3 ZIOŁA z walką na Twój Tłuszczyk

3 zioła na twój brzuch i boczkach - Gosia Klos

Współpraca tylko online – napisz na m.klos@mataleo.eu

Zadzwoń na 00447825268743 

3 ZIOŁA z walką na Twój Tłuszczyk. Czy kiedykolwiek mieliście ból w górnej prawej części brzucha, który po zjedzeniu tłustych potraw? Jednym z najczęstszych powodów jest niewystarczająca żółć. Oczywiście dieta oparta na roślinach o niskiej zawartości tłuszczu może z czasem rozwiązać problemy z woreczkiem żółciowym. Ale jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na gazy i ból związany z nieefektywnym trawieniem tkanki tłuszczowej. Zioła pomagają skorygować przyczynę gazu, a nie tylko maskować objawy, które są tym, co robią leki bez recepty.

Trzema najlepszymi ziołami są:

1. Kurkuma: kurkuma zawiera lotny olej wraz z kurkuminą. Kurkumina działa specyficznie na żółć i ma znaczące właściwości przeciwzapalne. Zmieszaj łyżeczkę z ciepłą wodą i pij przed posiłkiem z tłuszczem.

2. Herbata z nasion ostropestu plamistego: Herbatka z ostu mlecznego zwiększa wydzielanie żółci z wątroby i pęcherzyka żółciowego. Odtruwa wątrobę i służy do odwrócenia uszkodzenia wątroby w wyniku działania toksycznych chemikaliów. 1 łyżeczka zmielonych nasion do jednego kubka gorącej (nie wrzącej) wody.

3. Korzeń mniszka lekarskiego: korzeń mniszka lekarskiego służy do promowania przepływu żółci i jest również moczopędny bogaty w potas. Jest stosowany w celu przeciwdziałania zatłoczeniu wątroby i pęcherzyka żółciowego. Możesz pić herbatę z korzenia mniszka lekarskiego lub jeść świeże liście mniszka.

Kolejny ziołem, który stosujemy w naszej kuchni jest kocanka.

Odwar z kocanki

Przepis; należy zalać 5 łyżki ziół 5 szklankami ciepłej, przegotowanej wody. Następnie zaleca się  doprowadzenie do wrzenia, z zastrzeżeniem iż nie gotujemy aby nie kocanka nie straciła swoich dobroczynnych właściwości. Zaleca się spożywanie 1-3 szklanki naparu 2-3 razy dziennie. 

Napar z kocanki

Przepis; należy zalać 2 łyżki suszu kwiatów kocanki zalewamy 500 ml  wrzącej wody, odstawiamy pod przykryciem na 2-3 godziny, następnie odcedzamy i pijemy. Herbatkę taką pijemy przez 14 dni po 3 szklanki dziennie. 

Współpraca tylko online – napisz na m.klos@mataleo.eu

Zadzwoń na 00447825268743 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk