JEŚLI MASZ TYCH 6 ZNAKÓW, JESZ ZA DUŻO CUKRU!

6 znaków, że masz za dużo cukru - Gosia Klos

JEŚLI MASZ TYCH 6 ZNAKÓW, JESZ ZA DUŻO CUKRU! O szkodliwości cukru nie muszę chyba nikomu mówić – zakwasza organizm, rozregulowuje gospodarkę insulinową, nie mówiąc już o pustych kaloriach. Zaczęto więc poszukiwać alternatywy – efekt to substancje słodzące półsyntetyczne i syntetyczne. Są one używane zamiast cukru z kilku powodów – słodziki i produkty nimi słodzone mogą być spożywane przez diabetyków, osoby na diecie, mogą być też używane do produkcji past do zębów, płynów do płukania ust oraz gumy do żucia (nie powodują próchnicy zębów). Opracowano już kilka norm służących oznaczaniu syntetycznych substancji słodzących.

Ksylitol – całkowicie naturalny słodzik o barwie, konsystencji i smaku cukru, ale działającym na organizm z zupełnie odwrotnym skutkiem. Jest tzw. alkoholem cukrowym, uzyskiwanym najczęściej z drzewa brzozy. W przeciwieństwie do glukozy, fruktozy, sacharozy i laktozy nie fermentuje w przewodzie pokarmowym. Można go stosować tak samo jak cukier – w szerokim zakresie temperatur. Ja tylko taki używam, jeśli używam.

JEŚLI MASZ TYCH 6 ZNAKÓW, JESZ ZA DUŻO CUKRU!

1. Ciągły głód

Twój apetyt nie ustaje nawet po jedzeniu zaledwie kilka godzin temu. Powodem tego jest wysoki poziom cukru we krwi. Nie pozwala glukozy uzyskać dostępu do komórek i nie wytwarza energii. Skoncentruj się na diecie bez cukru.

2. Zwiększone zmęczenie

Zmęczenie nawet w świeży nowy poranek może być oznaką zbyt dużego podaży  cukru. Ponieważ twoje komórki nie wytwarzają energii, czujesz się zmęczony, nie wykonując żadnej pracy.

3. Suchość w ustach, nadmierne pragnienie

Z powodu częstego oddawania moczu i dużej utraty płynów organizm zaczyna wychodzić z wody. Powoduje to odwodnienie kwaśnego ciała i sprawia, że ​​Twoje usta są suche. Zbyt duże spożycie cukru powoduje nadmierne pragnienie.

4. Sucha skóra

Kiedy twoje ciało ciągle zaczyna brakować wody, zaczyna wypełniać niedobór za pomocą innych środków, takich jak Twoja skóra. Może sprawić, że Twoja skóra będzie podatna na suchość i szorstkość.  Cukier wpływa na gruczoły potowe i zmniejsza krążenie krwi.

5. Trudności z koncentracją

Nadmiar cukru objawia się trudnościami w koncentrowaniu się, czy skupiając się na jednej rzeczy. Wynika to z bardzo małej ilości energii obecnej w mózgu. Glukoza nie wytwarza energii w komórkach mózgowych i powoduje ten problem.

6. Powolne gojenie ran i cięć

Wyższy poziom cukru jest przyczyną uszkodzenia naczyń. Z tego powodu krążenie krwi ulega znacznym zmianom. Tkanki twojego ciała nie leczą ran.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk