5 porannych ćwiczeń dodadzą Ci energię przez cały dzień

Trening na leżąco dla kobiet

5 porannych ćwiczeń, które pozwolą ci odczuć energię przez cały dzień.

Wiesz, że wykonywanie ćwiczeń rano, wprowadzą cię w dobry stan fizyczny i psychiczny przez resztę dnia. I nie trzeba męczyć się wyczerpującym treningiem. Możesz wykonywać proste i szybkie ćwiczenia, nawet rano w łóżku. Pomoże ci to obudzić się z uczuciem świeżości i energii.

Wiem jak trudno jest zmusić się do ćwiczeń rano, dlatego mam dla ciebie 5 świetnych ćwiczeń, które możesz wykonać, gdy jesteś w łóżku.

1. Ćwiczenie Twist 

Połóż się swobodnie na łóżku, ramiona daj na bok, a nogi złącz razem i daj je na bok, nie unosząc, pleców i ramion. Po 30 sekundach zmień pozycje. Zrób tak 3 serie po 30 sekundach na każdą stronę.

Bardzo dobrze rozciąga plecy to ćwiczenie, a jednocześnie pośladki.

Trening na leżąco dla kobiet

2. Ćwiczenie rozciągające nóg.

Połóż się swobodnie na łóżku i przyciągnij jedną nogę do klatki piersiowej, a drugą nogę połóż na kolanie. Delikatnie dociągnij do siebie i po 30 sekundach zmień nogę. Zrób tak 3 serie po 30 sekund.

Trening na leżąco dla kobiet

3. Kocie Grarby.

Jak same widzicie te ćwiczenie można również wykonać w ciąży, jeśli jest zielone światło od lekarza. Wystarczy, że zrobisz klęk podparty i wyciągniesz plecy do góry, przytrzymasz 20 sekund i rozluźnisz. I tak 3 serie.

Trening dla leniwych kobiet

4. Ćwiczenie rozciągające plecy.

Usiądź sobie na piętach i wyciągnij dłonie do przodu. Ważne jest aby nie odrywać pośladków od pięt, a dłonie dać jak najdalej i pozostać w tej pozycji przez 30 sekund. Zrób tak 3 razy i stopniowo po 4 tygodniach, spróbuj sięgnąć coraz dalej.

Trening rozciągający na łóżku

5.Ćwiczenie na rozciąganie uda

Jest to dość skomplikowane ćwiczenie, zwłaszcza dla osób otyłych. Wystarczy, że jedną nogę dasz do przodu lekko zgiętą, a drugą swobodnie  położysz do tyłu, bez zginania ją do góry. Przytrzymasz ją przez 20 sekund i zmienisz nogę.

Trening dla kobiet leniwych

Te 5 porannych ćwiczeń dodadzą Ci energię przez cały dzień. To są proste ćwiczenia, ale dla osób, które chcą coś zrobić dal siebie.

Wystarczy, że zaczniesz od jednego ćwiczenia, a zbiegiem czasu dodasz kolejne. Przez 5 dni jedno, przez 10 dni drugie ćwiczenie i tak dodawaj sobie do twojego treningu. Tylko pamiętaj, że nie możesz całe życie ćwiczyć na leżąco..trzeba ruszyć tyłek i w końcu z tego łóżka wstać.

Na początek jest ok, ale po miesiącu i tak zalecam zmianę ćwiczeń. My z moimi podopiecznymi zmieniamy dietę i trening co miesiąc i dlatego mamy takie efekty.

Napisz do mnie i działaj tu i teraz!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk