Jak pić dużo wody dziennie, aby szybko schudnąć?

woda i zgubienie kilogramów

Jak pić dużo wody dziennie, aby szybko schudnąć? Wiecie, że codziennie potrzeba ośmiu szklanek wody, ale może być też więcej. Niektórzy twierdzą, że nadmiar wody jest zły, a wielu innych twierdzi, że za mało jest źle. Skąd masz wiedzieć, czy mam odpowiednią ilość, skoro nikt nie wie, co to za liczba?

Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

Podczas gdy wiele osób może nie zgadzać się co do dokładnej ilości wody, którą należy pić każdego dnia, a ich potrzeby różnią się od innych o różnych typach ciała. Chociaż żadna konkretna akcja nie odpowiada wszystkim, skonsultowałem się z z moim wykładowcą, aby uzyskać pewne podstawowe wytyczne. Zasugerowała następujące, zakładając umiarkowany klimat:

Mężczyźni powinni pić około 3 litrów (około 13 filiżanek) całkowitej ilości płynu dziennie
Kobiety powinny przyjmować 2,2 litra (około 9 filiżanek) całkowitej ilości płynów dziennie

To jest oczywiście podstawa. Jeśli ćwiczysz, spędzasz czas w gorącą lub suchą pogodę, która zużywa znaczną ilość płynów moczopędnych (np. Napoje z kofeiną, takie jak napoje gazowane) możesz potrzebować więcej wody. Najlepszym sposobem na monitorowanie poboru wody jest utrzymanie linii podstawowej powyżej i dodanie większej ilości wody, gdy jest się spragnionym.

Jak mogę się upewnić, że dostaję wystarczającą ilość wody?

Zakładając, że nie śpisz przez około 8 godzin dziennie, powinnaś pić od 250 ml  płynu na godzinę. Może się to wydawać dużo, ale niewiele więcej niż cztery do ośmiu łyków na godzinę (w zależności od ilości spożywanej). Jeśli nadal masz ze sobą wodę i masz łatwą metodę napełniania (np. Zlew itp.), Nie będzie to zbyt wiele problemów. dla ciebie pić 250 ml na 1 godzinę.

Pamiętajcie, wielu ludzi nie pije wystarczającej ilości wody, ponieważ nie lubi jej smaku. Czasami jest to problem z wodą z kranu niż z wodą w butelce. Jeśli jest to problem, istnieje wiele sposobów na zwiększenie naturalnego smaku wody, aby pomóc Ci cieszyć się bardziej. Możesz też „jeść” wodę. Owoce i warzywa możesz dodać do wody i może przyczyniać się do ich codziennych potrzeb. We wszystkich przypadkach należy jak najbliżej trzymać ze sobą wodę.

Naucz się kochać smak wody

Każdy wie, że woda pitna jest niezbędna dla naszego zdrowia, ale nie wszyscy są zainteresowani smakiem. Możesz mieć za dużo wszystkiego, ale trudno jest mieć za dużo wody. Dr Pam wyjaśnia:

U zdrowego dorosłego nerki wydalają i mogą filtrować 15 litrów wody dziennie. Jest zatem mało prawdopodobne, aby uzyskać zbyt dużo wody, o ile nie pijesz dużej ilości na raz. Pamiętaj tylko, aby zwracać uwagę na sygnały pragnienia, staraj się przewidzieć, gdzie czynności lub czas mogą zwiększyć zapotrzebowanie na wodę.

Dla większości z nas problemem jest również brak wody. 15 litrów wody pitnej dziennie nie tylko zajęłoby trochę czasu, ale też byłoby bardzo niewygodne. W rzeczywistości są przypadki, w których przypadkowo pijesz za dużo wody, więc pij więcej, niż potrzebujesz.

Co jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości wody?

Im więcej wody pijesz tym lepiej dla twojego organizmu, zbyt mało wody, może powodować różnego rodzaju problemy. Woda pomaga w trawieniu, sprawia, że ​​skóra jest zdrowsza, pomaga czuć się pełniejsza, dzięki czemu nie przejadasz się, zdrowe nerki (dzięki czemu mogą skutecznie eliminować toksyny) i pomaga w prawidłowym wypróżnianiu się jelit.

Tracisz te wartości, jeśli nie utrzymują nawodnienia. Ponadto odwodnienie sprawia, że ​​czujesz się zmęczona. Dr Pam wyjaśnia, dlaczego:

Odwodnienie sprawia, że ​​czujesz się zmęczona. Odpowiednia ilość wody pomoże twojemu sercu wydajniej pompować krew, a woda może pomóc w transporcie tlenu z krwi i innych niezbędnych składników odżywczych do komórek. Woda pomaga również stymulować mięśnie i zapobiega skurczom. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś zmęczona na siłowni. Należy wypić dwie szklanki wody dwie godziny przed ćwiczeniami.

Woda nie tylko pomoże ci być bardziej czujnym w ciągu dnia, ale również zmniejszy zmęczenie podczas uprawiania sportu i ćwiczeń. Chociaż jego zalety są ważne, jest to korzyść szczególnie istotna dla tych, którzy często pracują i przez wiele godzin (zwłaszcza jeśli kofeina została wrzucona do mieszanki).

Ostatecznie możesz dostać się bez wystarczającej ilości wody, ale nie czujesz się dobrze. Chociaż na początku może być trudno pić w razie potrzeby, praktyka pomoże ci stworzyć dobre nawyki nawadniania prowadzące do ogólnego lepszego zdrowia.

Nic dziwnego, że woda jest dla ciebie dobra, ale wystarczające są wystarczające korzyści z nawodnienia i warto.

Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk