9 rodzajów bólu, które są związane ze stanem emocjonalnym

STRES I jego bóle

9 rodzajów bólu, które są związane ze stanami emocjonalnymi. Czy wiesz, że każda myśl i uczucie, które masz w swoim umyśle, przejawia się fizycznie w twoim ciele w jakiś sposób, kształcie lub formie?

To dlatego organizm wyzwala różne substancje chemiczne w zależności od naszego nastroju lub tego, jak się czujemy w tym czasie, czy to dobre chemicznie substancje z bycia szczęśliwym, czy hormony stresu z lęku.

Pozytywna vs. Negatywna

Jeśli chodzi o pozytywne i negatywne myśli, najważniejsze pytanie brzmi, czy doświadczenia i zdarzenia mające miejsce w życiu są z natury negatywne lub pozytywne.

Na przykład: osoba czeka cierpliwie w kolejce, aby dostać kawę, ale ktoś nagle wcina się przed nimi i zamawia pierwszy. Osoba, która czekała od razu, denerwuje się i rozpoczyna negatywną ścieżkę myślenia, która wpływa na cały dzień. Przez cały dzień ma zły humor, ponieważ nie może uciec od swoich negatywnych myśli.

Ale co, jeśli ta osoba zdecydowała się zaakceptować, że inna osoba je obcięła i po prostu kontynuowała swój dzień, bez negatywności?

Nie ulegają negatywnym myślom, a zatem negatywność nie dominuje ich dnia. Czy zatem osoba, która obcięła w linii, jest wewnętrznie negatywnym doświadczeniem? Czy możemy zdefiniować, czy doświadczenia są z natury negatywne czy pozytywne?

Z reguły jesteśmy społeczeństwem bardzo nerwowym i chcemy wszystko na już i teraz. To wszystko obraca sie na Twoje bóle, hormony i otyłość.

Link do ciała umysłu

Podczas gdy bezpośredni wpływ umysłu na ciało nie zawsze jest oczywisty, związek między tymi dwoma naczyniami jest święty. Kiedy mamy przeważającą pozytywną postawę, nastawienie i spojrzenie na życie, jesteśmy w stanie lepiej rozwiązywać wewnętrzne problemy, co z kolei pomaga nam stworzyć szczęśliwe, zdrowe życie.

To samo dotyczy negatywności. Jeśli ciągle mamy auto-destruktywne myśli lub decydujemy się żyć w negatywności, unikamy rozwiązywania wewnętrznych problemów, a następnie kończymy w niezdrowym stylu życia.

Każda emocja i doświadczenie, które otrzymujemy, zostaje zapisane w pamięci komórki naszych ciał. Dlatego wszelkie nierozwiązane urazy lub rany będą pojawiały się w różnych obszarach twojego życia, dopóki ich nie wyleczysz.

Jeśli w całym ciele doświadczasz silnego napięcia lub bólu i nie jest to spowodowane aktywnością fizyczną, słuchaj tego, co próbuje ci powiedzieć twoje ciało. Mogą to być oznaki, że twoje ciało chce, abyś znalazł wewnętrzny spokój i rozwiązał wszelkie bolesne problemy, których unikałeś w przeszłości.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby pozostać w zgodzie ze swoją wyższą istotą, a także zapobiec początkowi depresji, to być świadomym tego, jak postrzegasz doświadczenia swojego życia.

Zamiast impulsywnego przeskakiwania z jednej emocji do drugiej, cofnij się o krok i sprawdź, czy istnieje jakikolwiek możliwy sposób na wyciągnięcie wniosków z tego doświadczenia.

Naucz się obserwować, a nie reagować. Masz pełną kontrolę, nawet jeśli nie sądzisz, że jesteś tu i teraz. Poniżej 9 różnych rodzajów bólu, które mogą być potencjalnie spowodowane przez negatywne emocje!

1. Ból w głowie.

Ból głowy, może być spowodowany przez stres w ciągu dnia. Poświęć trochę czasu na relaks i złagodzenie stresu każdego dnia.

2. Ból w szyi.

Jeśli odczuwasz ból szyi, możesz mieć problem z wybaczeniem innym. Jeśli czujesz ból szyi, rozważ rzeczy, które kochasz w ludziach.

3. Ból w ramionach.

Ból barku może wskazywać na to, że ponosisz ciężkie brzemię emocjonalne. Stąd pochodzi powiedzenie „przejmowanie problemu”. Skoncentruj się na proaktywnym rozwiązywaniu problemów i rozdzielaniu tego ciężaru na innych ludzi w twoim życiu.

4. Ból w górnej części pleców.

Ból w górnej części pleców oznacza, że nie masz wystarczającego wsparcia emocjonalnego. Możesz czuć się niekochany i niechciany. Jeśli jesteś singlem, może to oznaczać, że pora wyjść na randkę lub dwie.

5. Ból w dolnej części pleców.

Ból w dole pleców może oznaczać, że jesteś zbyt zaniepokojony pieniędzmi. To może być dobry czas, aby poprosić o zaległe podwyżki lub rozważyć problem finansowy.

6. Ból w łokciach.

Ból łokcia mówi o twoim oporze przed zmianami w twoim życiu. Jeśli masz sztywne ramiona, możesz mieć również sztywne życie. Wykonuj kompromisy i trochę wstrząśnij.

7. Ból w twoich rękach.

Ból ręki oznacza, że możesz nie docierać do innych tak, jak powinieneś. Zastanów się nad nawiązaniem nowych przyjaźni, obiadem ze współpracownikiem i nawiązaniem nowego połączenia.

8. Ból w biodrach.

Ból w biodrze oznacza, że jesteś zbyt przestraszony, aby się ruszać. Bolesne biodra mogą wskazywać, że jesteś odporny na poruszanie się i zmianę. Podczas podejmowania decyzji możesz być zbyt ostrożny.

9. Ból w kolanach

Ból w kolanie może być znakiem, że twoje ego jest trochę za duże i że myślisz o sobie zbyt mocno. Zwolnij. Poświęć trochę czasu na wolontariat. Pamiętaj, że jesteś śmiertelnikiem.

Jeśli uznałeś ten artykuł za pomocny, nie zapomnij podzielić go z rodziną i przyjaciółmi na Facebooku!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk