Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej - zobacz artykuł


Kup Dietę i Trening

Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej – zobacz artykuł. Jeśli szukałeś sposobu, aby pozbyć się substancji chemicznych, takich jak fluor, chlor i metale ciężkie z wody pitnej, prawdopodobnie natknęłaś się na wiele różnych produktów online, które kosztują setki złoty. Osobiście spędziłam wiele czasu szukając bardziej przystępnego sposobu na oczyszczenie wody z moich chemikaliów, zwłaszcza fluoru, ale do niedawna nie miałam szczęścia!

Po miesiącach i miesiącach poszukiwań w końcu znalazłam firmę, która ma filtr wody, który może usunąć wszystkie trzy, nawet fluorek (który jest najtrudniejszy do pozbycia się), za mniej niż 100 dolców! Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej. Fluorek jest zakazany w 99 procentach Europy Zachodniej i wielu innych nowoczesnych krajów, a ostatnio został sklasyfikowany jako neurotoksyny przez światowe czasopismo medyczne The Lancet. Chlor może również uszkodzić włosy, skórę i paznokcie, po prostu przypomnij sobie ostatni raz spędzony cały dzień w basenie!

Rynek wód mineralnych w Polsce to olbrzymi interes. Okazuje się jednak, że większość dostępnych na rynki wód jest podobnej lub wręcz gorszej jakości niż zwykła woda z kranu. Ta ostatnia zaś jest w naszym kraju naprawdę dobra.

Po co zatem wydawać spore kwoty pieniędzy na opakowaną w plastik wodę, skoro zaopatrzywszy się w najprostszy dzbanek filtrujący z wkładem węgla aktywowanego uzyskamy wodę wysokiej jakości?  Dzięki dzbankowi pozbędziemy się ewentualnych fizycznych zanieczyszczeń związanych ze stanem rur w miejscu naszego zamieszkania.

Pijąc wodę kranową przyczynimy się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska PET-ami. Na marginesie mówiąc, woda w nich przechowywana jest skażona mikroplastikem co potwierdziła ostatnio Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Cząsteczki te mogą osadzać się w narządach wewnętrznych i prowadzić do ich uszkodzeń. Jeśli na dodatek wzbogacimy przefiltrowaną kranówkę w szczyptę kamiennej soli kłodawskiej i  kwasu askorbinowego to uzyskamy świetny izotonik, który i ugasi nasze pragnienie, i dostarczy nam cennych minerałów.

Podejrzewam, że ty masz swój sposób na oczyszanie wody. Będąc we Włoszech na wczasach, piłam wodę prosto z wodospadu, a w małych miasteczkach woda płynąca z tego wodospadu jest podłączona do wodociągów  dla większego regiony Włoch, również można ja pić z kranu, gdyż  są podłączenia kranowe na zewnątrz. Woda pyszna i zdrowa.

Jak sami widzicie wszędzie czyhają na nas nie miłe niespodzianki. Trzeba po prostu wszystko sprawdzać i czytać etykiety, począwszy od szamponów, po wodę w butelce. Jesteśmy tylko ludzmi i wiem, nikt nie czyta etykiet. Jednak moim zaskoczeniem było ostatnio sytuacja w sklepie na stanowisku mięsnym kiedy kobieta chciała kupić wędliny, poprosiła aby pani ekspedientka sprawdziła skład tego produkt.

Wniosek jest taki, że jeśli się chce to można.

 

 

Poprzedni
Następny
Akademia Kocham Fitness | Grupa Mentoringowa Małgorzaty Kłos
%d bloggers like this: