Sucha skóra – jak sobie z tym poradzić – PRZEPISY

sucha skóra

Sucha skóra – jak sobie z tym poradzić – PRZEPISY. Zima szybko się zbliża w zależności od tego, gdzie się znajdujesz, sucha skóra staje się Twoją bitwą z ostrą zminą, która się zbliża wielkimi krokami. Poza tym wygląda źle, sucha skóra swędzi i jest nieprzyjemna w dotyku. Znalezienie balsamu, który faktycznie zadba o suchość skóry i nie porusza wrażliwej skóry, może być prawdziwym wyzwaniem. Czy wiesz, że możesz walczyć z suchą skórą i wygrywać z produktami z Twojego  kredensu? Często środki w domu są znacznie mniej kosztowne niż produkty sklepowe i są lepsze dla skóry wrażliwej.

Sprawdź 7 środków domowych, aby walczyć z suchą. 

1. Galaretka z wazeliny. Wazelina jest olejem mineralnym i doskonale działa nawilżająco, głęboko wnikając w skórę.  Możemy spokojnie wykożystać to jako sposób na walkę z suchą skórą. Galaretka z wazeliny jest naprawdę gęsta i sprawia wrażenie tłustej, więc możesz ją używać tylko w nocy.

2. Olej z nasion słonecznika. Olej z nasion słonecznika doskonale nadaje się do nawilżania skóry. Według Amerykańskiej Biblioteki Narodowej Zdrowia i Medycyny, olej z nasion słonecznika jest lepszy dla skóry niż oliwa z oliwek. Zalecam stosowanie oleju bezpośrednio na skórę. Możesz go użyć na tułowiu, ramionach i nogach, ale  unikać twarzy i miejsc, w których pory mogą być łatwo zatkane, ponieważ może je swobodnie zatkać.

3. Olej kokosowy. Naturalny środek zmiękczający, olej kokosowy jest doskonałym środkiem nawilżającym i można go stosować codziennie nawet na bardzo wrażliwej skórze. Healthline mówi, że można go użyć bezpośrednio na skórę lub możesz połączyć go z innymi składnikami.

4. Aloe vera.  Aoes ma bardzo dużo zastosowań i może również pomóc w usuwaniu suchej skóry. Żel Aloe Vera można nakładać bezpośrednio na skórę, lub utworzyć krem ​​nawilżający, Poącząc 2 łyżki oleju kokosowego i 3 łyżki stołowe żelu Aloe Vera i dokładnie je mieszając.

5. Płatki owsiane. Jeśli sucha, swędząca doprowadza Cię do szaleństwa, spróbuj wziąć kąpiel owsianą. Healthline dzieli się tym, jak płatki owsiane mają właściwości przeciwzapalne, które pomagają złagodzić suchą i swędzącą skórę.  Użyj 1 szklanki surowej mąki owsianej zmielonej na proszek i umieść zmielony proszek  do wanny z ciepłą wodą.Poleż tak 15 min.

6. Jogurt. Jogurt ma właściwości, które pomagają w suchej skórze. Połączenie 1 łyżeczki kurkumy, 6 łyżek jogurtu, 2 łyżki miodu i 1/2 szklanki mąki owsianej, tak aby stworzyć maskę. Umieść to na suchej skórze i pozostaw na 15 minut. Oczyść go ciepłą z wilgotną ściereczką.

7. Miód. Miód jest świetny do zwalczania infekcji skóry i jako środek nawilżający. Połącz 1 łyżkę jogurtu z 1 łyżeczką miodu, tworząc maskę. Nałóż maskę przez 15 minut i usuń ciepłą z mokrą szmatką. Jeśli cierpisz na bardzo suchą skórę, możesz dodać dodatkową łyżeczkę jogurtu.

Przy tak wielu łatwych rozwiązaniach dla suchej skóry, dlaczego masz cierpieć tej zimy? Myśl  i eksperymentuj z niektórymi z tych domowych środków zaradczych, aby znaleźć ten, który działa dla Ciebie.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk