Jak usprawnić prace tarczycy – Gosia Klos

tarczyca

Czy wiesz, że tarczyca wymaga oczyszczania przynajmniej raz na miesiąc? 

Istnieje bardzo duzo metod oczyszczania tarczycy domowych, a kończąc na specjalnych środkach. Ja powiem wam jaką ja stosuje od ponad roku i powiem szczerze, że to działa. Zrobiłam sobie ostatnio badania tarczycy TSH, T3 i T4 aby zobaczyć czy ich poziom jest idealny. Jestem bardzo zadowolona z tych wyników bo są one książkowe.

Mogę teraz powiedzieć, że wszystko się do tego skłania czyli odpowiednia moja dieta, ruch na świeżym powietrzu jaki i na siłowni no i oczywiście lubię różne rzeczy eksperymentować, a później się nimi dzielić zwami na moim blogu.

Wracając do tematu, aby oczyścić tarczyce podam wam dwa najskuteczniejsze metody;

1.Sok z kiszonej kapusty 

Już jak byłam mała dziewczynka piłam sok z kapusty i marchwi oczywiście tej zebranej z babcinego ogródka. Dzięki zawartości jodu, siarki i chlorku świetnie sprawdza się w oczyszczaniu organizmu. Sok z kiszonej kapusty posiada bardzo dużo ilość lako- bakterii. Bakterie te przyczyniają się do wytworzenia kwasu mlekowego czy octowego, a także hamują rozwój chorobotwórczych bakterii przewodu pokarmowego.  Jedna szklanka posiada więcej zdrowych kultur bakterii czy witamin niż jakieś tabletki z apteki. Kupując kapustę musisz zwrócić uwagę co jest napisane na opakowaniu. Czy jest to kapusta kiszona czy kwaszona. Należy zawsze wybierać tę TYLKO KISZONĄ. Kapusta KWASZONA nie zawiera dobroczynnych bakterii kwasu mlekowego. Nie ma ich wcale. Nie jest więc probiotykiem i nie wnosi nic prócz kalorii, cukru i chemii.

 

 2. Algi morskie

Algi morskie to inaczej spirulina i dzięki nim skutecznie wzmocnisz układ odpornościowy.  Jak już wcześniej pisałam spirulina – algi morskie nie tylko tarczycy lecz cały organizm. W jej składzie można również znaleźć jod , białka oraz mikro i makro elementy. Bardzo popularna w dzisiejszych czasach dostępna pod różnymi postaciami zarówno w tabletkach jak i w postaci sproszkowanej substancji.

Aby chronić siebie i swoją rodzinę, polecam upewnić się, czy źródło skąd pochodzi spirulina jest odpowiednie, nie jest toksyczne i nie zostało napromieniowane.
Ważne, jest także, aby wybrać renomowaną na rynku firmę, ponieważ zdarza się, że aby zmniejszyć koszty produkcji, wiele z nich dodaje do składu białko zwierzęce lub rybie. Co ma znaczenia także dla wegetarian.

Czy wiesz, że spirulina…

  • zawiera 2300% więcej żelaza niż szpinak?
  • 3900% więcej beta karotenu niż karotka?
  • 375% więcej białka niż tofu?
  • 300% więcej wapnia niż mleko?
  1. Pamiętaj, aby unikać przetworzonej żywności, sztucznych barwników, konserwantów, produktów z aluminiowej puszki, produktów z nadmierną ilością cukrów. Spożywaj więcej surowych owoców i warzyw a najlepiej ekologicznego pochodzenia. Wśród komentujących, pojawiło się stwierdzenie, że podczas chorób tarczycy warto przejść na dietę bezglutenową.  
  2. * Pamiętajcie, by leczenie zawsze konsultować ze specjalistą! Porady na grupie wsparcia są oczywiście bardzo cenne, ale o dawkowaniu leku decyduje lekarz. Jeśli dziewczyny z forum radzą zwiększenie np. dawki hormonu, zapytajcie najpierw o to Waszego endokrynologa, a w razie wątpliwości skonsultujcie się z innym specjalistą!

Potrzebujesz pomocy trenera przy wprowadzaniu skutecznych zmian? Kliknij w KLIK i napisz do mnie 😉

                                       >>>>>KLIK>>>>>

Podziel się w komentarzu czy już robiłaś takie pyszne receptury. A może masz jakieś swoje, z którymi chcesz się z nami podzielić? 

Zapraszam do dyskusji 😉

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk