Jak spalić oponkę na brzuchu?

bRZUCH

Jak spalić oponkę na brzuchu?

Spalenie „oponki” do wakacji oznacza, że będziesz musiała przez kolejne 3 miesiące trenować ostro na siłowni lub w domu – popartego właściwym odżywianiem i dobrym kopniakiem w tyłek. Każdy kilogram tłuszczu „zmagazynowanego” w adipocytach ma wiele tysięcy kalorii.
W ciągu godziny intensywnego treningu (np. biegowego lub siłowego) możesz liczyć na spalenie ledwie kilkuset kcal, z czego większość będzie pochodziła z substratów energetycznych innych niż tłuszcze (np. węglowodany). Dodatkowo należy uwzględnić uwarunkowania osobnicze np. insulinooporność – złą tolerancję węglowodanów, co oznacza tłuszcz odłożony w krytycznych rejonach (np. „boczki”) oraz wpływ estrogenów (otłuszczone „kobiece rejony”) i kortyzolu (tłuszcz na środku brzucha). Zamiast biegać i ćwiczyć siłowo wiele osób pracowicie wykonuje program interwały. Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej – zmień sposób swojego odżywiania i ćwicz regularnie.

Zalecenia dotyczące treningu mięśni brzucha:

  1. Aby pozbyć się tłuszczu – zastosuj właściwą dietę oraz wykonuj trening interwałowy i aerobowy (2-4 razy w tygodniu, po 20-40 minut). Ćwiczenia mięśni brzucha nie mają żadnego związku z tłuszczem który zalega np. w rejonie tułowia
  2. Zamiast ćwiczeń izolowanych (krótkie spięcia przodem i bokiem, brzuszki), zastosuj złożone takie jak deska – po ang. plank; – czyli w zwisie – naprzemienne ruchy nogami imitujące wycieraczki w samochodzie itd. One w o wiele większym stopniu zaangażują mięśnie brzucha
  3. Nie wykonuj ćwiczeń z programów „na mięśnie brzucha” (np. aerobiczna 6 weidera, ABS, „8-minute ABS workout” itd.). Są szkodliwe dla mięśni stabilizujących oraz mogą prowadzić do kontuzji np. kręgosłupa
  4. Jeśli trenujesz siłowo, pływasz lub biegasz (2-4 razy w tygodniu) – dodatkowy trening mięśni brzucha (w wielu przypadkach) nie jest potrzebny, a może być szkodliwy. Osoby regularnie biegające (np. średnie dystanse) – mogą po intensywnym treningu mięśni brzucha i pleców – nie być w stanie biegać (dokładnie te same mięśnie utrzymują wyprostowaną sylwetkę np. prostowniki grzbietu, mięśnie proste brzucha).

Dodatkowo nie tylko sam nadmiar cukrów prostych ma na nas zły wpływ. Bardzo negatywnie na stan tłuszczu na brzuchu wpływają tłuszcze nasycone, a raczej ich nadmiar. Osobiście nie jestem zwolenniczką wyzbywania się ich z diety, ponieważ tak samo jak cukry proste są potrzebne, tak samo tłuszcze nasycone też są potrzebne, jednak jestem zdania, że nie powinno być ich za dużo w diecie.

Metamorfozy

 

Jak spalić oponkę w trzy miesiące?

Określ swój cel i mów w formie dokonanej! Przez 3 miesiące uzyskasz płaski brzuch. I koniec kropka. Jeśli masz niewielką nadwagę albo po prostu oponkę tłuszczu wokół talii, na pewno ci się to uda! Szybko odkryjesz, że pod warstwą tłuszczyku kryją się mięśnie. Ale nawet gdy twój problem jest nieco większy, trenując ze mną, możesz poprawić sylwetkę o wiele szybciej niż ci się wydaje.

NIE JEDNEJ PANI POMOGŁAM! POMOGĘ I TOBIE.
NAPISZ DO MNIE I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE. RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ I SZYBCIEJ.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk