10 błędów popełnianych na siłowni

10-bledow-popelnianych-na-silowni-mataleo-gosia-klos

Po ostatnim wpisie „Kobiety na siłowni„, otrzymałam wiele komentarzy i pytań, dlatego teraz mam zamiar ujawnić typowe błędy, które zaobserwowałam przede wszystkim u kobiet na siłowni.

Oto lista 10 błędów popełnianych na siłowni, które mogą wyglądać znajomo.

W ciągu ostatnich kilku lat, byłam regularnie w siłowniach na terenie całego kraju i widziałam tak wiele błędów, w kółko popełnianych. Myślę, że nadszedł czas, aby podzielić się kilkoma błędami, które najczęściej obserwuję i mam nadzieję, że niektórym z was, może to pomóc w procesie odchudzania się. Sprawdź, czy któryś z tych błędów nie wygląda znajomo.

10. Wykonywanie tych samych ćwiczeń każdego dnia

Mięśnie potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację. Jeśli wykonujesz te same ćwiczenia każdego dnia, nie dajesz szans swoim mięśniom na odpoczynek, a co za tym idzie, masz małą szansę osiągnąć rezultat, za to dużą szansę na porzucenie siłowni. Zrób co najmniej 48 godzin przerwy między treningami. Chciałabym pójść jeszcze dalej i nie zalecam treningów, dla konkretnej grupy mięśni, więcej niż raz w tygodniu. Może ci się to wydawać dziwne, ale jeśli po intensywnym treningu dasz swoim mięśniom tydzień na odpoczynek, zobaczysz wspaniałe wyniki.

9. Strach przed hantlami

Tak wiele kobiet nadal podtrzymuje stare błędne myślenie, że będą „zbyt duże”, jeśli wezmą hantle w ręce. Panie, uwierzcie mi. Nigdy nie zamienicie się Hulka, podnosząc hantle. Jest to trening siłowy, który daje kobiecie seksowne ramiona, napięte pośladki, zgrabne łydki, płaski brzuch i ogólnie atrakcyjne kształty. Nie wspominając już o tym, że trening masy mięśniowej spala kalorie, długo jeszcze po samym treningu.

8. Brak picia wody na siłowni

Ten punkt, nie dotyczy tylko pań. W rzeczywistości, rzadko widać kogoś w siłowni, kto pije wodę. Osoby, które mnie znają, wiedzą ile wody codziennie zużywam. O tym, dlaczego picie wody jest tak ważne pisałam już wielokrotnie. Woda wypłukuje toksyny, pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów, zapobiega zawrotom głowy i omdleniom, utrzymuje metabolizm na wysokim poziomie, zmniejsza zmęczenie… Można pisać wiele na ten temat!

7. Brzuszki, próbą zgubienia oponek

Ile razy jestem na siłowni, prawie zawsze widzę panie, które starają się zgubić tłuszcz na brzuchu, ćwicząc różnego rodzaju brzuszki. Tak wielu ludzi wciąż wierzy, że może skurczyć swoją talię, ćwicząc brzuszki. Dla tych z Was, którzy jeszcze nie słyszeli, to nie jest możliwe, aby zmniejszyć warstwy tłuszczu w górnej części brzucha, ćwicząc ABS. Z pewnością głębokie mięśnie brzucha staną się mocniejsze, ale tłuszcz na zewnątrz wciąż pozostanie. W celu zmniejszenia warstwy tłuszczu z górnej części brzucha, trzeba przestrzegać zdrowej diety i ćwiczyć cardio.

cdn..

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk