Kawa – Fantastyczne Porady i Wskazówki

Kawa i jej właściwości

Kawa – Fantastyczne Porady i Wskazówki. Kawa to coś więcej niż tylko budzenie rano! Spójrz na tę listę i znajdź idealne wskazówki i porady dotyczące upiękniania swojego ciała, aby móc znowu cieszyć się swoją kawą – nawet po tym, jak skończysz cieszyć się poranną filiżanką!

Nigdy więcej nie wyrzucisz zużytych fusów po zużyciu, a zobaczysz ile możesz z nimi zrobić!

Jak korzystać z fusów z kawy w ogrodzie:

1. Odstraszacz szkodników

Zraszaj używane fusy wokół roślin, aby chronić je przed szkodliwymi szkodnikami ogrodowymi, takimi jak mrówki, ślimaki. Mówi się nawet, że fusy z kawy zmieszane z suszoną skórką pomarańczy powstrzymają niektóre zwierzęta takie jak koty do załatwiania się w ogrodzie.

2. Nawozić swój ogród

Jeśli uprawiasz azalie, hortensje, rododendrony, kamelie, róże lub inne rośliny, które kochają kwas, wtedy używaj kawy jako nawozu! Wymieszaj starą ziemie z wycinkami z martwych traw, brązowymi liśćmi lub suchą słomą, aby zneutralizować część kwasowości, rozprowadzić je wokół roślin. Zużyte ziarenka kawy dodaj do gleby, a azot i potas, a także magnez, zachowają wszystkie rośliny  w zdrowiu.

Pamiętaj tylko, że w tym nawozie brakuje fosforu i wapnia, więc nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ sprzyja kwitnieniu i owocowaniu. Musisz dodać wapno lub popiół drzewny do mieszanki, jeśli chcesz stworzyć kompletny nawóz dodaj  stare fusy od kawy.

3. Kofeina dla … Marchewek?

Jeśli kochasz marchewkę i kochasz kawę, to jesteś w biznesie! Twoje marchewki pokochają cię, jeśli podzielisz się z nimi starym gruntem w czasie sadzenia. Zanim zasiejesz nasiona marchwi, wymieszaj je ze starymi, wysuszonymi kawowymi fusami, aby pobudzić energię od samego początku. Otrzymasz większe i lepsze produkty z dodatkową premią powstrzymywania szkodników, które zawsze chcą zjeść marchewki zanim to zrobisz.

Jak korzystać z fusów w całym domu:

1. Absorbuj zapachy żywnościowe

Używanych fusów można używać podobnie jak sody oczyszczonej do absorbowania zapachów żywności w lodówce i zamrażarce. Po prostu załaduj mały pojemnik ze starymi ziemiami, włóż go z tyłu lodówki, a następnie zapomnij o tym przez kilka tygodni. Dodatkową korzyścią jest to, że po usunięciu śmierdzącego starego ziela z lodówki lub zamrażarki możesz je wyrzucić na kupę kompostu lub użyć do nawozu!

2. Naturalny czyszczenie

Posyp stare fusy z kawy na starą ściereczkę do czyszczenia i po prostu użyj ich, aby wytrzeć jedzenie z blatów i naczyń. Podczas gdy zawsze ścierasz blaty w kuchni, nie są tak szorstkie, że mogą uszkodzić powierzchnie (Tylko pamiętaj, aby przypadkowo nie wyszorować gruntu w pęknięcia, w których mogą pozostawić plamy!)

Jak korzystać z fusów dla zdrowia i urody:

1. Złuszcz skórę

Fusy z kawy tworzą doskonały złuszczający peeling do ciała! Wystarczy dodać fusy do odrobiny ciepłej wody lub ulubionego, całkowicie naturalnego oleju (olej kokosowy działa świetnie!) Następnie szoruj skórę od stóp do głów, aby usunąć wszystkie te obrzydliwe i martwe komórki skóry.

2. Odmłodzenie twarzy

Tak jak działa jak peeling do ciała, kawa sprawia, że masz doskonałą twarz. Zmieszaj dwie łyżki używanej kawy z równą ilością organicznego proszku kakaowego. Dodaj trzy łyżki pełnotłustego mleka lub gęstą śmietanę i dopraw do góry stojącą łyżką miodu, aby uzyskać idealną, całkowicie naturalną alfa-hydroksyl i przeciwutleniacz do twarzy.

3. Mydło z kofeiną

Czy wiesz, że skóra może wchłonąć kofeinę?  Jest mnóstwo mydeł kofeinowych dostępnych w Internecie i są świadectwem tego, jak dobrze działa. Aby uzyskać całkowicie naturalną alternatywę, może warto zamienić stare fusy kawy w domowe mydło, aby rano przed pracą można było uzyskać jeszcze jeden dobry użytek z kofeiny?

4. Usuwanie cellulitu

Zła dieta, częste lub długie okresy siedzenia prze telewizorem, palenie tytoniu lub predyspozycje genetyczne – cellulit ma wiele przyczyn i dla każdej przyczyny istnieje co najmniej tuzin „wyleczeń”, które mogą, ale nie muszą, działać. Oto jeden, który robi: zużyte fusy na kawę.

Jets bardzo dużo przepisów na temat cellulitowego szorowania fusami. Jednak prosta mieszanka użytych fusów i ciepłej wody również poradzi na Twój cellulit. Użyj tego peelingu przez dziesięć minut dwa razy w tygodniu na obszarach dotkniętych cellulitem. Wyniki powinny zacząć ujawniać się w ciągu czterech tygodni systematycznego stosowania.

Jeśli i ty masz swoje przepisy z fusów od kawy, podziel sie z nami pisząc przepis w komentarzach.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk