Jak schudnąć trenując apetyt – Odkryj Nową Metodę

Jak schudnąć, nowa metoda

Jak schudnąć trenując apetyt – Odkryj Nową Metodę.

Trenując Apetyt. Wyobraź sobie, że łatwo byłoby zmienić niezdrowe jedzenie na zdrową i pożywną dietę. Dr Helen McCarthy stworzyła wahadło apetytu, które może ci w tym pomóc. I chociaż może to wymagać od ciebie trochę pracy, jeśli zastosujesz się do rad Dr. McCarthy’ego, może być po prostu całkiem łatwo zacząć jeść więcej zieleni i naprawdę się cieszyć zdrowiem!

Zobacz, jak to działa!

Wahadło apetytu

Jak schudnąć trenując apetyt – Odkryj Nową Metodę. Wahadło apetytu to 11-punktowa skala, która zmienia się z -5 – „wyjątkowo głodny” na +5 – „niewygodnie pełny”. W swojej książce „Jak ponownie przeszkolić apetyt” Helen wyjaśnia, że kiedy nie jesteśmy głodni, wahadło jest przy 0 i jest neutralny. Kiedy stajemy się głodni, przechodzi do sekcji ujemnej i do sekcji dodatniej, kiedy zaczynamy jeść.

Dr McCarthy uważa, że nie powinniśmy zacząć jeść, dopóki nie osiągniemy −3 – „zdecydowanie głodni” i powinniśmy przestać jeść przy +3 – „po prostu pełny”, co jest niezbędne dla zdrowej diety.

Postępując zgodnie z tą zasadą, możemy powstrzymać się od przejadania się, co może doprowadzić do stopniowej utraty wagi. Dr McCarthy mówi, że tak zwany „trening apetytu” jest tym, w jaki sposób ona sama schudła.

Łagodny głód jest dla ciebie dobry.

Helen mówi, że uczucie głodu jest dla ciebie zdrowe, więc nie powinieneś się go bać. Jeśli nie odczuwasz łagodnego głodu około godzinę przed następnym posiłkiem, oznacza to, że żołądek trawi twój ostatni posiłek przez cały czas i nie miał czasu na odpoczynek.

Kiedy i co powinieneś jeść

Jak schudnąć trenując apetyt – Odkryj Nową Metodę. Problem polega na tym, że prawdopodobnie wszyscy nauczyliśmy się jeść w określonych porach, a nie wtedy, gdy jesteśmy naprawdę głodni. I nawet gdybyśmy chcieli jeść, kiedy nasze ciało naprawdę tego potrzebowało, nie zawsze bylibyśmy w stanie znaleźć czas lub okazję, aby to zrobić.

W takim przypadku ważne jest, aby wybrać to, co jesz, zgodnie z terminem następnego posiłku. Jeśli masz tylko godzinę, zanim pójdziesz na lunch, ale jesteś już bardzo głodny, weź przekąskę łatwo przyswajalną, np. owoce lub warzywa, aby przed obiadem znów poczuć się trochę głodnym. Jeśli do następnego posiłku jest jeszcze dużo czasu, wybierz coś, co zawiera białko, błonnik i tłuszcze, np. jajka i orzechy.

Jedzenie będzie smakowało lepiej.

W swojej książce Helen mówi również, że często wybieramy słodkie, słone i tłuste potrawy, ponieważ mają one duży smak, który lubimy, nawet jeśli nie jesteśmy głodni. I dlatego często przejadamy się. W przeciwieństwie do tego, jeśli spróbujemy jeść na przykład pomidory na pełnym żołądku, nie będą smakować tak dobrze.

Dlatego jeśli trenujesz, aby poczekać, aż będziesz trochę głodny tuż przed posiłkiem, zdrowe jedzenie będzie smakowało lepiej, ponieważ receptory smaku są najbardziej wrażliwe, gdy jesteś głodny. Tak więc żywność, która jest zdrowa i której wcześniej nie lubiłeś, zacznie smakować lepiej. Jeśli chodzi o fast foody z dużą ilością dodatków, dr McCarthy mówi, że może to stać się mniej atrakcyjne, gdy zaczniesz zauważać ich „chemiczny” smak.

Jest dużo książek, które przeczytałam i powiem wam szczerze, że każdy musi sobie ustawić tak aby wszystko pasowało, ale na pweno nie możesz nic nie jeść i iść na trening czy mieć cały dzień duży wysiłek i zjeść sałatę i marchewkę. Tego nie polecam.

Ja natomiast stosuje przed posiłkiem wypicie jednej szklanki wody i to pomogą nie najadać sie za dużo. Tak wytrenowałam swój organizm, ze teraz wiem ile mogę zjeść.

Czy słyszałeś kiedyś o tej technice lub próbowałeś czegoś podobnego? Czy znasz jakieś inne sztuczki? Bardzo chciałabym usłyszeć wasze przemyślenia w komentarzach!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg – Mataleo

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk