Kompletny przewodnik dla początkujących do doskonałych przysiadów

przysiady z piłką

Kompletny przewodnik dla początkujących do doskonałych przysiadów. Przysiady są jednym z najbardziej korzystnych ćwiczeń całego ciała. Jeśli nigdy wcześniej nie osiągnęłaś  pożądanych rezultatów robiąc przysiady, to na pewno robiłaś błędy.

Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

Zalety robienia przysiadów

Niezależnie od tego, czy szukasz treningu całego ciała, czy po prostu chcesz zyska siłę i mięśnie, przysiady są najlepsze na twoje problemy z nogami. Kiedy mięśnie są pod wpływem stresu, uwalniając hormon, testosteron, który jest niezbędny dla wzrostu mięśni. Główne cechy tego są następujące:

Przysiady są doskonałym ćwiczeniem pomagającym utrzymać równowagę i zdrowe stawy. Kontrolowane tego ruchu pomaga wzmocnić dolny ruch ciała, w tym kostki, kolana, więzadła i ścięgna, pozostawiając mniej podatne na obrażenia.

Przysiady.

1.Stopy ułóż na szerokość barków. Trzymaj kolana nad kostkami i biodrami. Wciągnij mięśnie brzucha, utrzymując kręgosłup w neutralnej pozycji przez cały ruch.
2.Połóż ręce przed sobą, tak aby były równoległe do podłogi z dłońmi skierowanymi w dół.
3.Zrób wdech i powoli odblokuj biodra robiąc przysiad i wróć, zginając kolana.
4.Znajdź miejsce przed sobą, aby skupić się i trzymać głowę prosto.
5.Gdy pogłębiasz przysiad, skup się na utrzymywaniu kolan i stóp na linii i przejdź tak głęboko, jak pozwala na to twoje ciało. Staraj się, aby twoje biodra opadły poniżej ich kolan.
6.Trzymaj ciało mocno i jeśli masz jakieś bóle w kolanach, nie schodź  do końca na dół.

Zła forma podczas wykonywania przysiadów nie tylko marnuje korzyści z ćwiczeń dla twojego ciała, ale także może powodować nadmierny stres i urazy kolana i pleców. Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie i skutecznie robić przysiady, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Palce wychodzą za kolana

Jest to łatwy błąd dla początkującego, ponieważ dotyczy pamięci mięśniowej. Gdy kolano jest poza palcami, jest bardziej obciążone stawami i będą narażone na obrażenia i zmęczenie. Staraj się trzymać kolana w linii z palcami, nie wystawiaj więcej niż kilka centymetrów do przodu.

Plecy i ramiona są zbyt rozluźnione

Wyginanie pleców jest częstym błędem dla początkujących. Kiedy plecy są proste, a kręgosłup neutralny, łatwiej jest zachować kontrolę i jak najlepiej wykorzystać trening. Jeśli zauważysz, że twoje plecy są zbyt rozluźnione, pociągnij łopatki w dół i razem, aby zaangażować swoje serce.

To nie wystarcza głębokie kucanie

Wiele osób uważa, że ​​zbyt głęboki przysiad może spowodować obrażenia kolana. W rzeczywistości zapewnia lepszy trening pośladków i może nawet wzmocnić kolana. Postaraj się przykucnąć tak nisko, jak to możliwe, aby jego prawa noga znalazła się poniżej kolana.

Przysiady tylko raz w tygodniu

Łatwo się denerwować, gdy nie widzisz wyników natychmiastowych, ale kluczem jest przysiad wytrwałości. Przysiady są bardzo skuteczne w kondycjonowaniu mięśni i muszą być często używane w całej rzeźbie. Staraj się przysiadać co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, stosując różne wariacje, aby pracować z różnymi grupami mięśni.

Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk