Jak się odżywiać przy odchudzaniu – wskazówka 5

dieta i kalorie

Jak się odżywiać przy odchudzaniu – wskazówka 5. Wiele z was popełnia te same błędy. Trzymacie dietę 2 miesiące i odpuszczacie. Odchudzacie się jak zaczyna być cieplej lub na jakąś okazje. Tak cały rok. W ten sposób wasze hormony szaleją, a ty tyjesz lub masz efekt jo-jo. Uważam, że to bezsensu i szkoda kasy wydanej na diety. Wszelkie wasze oponki na brzuchu świadczy o chorobie.

Cukrzyca

U osób z otyłością brzuszną łatwiej rozwija się cukrzyca. Niestety, ale jest najczęstszym schorzeniem, na jakie zapadają osoby z nadwagą i otyłością, które się do mnie zgłaszają. Cukrzyca II typu jest schorzeniem zależnym w dużej mierze od sposobu odżywiania się. Z badań wynika, iż 80–90% osób otyłych cierpi na cukrzycę typu II. Insulina sprzyja przyrostowi masy ciała, co nasila zaburzenia metabolizmu glukozy.

Trening

Bardzo dużo osób odchudza się tylko dietą, która tylko komplikuje, a nie ułatwia twojego odchudzania. Ja bez treningu nie prowadzę żadnej pani. Wszystkie trenują i zdrowo sie odchudzają. Bez efektu jo-jo.

Zaburzenia oddychania, zadyszka

Nadwaga powoduje zaburzenia oddychania na skutek mechanicznego ograniczenia ruchomości klatki piersiowej. Dochodzi wówczas do zmniejszonego nasycenia krwi tlenem i szybko pojawiają się bezdechy. Groźnym powikłaniem jest bezdech senny. Twoja znaczna nadwaga bardzo często powoduje zadyszkę w przypadku treningu. Ma to związek z wpływem masy ciała na pracę przepony i z dużym obciążeniem pracy serca. Dlatego zacząć treningi w domu, z małym obciążeniem.

Czy nie masz wrażenia, że dzisiaj świat tak pędzi, że informacje na internecie, konferencjach czy warsztatach są różne od prawdziwych? Nawet lekarze się mylą, każdy ma inną teorię i  wie najlepiej. Dla mnie najlepiej słuchać swojego ciała, nie przekroczyć 65 kg, ruszać się, a jeśli masz problem to zgłoś sis do osoby, która ma doświadczenie min. 15 lat, a nie która skończyła kurs i nie wie jakie badania zlecić kobiecie z problemami zdrowotnymi.

To do Ciebie należy decyzja, czy chcesz chudnąć szybciej kosztem większych wyrzeczeń dietetycznych, czy wolniej i skuteczniej przy mniejszych ograniczeniach kalorycznych. Na początku stosowania diet odchudzających masa naszego ciała szybko się obniża w wyniku utraty nie tylko tkanki tłuszczowej, ale również wody, pózniej są schody i waga stoi i tu sie zaczynaja problemy. Rezygnacja z diety i treningu. Tak jest w 100% efekt jo-jo.

Napisz do mnie i działaj z ekspertem 18 letnim doświadczeniem i praktyką. Pomogłam w odchudzeniu ponad 4000 tys kobiet więc wynik jest zaskakujący.

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg   ekspert w diecie i treningu w domu i siłowni. 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk