Jesteś zmęczona przez cały dzień? Mam coś dla Ciebie

kawa

Czy masz trudności z przesiedzeniem całego dnia w pracy bez ziewania i poczucia, że możesz zaraz zsunąć sie na nogach? Czy Twoje ciało pragnie dodatkowego odpoczynku? Co możesz zrobić, aby poczuć się bardziej wypoczęta i naładowana energią, abyś mogła przetrwać cały dzień? Jest kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie poczuć się lepiej i mieć więcej energii. Wypróbuj 7 wymienionych poniżej środków, które możesz wykonać w domu, i sprawdź, czy czujesz się lepiej podczas dnia. Zdobycie większej ilości energii może okazać się prostsze niż myślisz.

 

1. Joga. University Health Press twierdzi, że joga jest świetna w pomaganiu i leczeniu zmęczenia spowodowanego fibromialgią, lękiem lub depresją. Ale nie tylko dla osób z problemem medycznym. Ci, którzy są całkowicie zdrowi,  zmagają się z chronicznym zmęczeniem, mogą znaleźć ulgę praktykując jogę. Możesz nawet spróbować poćwiczyć w pracy na przerwie. 
2. Ciepłe mleko. Picie ciepłego mleka przed snem może pomóc Ci w spokojny sen.  Lekarze i naukowcy nie są do końca pewni, dlaczego to działa, ale badania wykazały, że rzeczywiście pomaga mleko  ludziom USNĄĆ. Jeśli jesteś zmęczona, ponieważ nie możesz zasnąć, wypij szklankę ciepłego mleka przed snem.
3. Moc drzemki. Czasami wszystko, czego potrzebuje twoje ciało, to trochę energii. Czasami przyjęcie drzemki o sile 20- lub 30-minutowej zapewni ci czujność, której potrzebujesz, aby przetrwać resztę dnia.
4. Przekąski energetyczne. Kiedy zmęczenie uderza, podjadanie jest popularnym sposobem na pozostanie na jawie. Niestety, zbyt wiele osób na tym etapie je wygodną przekąskę. Przekąskę możesz zjeść na przerwie po krótkim treningu jogi, które zwiększają energię. Chwyć przekąskę o wysokiej zawartości białka i błonnika oraz o niskiej zawartości węglowodanów.
5. Ćwicz. Chociaż może to wydawać się sprzeczne, jeśli zmagasz się ze zmęczeniem, być może musisz rozpocząć reżim ćwiczeń. Regularne ćwiczenia faktycznie zwiększa energię i zmniejsza zmęczenie. Zacznij powoli i rozbuduj do rozsądnej ilości ćwiczeń, ale to zdecydowanie powinno trafić na twoją listę. Umów się ze mną na konsultacje, abym mogła dla ciebie stworzyć taki plan indywidualno-treningowy.
6. Kofeina. Ograniczenie kofeiny lub jej całkowite usunięcie może być w porządku, jeśli kofeina zakłóca sen, a zatem powoduje zmęczenie. Spróbuj używać kofeiny od rana. Najlepszym pobudzaczem jest dobrze parzona herbat w porcelanowym i do tego czerwonym kubku. Parz herbatę przez 5 min, a stężenie kofeiny znacznie się podniesie nawet o 40%. Nigdy nie pij herbaty w plastikowym kubku, gdyż traci smak i walory.
7. Dieta. To, co jesz, wpływa na twoją energię i samopoczucie. Rozpoczęcie dnia od śniadania i zjedzenie 5 posiłków dziennie jest zalecane przez wszystkich specjalistów i jest to udowodnione.  Spożywanie  zdrowej żywności oraz spożywanie dobrze zbilansowanej diety pomoże utrzymać poziom energii w górze. Napisz do mnie po taką dietę.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk