JUICES VS SMOOTH CO JEST ZDROWSZE?

Jelita i ich problemy - porady i konsultacja - Gosia Klos

JUICES VS SMOOTH CO JEST ZDROWSZE?

Jedno z najczęstszych pytań, jakie dostaję, brzmi: „Jaka jest różnica między wyciskaniem a mieszaniem?” Niektórzy ludzie nie są pewni, czy te metody są takie same, czy jedno różni się od drugiego. Wyciskanie soku i mieszanie są zupełnie inne i uważam, że oba mogą odgrywać cenną rolę w diecie. Jednak pod względem siły odżywczej i wydajności  soki wygrywają.

SOKI: POWERHOUSE ODŻYWCZY

Wyciskanie oznacza brak błonnika i brak miazgi powstałej w sokowirówce. Sok powstaje, gdy włókno jest oddzielone od składników odżywczych, a włókno gromadzi się w zawartości, którą należy wyrzucić lub wykorzystać w innej recepturze. Sok warzywno-zielony to super odżywczy składnik, który alkalizuje twoje ciało i napełnia twoje komórki dużą dawką fitoskładników. Możesz wycisnąć  całą głowę sałaty rzymskiej, 1 łodygę selera i cytryny. Pyszny nieprawdaż.

Wyciskanie jest również najskuteczniejszą metodą detoksykacji i najskuteczniejszym narzędziem do odchudzania.  Twoje ciało nie musi angażować się w energochłonny akt trawienia, więc gdy dostarczasz organizmowi super odżywkę, ciało może kierować swoją energię do procesu leczenia, a nie do trawienia.

Jeśli masz sokowirówkę wysokiej jakości, wszystkie składniki odżywcze są ekstrahowane, a pozostaje tylko trochę rozpuszczalnego błonnika i całego nierozpuszczalnego błonnika. Tak więc nie ma nic zmarnowanego. Pijesz całe jedzenie. Jeśli nie masz dobrej sokowirówki, możesz zmieszać warzywa w szybkim blenderze, a następnie przelać przez nakrętkę woreczek na mleko, aby uzyskać sok.

Soki wykonane w wysokiej klasy sokowirówkach mogą z łatwością zachować świeżość przez 24-72 godziny. Oczywiście zawsze uzyskasz pewien poziom utlenienia, a picie od razu jest zawsze preferowane. Jednak dla większości ludzi nie jest to praktyczne, a sok będzie nadal bardzo zdrowy, gdy będzie przechowywany w lodówce z dopasowanym wieczkiem.

MIESZANKA: POSIŁKI W GO

Mieszanie w dowolnym urządzeniu, które zachowuje wszystko, co w nim włożysz, takie jak Vitamix lub Blendtec (2 złote standardy światowego surowca żywnościowego) lub Ninja lub Nutribullet, da ci posiłek złożony z owoców, warzyw, orzechów i nakrętek. Posiłki te są gęstymi kaloriami, bogate w składniki odżywcze, do których można dodać szereg super produktów spożywczych. Są idealne posiłki na wynos.

Koktajle zawierają dużo błonnika. Błonnik jest z pewnością ważnym dla zdrowia obniżenia poziomu cholesterolu i wielu innych funkcji organizmu. Ale jeśli spożywasz zdrową dietę składającą się z owoców i warzyw, już zyskujesz dużo błonnika, a koktajle nie są konieczne. W rzeczywistości badania wykazały, że dla wielu ludzi, w tym dla osób z IBS, chorobą jelit i innymi zaburzeniami, nadmierna ilość błonnika zwykle występująca w koktajlach drażni jelita i należy tego unikać.  Jeśli pijesz koktajle ze słomką i po prostu je pijesz, utrudniasz trawienie, omijając ważny krok i możesz mieć wzdęcia, gaz i przyrost masy ciała.

Koktajle to świetny sposób na super żywność i szybki sposób wykonania. 

Dodawanie organicznych, świeżo wyciśniętych soków do codziennej diety to najlepszy sposób na zapewnienie dobrego zdrowia, a jeśli zdecydujesz się dodać trochę koktajli, zapewnisz swojemu organizmowi żywe, odżywcze gęste, odżywcze!

Dziś mam dla Ciebie 50% promocji – Napisz w mailu ” Soki ” a ułożę dla Ciebie DIETĘ na Twoją oponkę! Tylko dziś! 

Napisz na m.klos@mataleo.eu 

Działaj! 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg TWÓJ Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk