Czytaj etykiety soków w butelkach plastikowych

Soki to cukier

Czytaj etykiety soków w butelkach plastikowych. Ogólnie rzecz biorąc nawet nie zdajesz sobie sprawy ile jest ładowane cukru w sokach w butelkach plastikowych i aluminiowych. Głównym błędem większości osób jest nie czytanie etykiet składników, ponieważ wierzą, że produkt jest naturalny. Ponadto, sok z butelki  plastikowej czy aluminiowym jest ogólnie oferowany dzieciom, które są w fazie rozwoju i powinny unikać ich spożywania.

Spójrz na to! 3 powodów, by nie pić soku z butelek plastikowych

#1-ilość cukru
200 ml szklanki soku z butelki zawiera średnio ilość dwóch łyżek cukru. Jest to również warte dla tych bardziej skoncentrowanych i indywidualnych soków. Jest to ilość przekraczająca zalecany limit, biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu tygodnia osoba bierze więcej niż jedną taką butelkę. Na przykład trzy soki z jednego litra są równoważne z 10 kostkami cukru. Co więcej, takie butelkowe przysmaki dzieci najbardziej wybierają, a koszt jest ogromy takiej małej buteleczki. Do tego paczka cipsów i wszystko odkłada się w boczki. Nadmiar cukru i soli w tych produktach przekracza normę w 100 %.

#2 – owoce identyczne z naturalnym
Soki z butelki przynoszą głównie chemiczne substancje, takie jak barwniki, środki aromatyzujące i stabilizatory, aby przypominały naturalny sok. Są to substancje chemiczne, które mogą powodować reakcje alergiczne, takie jak pokrzywka (wysypka czerwonych pręgi na skórze, która może mieć średnicę 5 mm lub więcej), oraz bóle głowy. W latach 1970 – tych barwnik  był powiązany z objawami astmy, zapalenia oskrzeli, zapalenia błony śluzowej nosa, nudności, skurcze bronco i wyprysk. Ten barwnik to pigment, który zapewnia kolor żółto – cytrynowy, zazwyczaj obecny w soku z butelek plstikowych.

#3-obecność sodu
W soku z butelki znajduje się sól sodowa, która jest używana do zachowania jej zawartości. Nawet jeśli sok jest słodki i ze smakiem owoców. Pośrednio pijesz dużą ilość soli, nie zdając sobie z tego sprawy, a tym samym obciążasz serce i przeciążasz funkcjonowanie nerek. W rzeczywistości te soki przynoszą tylko nektar owocowy, który powstaje w wyniku rozcieńczenia jadalnych części owocu.

Musisz zrozumieć, że te produkty również mieszają soki z różnych owoców jako formy ponownego użycia. Proces uprzemysłowienia powoduje, że napój traci swój charakter odżywczy, ponieważ eliminuje włókna i nie zawiera witamin ani składników mineralnych. Tak więc zawsze miej oko na etykiety tych produktów i przestań je spożywać, bo za pare miesięcy i lat będziesz leżała z niewydolnością nerek lub cukrzycą typu 2.

Udostępnij ten artykuł innym osobą aby też zaczęli zwracać uwagę na etykiety wszystkich produktów. Cukier i sól jest wszędzie i trzeba na niego zwrócić uwagę wiekszą niż kiedykolwiek. Pamiętaj, że jeśli Ty kupisz butelkę słodkiego napoju to cała Twoje rodzina będzie pić to co ty kupiłaś. I to do ciebie bedą pretensje, że nie zadbałaś o rodzinę. Dziecko z nadwagą to wina rodziców.

Napisz komentarz pod tym artykułem jak ty sobie radzisz aby nie pić soków z butelek plastikowych czy aluminiowych. 

Działaj! 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk