Koronawirus – Fawilawir pierwszy zatwierdzony lek stosowany w leczeniu – Gosia Klos

Leki na koronawirusa - Gosia Klos

Koronawirus – Fawilawir pierwszy zatwierdzony lek stosowany w leczeniu – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Ponieważ liczba przypadków COVID-19 rośnie na całym świecie, chińska administracja produktów medycznych zatwierdziła pierwszy w historii lek przeciwwirusowy o nazwie Fawilawir. Mówi się, że ten lek prawdopodobnie leczy obecnie ogłoszoną chorobę pandemiczną. W weekend rząd miasta Taizhou ogłosił, że Favilavir, początkowo opracowany przez chińską firmę farmaceutyczną, jest pierwszym lekiem dopuszczonym do powstrzymania rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby. Obecnie ten lek jest promowany przez wytwórnię Avigan.

Według Ministerstwa Nauki i Technologii Chin, Fawilawir Hisun Pharmaceutical jest jednym z trzech leków, które przedstawiły wyniki utrudniające rozprzestrzenianie się COVID-19 (w początkowych badaniach) i dalszą szkodę dla zdrowia ludzi na całym świecie.

Względnie ten lek został przetestowany w tamtym czasie, trwający test kliniczny odbywał się w Shenzhen w prowincji Guangdong, w którym wzięło udział około 70 pacjentów, po czym okazało się, że jest prawdopodobnie skuteczny w leczeniu COVID-19, chociaż odnotowano również pewne niewielkie działania . Obecnie ogólna wersja Faviliavir jest masowo produkowana w Chinach.

Trenuj ze mną w domu online klikając tutaj.

Jak działa Favilavir

Pomimo potencjalnej skuteczności i obecnej masowej produkcji Favilaviru, lek musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), aby można go było uznać za skuteczny lek przeciw koronawirusowi. Istnieją trzy fakty, wskazany niedawno artykuł, który społeczeństwo powinno wiedzieć o tym potencjalnym leku koronawirusowym.

Po pierwsze, Fawilawir działa jako skuteczny lek przeciwwirusowy do zwalczania infekcji RNA poprzez hamowanie zależnej od RNA polimerazy RNA lub RdRp. Po drugie, lek ten jest głównie przyjmowany jako skuteczne leczenie grypy w Japonii i Chinach. Trzecim i ostatnim jest to, że obecnie prowadzone są próby mające na celu określenie skuteczności Favilaviru w stosunku do COVID-19.

Obiecujący lek

To było w lutym, kiedy urzędnicy nadzorujący w Chinach po raz pierwszy ogłosili swoją zgodę na przeciwwirusowy „Fawilawir”, który ma być stosowany w leczeniu COVID-19. Zatwierdzenie, szczególnie przez Krajową Administrację Produktów Medycznych, było oparte na skuteczności leku przeciwko chorobie zakaźnej w testach klinicznych, które rozpoczęły się w odpowiedzi na wciąż trwającą i pogarszającą się epidemię. Lek został opracowany pierwotnie w leczeniu „nieżytowego lub zapalnego gardła lub nosa”.

Tymczasem Gilead, producent leków w USA, opracowuje obecnie inną opcję skutecznego leku na koronawirus, o nazwie Remdesivir.

Pierwotnie było to przeznaczone do leczenia wirusa Ebola. Jednak doniesiono, że Remdesivir leczył Amerykanina, który został trafiony COVID-19, a ten konkretny pacjent w pełni wyzdrowiał. Ten lek jest jednak obecnie poddawany niektórym testom klinicznym i nie został jeszcze zatwierdzony, zanim zostanie uznany za skuteczny i oficjalny lek do leczenia wirusa Ebola lub COVID-19.

Tymczasem lekarze z Korei Południowej również donosili, że „stosowali kombinację HIV, lopinawir plus rytonawir”, która była sprzedawana jako „Kaletra”, również z powodzeniem w leczeniu COVID-19 u pacjenta, który miał 55 lat. Grupy badawcze w Chinach poprosiły również byłych pacjentów z COVID-19, którzy już w pełni wyzdrowiali, o oddanie osocza krwi w celu wykorzystania ich jako podstawy leczenia wspomnianego wirusa.

Wszyscy działają na wysokich obrotach aby szybko wynaleźć lek na obecnego koronawirusa, ale dla mnie najważniejsze jest to aby dbac cały rok, schudnąć i nie miec problemów z jakimś wirusem czy bakteriam. To my jestesmy odpowiedzialni za swoje zdrowie, a nie państwo.

Trenuj ze mną w domu online klikając tutaj.

Zródło

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk