Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej – zobacz artykuł

Woda kiedy pijemy i dlaczego jest ważna - Gosia Klos

Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej – zobacz artykuł. Jeśli szukałeś sposobu, aby pozbyć się substancji chemicznych, takich jak fluor, chlor i metale ciężkie z wody pitnej, prawdopodobnie natknęłaś się na wiele różnych produktów online, które kosztują setki złoty. Osobiście spędziłam wiele czasu szukając bardziej przystępnego sposobu na oczyszczenie wody z moich chemikaliów, zwłaszcza fluoru, ale do niedawna nie miałam szczęścia!

Po miesiącach i miesiącach poszukiwań w końcu znalazłam firmę, która ma filtr wody, który może usunąć wszystkie trzy, nawet fluorek (który jest najtrudniejszy do pozbycia się), za mniej niż 100 dolców! Niebezpieczne chemikalia w wodzie pitnej. Fluorek jest zakazany w 99 procentach Europy Zachodniej i wielu innych nowoczesnych krajów, a ostatnio został sklasyfikowany jako neurotoksyny przez światowe czasopismo medyczne The Lancet. Chlor może również uszkodzić włosy, skórę i paznokcie, po prostu przypomnij sobie ostatni raz spędzony cały dzień w basenie!

Rynek wód mineralnych w Polsce to olbrzymi interes. Okazuje się jednak, że większość dostępnych na rynki wód jest podobnej lub wręcz gorszej jakości niż zwykła woda z kranu. Ta ostatnia zaś jest w naszym kraju naprawdę dobra.

Po co zatem wydawać spore kwoty pieniędzy na opakowaną w plastik wodę, skoro zaopatrzywszy się w najprostszy dzbanek filtrujący z wkładem węgla aktywowanego uzyskamy wodę wysokiej jakości?  Dzięki dzbankowi pozbędziemy się ewentualnych fizycznych zanieczyszczeń związanych ze stanem rur w miejscu naszego zamieszkania.

Pijąc wodę kranową przyczynimy się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska PET-ami. Na marginesie mówiąc, woda w nich przechowywana jest skażona mikroplastikem co potwierdziła ostatnio Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Cząsteczki te mogą osadzać się w narządach wewnętrznych i prowadzić do ich uszkodzeń. Jeśli na dodatek wzbogacimy przefiltrowaną kranówkę w szczyptę kamiennej soli kłodawskiej i  kwasu askorbinowego to uzyskamy świetny izotonik, który i ugasi nasze pragnienie, i dostarczy nam cennych minerałów.

Podejrzewam, że ty masz swój sposób na oczyszanie wody. Będąc we Włoszech na wczasach, piłam wodę prosto z wodospadu, a w małych miasteczkach woda płynąca z tego wodospadu jest podłączona do wodociągów  dla większego regiony Włoch, również można ja pić z kranu, gdyż  są podłączenia kranowe na zewnątrz. Woda pyszna i zdrowa.

Jak sami widzicie wszędzie czyhają na nas nie miłe niespodzianki. Trzeba po prostu wszystko sprawdzać i czytać etykiety, począwszy od szamponów, po wodę w butelce. Jesteśmy tylko ludzmi i wiem, nikt nie czyta etykiet. Jednak moim zaskoczeniem było ostatnio sytuacja w sklepie na stanowisku mięsnym kiedy kobieta chciała kupić wędliny, poprosiła aby pani ekspedientka sprawdziła skład tego produkt.

Wniosek jest taki, że jeśli się chce to można.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk