jak wykonać ćwiczenie:

Rozpocznij w pozycji stojącej i oprzyj jedną rękę o ścianę.
Połóż swój ciężar na jednej nodze.
Przesuń drugą nogę do przodu i do tyłu.
Powtórz ruch.

Kolano ćwiczenia https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

2.Wymach  biodra do boku.

Zacznij od 1 zestawu 5 powtórzeń z każdej strony. Wykonuj to ćwiczenie płynnym, kontrolowanym ruchem z dobrym skurczem w pozycji końcowej.

Celem tego ćwiczenia jest:

Pierwszym jest wzmocnienie zewnętrznej części biodra.
Kiedy wyciągasz nogę na bok, wzmacnia zewnętrzną część biodra.
Silne biodro jest ważne, aby zapobiec bólowi kolana i odzyskać uraz kolana.
Drugą korzyścią jest to, że zraniona noga jest tą, na której stałeś, izometrycznie kurczy mięśnie wokół kolan i bioder.
Uszkodzona noga będzie działać cały czas i celować w ważne mięśnie, które są pomocne w regeneracji łez łąkotki.

Kolano ćwiczenia - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

3. Podnoszenie pięt do góry – skurcz statyczny

Zacznij od 1 zestawu 5 powtórzeń. Wykonaj to ćwiczenie z przyjemnym i płynnym skurczem pod koniec ruchu przez ułamek sekundy. To ćwiczenie działa na aktywację, wytrzymałość i siłę mięśnia czworogłowego.

Celem tego ćwiczenia jest:

Trenuj aktywację, wytrzymałość i siłę mięśni mięśnia czworogłowego, które mogą nie działać prawidłowo po zerwaniu łąkotki.

 

Ból kolana i ćwiczenia - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

Jeśli jest stan bardzo poważny kolna, przed rozpoczęciem ćwiczeń koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Nie wykonuj sama żadnych ćwiczeń jeśli masz duży ból i nie możesz nawet chodzić.

Kontakt do współpracy na kliknij tutaj.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk