Jak zrobić herbatę pietruszki na spuchnięte nogi

STOPY SPUCHNIETE

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jak zrobić herbatę pietruszki na spuchnięte nogi. Większość ludzi cierpi z powodu opuchniętych stóp lub nóg. Obrzęk stop i nogi to „obrzęki obwodowe” i jest wynikiem zatrzymywania płynów w tkance nóg. Podstawowe przyczyny zaczynają się od niewydolność nerek, a spowodowane jest to zawsze wtedy kiedy masz siedząca pracę 8-12 godzin przez 7 dni w tygodniu lub ciąża. Obrzęk mogą być objawem niewydolności serca, zablokowaniem układu chłonnego, skrzepliną w nodze lub obrzękiem błony otaczającej serce. Jednak obrzęk może być skutkiem ubocznym terapii hormonalnej, ciąży i leków przeciwbólowych takich jak ibuprofen i naproksen.

Jeśli wystąpi obrzęk wraz z objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej trwającym dłużej niż kilka minut, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, omdlenia lub zamieszanie, natychmiast zadzwoń 912. Może to być  skrzep krwi w płucach lub poważny stan serca. Powinieneś także zwrócić się natychmiast do lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi obrzęk nóg, np. po upadku lub wypadku samochodowym.

Jeśli jednak uważasz, że obrzęk jest spowodowany przez coś mniej poważnego, możesz leczyć stan w domu z pietruszką. Pietruszka działa kojąco, ponieważ jest to lek moczopędny, co oznacza poprawę funkcji nerek i pomaga organizmowi wypłukać nadmiar wody i soli.

Przepis;

Aby zrobić herbatę z pietruszki należy  posiekać z 1 korzenia natki pietruszki jak i świeżych liści. Umieścić  korzeń z liśćmi  pietruszki w zamkniętym  np. słoiku pełnej wrzącej wody lub zaparzyć tak jak normalnie parzycie inne herbatki. Niech pietruszka i liście parzą się przez 5 do 7 minut. Następnie po prostu usuń zawartość pietruszki i liści i delektuj się herbatą, dodając po 1 łyżce miodu i parę kropel cytryny. Ja ostatnio zaczęłam pic po 1 litrze wody z wyciśnięta cytryną i startą skórką i powiem szczerze, że w ogóle nie mam apetytu i czuje jak mi sie oczyszcza skóra. Przepis znajdziecie klikając w link. 

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

Jeszcze dobrze jest zrobić sobie herbatę z pokrzywy, ale takiej naturalne, zerwanej przy drodze. Zaparzyć w ten sam sposób co pietruszkę i pic wieczorem.

Jeśli cierpisz na przewlekły obrzęk lub wiesz, że będziesz w sytuacji, która prawdopodobnie doprowadzi do obrzęku np; długiego lotu w samolocie, leczenie hormonalne, włącz ten przepis do swojej  diety i pij 250 ml wieczorem 1 dziennie. Do swojej diety również dodaj  owoce i warzywa takie jak;  arbuz, winogrona, pomidory i ogórki. Szczególnie skuteczne jest spożywanie produktów o wysokiej zawartości wody, zmniejszając spożycie soli przez unikanie przetworzonej żywności.

Dla kobiet w ciąży cierpiących na obrzęki mogą dodać suplementy witaminowe C i B, które mogą poprawić krążenie limfatyczne i odpowiednio zmniejszyć retencję wody.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

I tu wszyscy maja problem. Dlatego ważne jest abyś zgłosiła się do mnie i zaczęła swoje odchudzanie we właściwy sposób.

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk