Kiedy pić wodę – Zimną czy Gorącą – Zalecenia

zimna woda vs gorąca kiedy ją pijemy

Kiedy pić wodę – Zimną czy Gorącą – Zalecenia . Zazwyczaj większość z nas wypija herbatę lub kawę, gdy tylko wstajemy. Niektórzy ludzie wypijają nawet szklankę zimnej wody po przebudzeniu, aby ugasić pragnienie. Ale czy wiesz, że picie zimnej wody lub kawy lub jakiegokolwiek innego gorącego lub zimnego napoju wcześnie rano faktycznie działa na twoje ciało. Zamiast zimnej wody, picie ciepłej wody zaraz po przebudzeniu jest najlepszą praktyką, którą możesz zaadoptować dla swojego ciała.

Według ekspertów i naukowców, picie ciepłej wody rano pomaga rozwiązać wiele problemów zdrowotnych, takich jak migreny, kaszel, wysokie ciśnienie krwi, problemy trawienne i wiele innych problemów zdrowotnych. Picie ciepłej wody na pusty żołądek to najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia. Ciepła woda zwiększa Twój metabolizm i jest korzystna dla Twojego dobrego samopoczucia. Przeczytaj artykuł, by znaleźć niesamowite korzyści tego cudownego napoju zwanego ciepłą wodą:

1. Odtruwa organizm

Wszyscy wiemy, że woda pomaga w oczyszczeniu toksyn z naszego ciała. Kiedy podgrzewasz wodę, zostaje naładowana i wnika głębiej w twoje ciało. Ciepła woda dostaje się łatwo wchłaniana przez organizm, a ciepło ułatwia wodzie eliminację zanieczyszczeń i toksyn z organizmu. Picie wody rano zwiększa temperaturę ciała i wypłukuje toksyczne substancje z organizmu.

2. Łagodzi ruch jelit

Picie ciepłej szklanki wody rano pomaga rozłożyć cząstki jedzenia w żołądku i utrzymać przewód pokarmowy w dobrym stanie. Ciepła woda szybciej rozkłada żywność i ułatwia trawienie pokarmów. Ciepła woda pobudza również twoje okrężnice, a tym samym łagodzi ruchy jelit i umożliwia prawidłowe jedzenie  przez resztę dnia.

3. Łagodzi bóle

Jeśli cierpisz na migrenę, bóle głowy, wtedy ciepła woda jest jednym z najlepszych rozwiązań dla wszystkich twoich bólów. Ciepła woda również pomaga na ból mięśni i bóle w stawach. Poza tym, jeśli masz ból gardła, picie ciepłego redukuje obrzęk i zapewnia ulgę. Picie ciepłej wody rano łagodzi wszelkie skurcze żołądka i rozluźnia bóle ciała oraz poprawia naczynia włosowate i łagodzi skurcze mięśni.

4. Poprawia krążenie

Picie szklanej ciepłej wody rano eliminuje złogi tłuszczu i toksyny obecne we krwi. Gdy twoje ciało zostanie uwolnione od tych odpadów, twoje krążenie krwi poprawia się, co zmniejsza ryzyko różnych problemów zdrowotnych. Dodatkowo ciepła woda aktywuje i rozgrzewa twoje ciało od wewnątrz, co automatycznie poprawia krążenie krwi w organizmie.

5. Pomaga zrzucić ciężar

Jeśli trzymasz reżim utraty wagi, picie ciepłej wody na pusty żołądek pomoże ci zrzucić te dodatkowe kilogramy. Ciepła woda zwiększa temperaturę ciała, a to przyspiesza twój metabolizm. Zwiększone tempo metabolizmu pomaga łatwo rozkładać tłuszcze do ciała i pozwala organizmowi spalać więcej kalorii w ciągu dnia. Badanie wykazało, że kobiety, którym podano ciepłą wodę, odnotowały zauważalny spadek głodu, masy ciała.

6. Spowalnia starzenie się

Możesz zapobiec procesowi starzenia się, pijąc ciepłą wodę jako pierwszą rzecz z samego rana. To był wiekowy sekret wielu kobiet na całym świecie. Ciepła woda naprawia komórki skóry, poprawia elastyczność skóry, eliminując toksyny i odmładza skórę, usuwając zanieczyszczenia z organizmu.

7. Skutki uboczne zimnej wody

Gdy wracasz do domu w upał, pierwszą rzeczą, na którą robisz to sięgaszpo szklankę zimnej wody. To z pewnością schładza organizm i jest bardzo orzeźwiające, ale jednocześnie zimna woda szkodzi również wewnętrznym organom

.• Mając zimną wodę wpływa niekorzystnie na proces trawienia – Podobnie jak w przypadku skóry, otwarte pory ciepłej wody i zimna woda zamykają pory, dla układu trawiennego również woda działa w podobny sposób. Zimna woda ogranicza przewód pokarmowy i utrudnia proces trawienia. Kiedy pijesz zimną wodę, twoje ciało zaczyna wykorzystywać swoją energię do podgrzania wody, która w rzeczywistości miała przyzwyczaić się do trawienia pokarmu. W wyniku tego proces trawienia ulega opóźnieniu, a organizm ulega zmęczeniu.

• Zimna woda powoduje niestrawność – Twoje ciało gromadzi toksyny, obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza nawodnienie.

• Osłabia system odpornościowy – picie zimnej wody z lodem prowadzi do tworzenia się śluzu i sprawia, że ​​organizm staje się bardziej podatny na przeziębienie i grypę.

• Zimna woda zsyntetyzuje tłuszcze we krwi – Ponieważ proces trawienia zostaje opóźniony, zimna woda zestala tłuszcze z jedzenia, a te tłuszcze gromadzą się we krwi.

Ciepła wodę wlej do naczynia, przekrój na pól  i wyciśnij do wody jedną cytrynę, dodaj cynamon. Wymieszaj wszystko i wypłucz usta tym płynem 2-3 razy.  Możesz tak zrobić kilka razy w tygodniu przez miesiąc czasu.

Kliknij Tutaj i zamów swój swój pakiet.  Zacznij Nowy Rok od zadbania swojego zdrowia. 

Pozostań zmotywowana, a osiągniesz  swoje cele. Jeśli zmagasz się ze swoją motywacją, spójrz na jeden z wielu moich artykułów, aby znaleźć inspirację.

Pomóż mi wspierać i motywować tych, których kochasz, dzieląc się tym artykułem i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Trener i dietetyk 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk