6 PORAD DOTYCZĄCYCH PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA

zmęczenie powoduje otyłość - Gosia Klos

6 PORAD DOTYCZĄCYCH PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA. Chociaż technicznie nie jest stanem autoimmunologicznym, zespół przewlekłego zmęczenia (CFS) często jest pogrupowany w kategorię chorób uznawanych za autoimmunologiczne. Może to być trudna diagnoza – przeciętna kobieta cierpi  pomiędzy 7 a 9 lat, zanim faktycznie uzyska potwierdzenie, że ma CFS. Dokładne przyczyny CFS nie są do końca znane, chociaż istnieje silny związek z nierozwiązanym bólem emocjonalnym. Osoby z CFS często mają poważne zmęczenie w połączeniu z regularnym, a czasami wyniszczającym bólem mięśni i stawów.

Niektóre inne objawy CFS mogą obejmować:

  • Utrata pamięci i problemy
  • Bolesne węzły chłonne
  • Ból mięśni i stawów
  • Bóle głowy
  • Budząc się Zmęczony
  • Brak energii do ćwiczeń
  • Niechęć do życia

Jest bardzo ważne, jeśli masz CFS, który odżywia twoje ciało źródłami zdrowego jodu z różnych wodorostów, odpowiedniego białka roślinnego i kwasów tłuszczowych Omega 3 z nasion takich jak chia i konopie. Są to trzy składniki odżywcze, których osoba z CFS często nie ma. Są inne rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić ogólne samopoczucie. Oto moje 6 najlepszych porad, jeśli cierpisz na CFS:

1. ZATRZYMAJ I ODSTAW ALKOHOL: Alkohol działa depresyjnie na układ nerwowy i tylko zwiększa zmęczenie. Jest także szkodliwy dla wątroby, utrudniając organizmowi odfiltrowanie wszelkich toksyn w organizmie. Alkohol również wyczerpuje wodę z organizmu i ważne jest, aby pozostać nawodnionym, gdy jesteś zmęczony.

2. UNIKAĆ KOFEINY: Kofeina powoduje, że energia twojego ciała skacze, a następnie spada. Ma również szkodliwy wpływ na nadnercza, zwłaszcza jeśli spożywa się ją regularnie, co zaszkodzi twoim naturalnym rytmom odbudowy i uzupełnienia. Wpływa na cykle snu, które są ważną częścią ogólnego powrotu do zdrowia.

3. WYKORZYSTAJ WITALĘ Z WYSOKIEJ JAKOŚCI B: Upewnij się, że Twój kompleks B zawiera postać metylokobalaminy B12. Większość suplementów B zawiera cyjanokobalaminę, która jest związana z cząsteczką cyjanku i jest trudniejsza do przyswojenia przez organizm. Witaminy z grupy B mają kluczowe znaczenie dla odzyskania energii. Rozważ konsultacje ze mną aby ustalić jaką dietę czy witaminy warto wsiąść podczas twojego problemu.

4. ZACHOWAĆ w DIECEI MAGNEZ: Magnez jest uważany za „główny minerał” w organizmie, zaangażowany w ponad 300 funkcji metabolicznych. W badaniu opublikowanym w The Lancet stwierdzono, że pacjenci z CFS mają niski poziom magnezu, co odpowiada niskiej liczbie czerwonych krwinek. Ci, którzy otrzymywali suplementy magnezu, zgłaszali zwiększoną energię, lepszą regulację nastroju i mniejszy ból fizyczny.

5. UŻYWAJ Różeniec górski; jest niesamowitą pomocą dla osób z CFS. Badania nad różańcem górskim, a  zmęczeniem są bardzo obiecujące, pokazując statystycznie znaczące zmniejszenie zmęczenia, koncentracji, wzorców snu, motywacji, nastroju i ogólnego samopoczucia. Obserwowano poprawę dawek od 100 mg na dzień do 576 mg w dawkach podzielonych.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli odczuwasz zmęczenie i odczuwasz tęsknotę przez jakiś czas, skonsultuj się z dietetykiem – ze mną na m.klos@mataleo.eu i zobacz, czy twoja dieta może zostać zmieniona, aby wesprzeć bardziej Twój organizm. Byłoby także korzystne, aby uzyskać badani krwi, aby zobaczyć, gdzie są poziomy witaminy i minerałów.

Napisz do mnie i działaj.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk