Jak zrównoważyć Hormony Tarczycy – 5 Porad

Tarczyca i otyłość - Porady

Jak zrównoważyć Hormony Tarczycy – 5 Porad. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej żywności spożywanej w odpowiednich ilościach odżywczych, aby mogła funkcjonować w szczytowych wynikach. Kobiety młode i te starsze powinny spożywać określony hormon równoważący pokarm, aby kontrolować cykl menstruacyjny i różne hormony w naszym organizmie.

Są to kobiety, które są mniej aktywne i mają kobiety w średnim wieku. Te produkty mogą być niezwykle korzystne w walce z hormonami u kobiet przed menopauzą. Te składniki odżywcze równoważące hormony są świetne dla starszych kobiet, które przechodzą menopauzę i tych, które je miały, ponieważ te pokarmy sprawią, że będą wyglądać młodziej i zapobiegną powstawaniu zmarszczek.

Twój organizm nie jest w stanie wytwarzać hormonów ani utrzymywać równowagi hormonów bez pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Oto 5 produktów, których najlepiej unikać i 5 podstawowych produktów dla kobiet, które są korzystne:

KORZYSTNY

1. YOGURT

Jogurt naturalny jest bardzo dobry i ma wiele zalet zdrowotnych. Jest bogaty w wapń, doskonały do ​​stosowania w mocnych kościach i probiotykach, które pomagają w rozwoju zdrowych bakterii w jelitach. Witamina D jest również niezbędną częścią zrównoważyć hormony i starzenia się.

2. Ryby

Kwasy tłuszczowe omega-3 są najważniejsze dla zdrowia komórek kobiet. Są korzystne, ponieważ mogą zapobiegać chorobom i stanom, takim jak choroby serca, nadciśnienie, choroby zapalne i depresja.

3. Warzywa bogate w przeciwutleniacze

Ciemne zielone liściaste są bogate w przeciwutleniacze. Żywność, która jest uważana za niezbędną do prawidłowej równowagi hormonalnej to: jarmuż, szpinak i kolendra.

4. Uzdrawiające przyprawy

Zioła i przyprawy świetnie nadają się do utrzymania młodzieńczej, promiennej skóry. Kobiety powinny używać cynamonu, imbiru i czosnku, ponieważ pomogą im ustabilizować swoje nastroje, ustabilizować hormony i dłużej wyglądać młodo.

5. Awokado

Awokado jest bogate w zdrowy tłuszcz, który pomaga organizmom kobiecym wchłaniać i wykorzystywać kluczowe składniki odżywcze. Awokado ma również dużo błonnika, bogate w magnez, potas, witaminę E, kwas foliowy i witaminy z grupy B, które są niezbędne do równoważenia hormonów.

UNIKAĆ

1. Cukier

Cukier jest często uważany za wroga numer jeden. Spożycie cukru jest główną przyczyną otyłości i cukrzycy. Może to prowadzić do zaburzeń równowagi hormonalnej u kobiet. Co więcej, bardzo źle wpływa na trzustkę, wątrobę i układ trawienny. Spożycie cukru wpływa również na układ nerwowy do 50%.

2. Alkohol

Spożywanie alkoholu szkodzi twojemu organizmowi. Jeśli masz uderzenia gorąca, powinieneś unikać alkoholu.

3. Kofeina

Kobiety przechodzące menopauzę powinny unikać kofeiny, ponieważ powoduje ona uderzenia gorąca. Uderza w lęk i nerwowość u młodszych kobiet. Ograniczenie kofeiny pomaga w równoważeniu ciała bez dodawania wstrząsu do systemu.

4. Żywność wysokoglikemiczna

Poziom cukru we krwi odgrywa ważną rolę w poziomach hormonów, a wysoka glikemiczna żywność może zaburzyć równowagę. Pokarmy takie jak biały chleb, cukier i sok owocowy zwiększają poziom insuliny i zmieniają sposób metabolizmu estrogenu.

5. Soja

Soja zawiera fitoestrogeny. Często naśladuje naturalnie występujące funkcje hormonalne organizmu. Mogą także mieć negatywny wpływ na tarczycę, ponieważ tłumią jej funkcję, a tarczycy musi pozostać zdrowym, aby kontrolować hormony kobiet. Hormony tarczycowe regulują częstość akcji serca, równoważą ciśnienie krwi, utrzymują temperaturę ciała i utrzymują odpowiedni wskaźnik metabolizmu do przekształcania żywności w energię. Nadmierne spożycie soi może mieć kilka negatywnych skutków zdrowotnych, na przykład: niepłodność, przyrost masy ciała, zmiany nastroju, a także utrata mięśni.

Podsumowując, jedzenie odpowiednich pokarmów ułatwi Ci życie i poczujesz się wspaniale.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk