Jak wrócić do formy po ciąży – 4 ważne punkty

Trening dla kobiet ciąży

Jak wrócić do formy po ciąży? 4 ważne punkty. Po ciąży pojawia się powracający niepokój kobiet, aby powrócić do starej formy. Zobacz w tym artykule, kilka sposobów na powrót do formy po ciąży!

Trening z ciężarami.

Ciąża to faza, która porusza się z całym funkcjonowaniem ciała. Więc generuje serię reakcji, które mają czas, by być wchłaniany przez cały organizm. W tym kontekście wiele kobiet, po porodzie, ma trudności w powrocie do formy. Choć moje podopieczne trenują ze mną w trakcie ciąży i powrót jest o wiele łatwiejszy.

Jest to sprawa  wielu powodów i potrzebujemy konkretnych i indywidualnych prac, abyśmy mieli lepsze wyniki.

Trzeba zrozumieć, że ciało kobiety, nawet po urodzeniu dziecka, wciąż zajmuje trochę czasu, by powrócić do swojego stanu naturalnego. W związku z tym dostosowania te powinny być wzięte pod uwagę w czasie powrotu do formy.

Trening po ciąży, od czego zacząć?

Zaraz po  urodzenia, bardzo ważne jest, aby mama bardzo uważała na siebie i dziecko. Każda mama wie kiedy może zacząć trening. Poza tym, im szybciej odzyska swoją wagę i skład ciała, tym lepiej. Wiele matek robi się grube w czasie ciąży. Boją się trenować, bo myślą, że to jest duże ryzyko dla płodu i nie ćwiczą.

Poza tym, wciąż jest faktem, że po porodzie przez większość czasu, mama karmi piersią. Więc zarówno trening jak i dieta musi być pod kontrolą dietetyka i trenera. Dziś wiemy, że nie jest to zdrowe, dla matki, która nic nie robi w czasie ciąży tylko leży i je. Ciąża to nie choroba i normalnie możesz ćwiczyć, jeśli nie masz przeciwskazań od lekarza i ciąża nie jest zagrożona. Zrozum, że aktywność fizyczna w tym przypadku  jest koniecznym treningiem. Lekkie spacery to najlepszy sposób na aktywne działanie. A jeśli urodziłaś w sposób naturalny, bardzo ważne jest, aby powrót do treningów był lekki i stopniowy.

To sprawi, że wrócisz do formy po ciąży, o wiele szybciej! Zakres obciążenia i intensywności jest bardzo ważny.

Dla kobiety po okresie ciąży bardzo ważne jest, aby doszło do postępu bodźców. Jak już mówiłam, w pierwszym miesiącu zazwyczaj trening jest optymalny. Po tym okresie jednego miesiąca powoli wskakujemy na wyższe obroty, Jednakże, nadal z małym obciążeniem i głównie z odpowiednią intensywnością dla indywidualności mamy.

Na podstawie tego, że w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży mamusia ma znaczny wzrost objętości jamy brzusznej, musimy ponownie wykształcić postawę tego brzuszka. Ze względu na większy obwód brzucha, środek ciężkości w ciąży jest ruchomy. W tym wypadku mamy przeciążenie w mięśniach regionu lędźwiowego. Po ciąży ważne jest, aby ponownie edukować ruchy, przywrócić wspólną mobilność i przywrócić koordynację w zakresie ruchu.

Poprawa siły i ruchu.

Powrót do treningu po urodzeniu, musi zostawić podstawy – optymalny. Wytrzymałość mięśni i siła muszą być podstawowymi cechami fizycznymi. Będą one miały zasadnicze znaczenie dla treningu, które będą trwały w perspektywie długoterminowej i będą miały odpowiedni rozwój mięśni. Dodanie tego do wyżej wymienionych pozycji będzie miało okres bazowy.

Dla kobiety, która przeszła poród naturalny, z uwagi na czas powrotu i czas regeneracji, potrzebuje 1 do 2 miesięcy od podstawowego treningu. Może to się różnić w zależności od wieku, poziomu treningu, diety i historii zdrowia. Ale ogólnie, bez większych komplikacji w tym czasie można trenować.

Dieta ma podstawowe znaczenie.

Aby powrócić do formy po ciąży, dieta jest jedną z baz. Poza tym, mama  też musi myśleć o karmieniu piersią. Więc dieta musi być oparta na wysokiej jakości żywności, które w rzeczywistości, odżywiają ciało. Bez przyjmowania suplementów typu białko w proszku. Mogą nie być bardzo zdrowe i szkodliwe dla mleka matki.

Trening w celu powrotu do formy po ciąży jest bardzo specyficzny. Musisz być teraz bardzo ostrożna i cierpliwa. Ponadto, jeśli okres ciąży był dobrze zorganizowany, kobieta pozostała aktywna i przy zrównoważonej diecie, ten proces powrotu jest o wiele łatwiejszy.

Zawsze trenuj z dobrym profesjonalistą, trenerem i dietetykiem! To Dobra praktyka!

Prowadzę wiele kobiet w ciąży i po ciąży. Trening i dieta jest dopasowany indywidualnie pod okiem lekarza i mojego. Powrót po ciąży nie musi być ciężki z 20 kg nadwagi i ogromnym brzuchem, rozciągniętą skórą. Możesz tego uniknąć współparcująć ze mną.

Skorzystaj już dziś i zacznij cieszyć się zdrowym życiem.

Na co czekasz? Skorzystaj z najlepszej oferty Metamorfozy.

 ♦Kliknij Tutaj♦  Zadbaj już teraz o swoje ciało

Twój dietetyk i trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk