Jak ujędrnić Brzuch po ciąży? Część 1

Jak ujędrnić brzuch w ciąży - Porady - Gosia Klos

Jak ujędrnić Brzuch po ciąży? Część 1. Odkładając na bok wszystkie radości z nowego życia, wiele PROBLEMÓW Z BRZUCHEM dotyczy młodych  matek, w tym ich ciało i brzuch. Każda matka ma do czynienia z luźną skórą po porodzie. Opadająca skóra może być emocjonalnie frustrująca dla kobiet, które chcą, aby ich ciało powróciło do swojego kształtu przed ciążą.

Kiedy ciężarna mama przybiera na wadze, skóra rozszerza się, aby zrobić miejsce dla zwiększonego wzrostu brzucha. Istnieje wiele problemów związanych z ciałem po porodzie, między innymi rozstępy, luźna skóra, zwiotczałe piersi i przebarwienia skóry.

Rozszerzanie skóry w czasie ciąży nie jest nagłe, ale ma miejsce przez kilka miesięcy. Po porodzie rozszerzona skóra zwykle się cofa w ciągu kilku miesięcy, ale potrzebny jest trening i dieta. Aby do tego doszło, trzeba włożyć trochę wysiłku. Pracuje z wieloma paniami online w ciąży jak i po ciąży i wiem jak to wszystko wygląda. Zazwyczaj dziewczyny zgłaszają sie do mnie po ciąży, gdzie trzeba włożyć w swoje ciało więcej pracy niż w trakcie ciąży.

Panie z którymi pracuje w czasie ciąży nie maja problemu z kręgosłupem, skóra nie pęka i moje panie maja więcej energii do działania, nie są ospałe i cieszą się każdym dniem. Oczywiście wszystko jest pod kontrola lekarza, badania i skan.  Ciąża to nie choroba i jak zadbasz o wszystko w czasie ciąży, nie będziesz miała takich problemów ze swoim ciałem po ciąży.

Zapraszam do współpracy napisz do mnie >>>>  m.klos@mataleo.eu

Dzięki pewnym zmianom stylu życia i wskazówkom, które poprawią stan Twojej skóry, możesz z łatwością odzyskać swoje ciało w trakcie ciąży. Jeśli chodzi o utratę wagi, musisz robić to powoli i stabilnie. Zbyt szybka utrata wagi może stworzyć jeszcze bardziej luźną skórę niż na początku. Szybka utrata masy ciała oznacza także utratę tłuszczu i mięśni. Utrata masy powoli daje skórze trochę czasu, aby dostosować lub dokręcić z powrotem dookoła mięśni. Skup się na utracie dodatkowego tłuszczu, a nie mięśni, ponieważ mięśnie pomagają zachować prawidłowy kształt żołądka.

Cel na utratę około 0.5 do 1 kg tygodniowo. Zawsze możesz skonsultować się ze mną, w jaki sposób można powoli schudnąć.

W przypadku utraty wagi ćwiczenia są bardzo ważne. Ale z noworodkiem, któremu trzeba się zająć, znalezienie od czasu na pójście na siłownię lub intensywny trening w domu może nie być możliwy dla wielu nowych matek.

 

Co więcej, intensywny trening nie jest dobry wkrótce po porodzie jak i w trakcie porodu, ponieważ ciało jest wciąż słabe i potrzebuje czasu, aby dojść do siebie. Ale zawsze możesz zacząć od spaceru, by odzyskać kształt swojego ciała. Jeśli możesz zrobić 30 minut szybkiego marszu dziennie, spalisz o 150 więcej kalorii. Zacznij od 20 minut marszu, od trzech do pięciu dni w tygodniu. Stopniowo zwiększaj czas trwania i tempo chodzenia. Możesz nawet umieścić dziecko w wózku i iść na spacer. Pomoże to zbudować więź między tobą i twoim dzieckiem, a świeże powietrze będzie dobre dla was obojga.

Jeśli chodzi o trening w czasie ciąży to wszystko dobieram indywidualnie z wiadomych przyczyn – lekarz + badania = dobrzy trening.

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak będziesz wyglądać po porodzie.

Zapraszam do współpracy napisz do mnie >>>>  m.klos@mataleo.eu

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk