Jak rozpoznać zaburzenia odżywiania – nocne podjadanie

Otylosc

Jak rozpoznać zaburzenia odżywiania – nocne podjadanie. Zaburzenia jedzenia  są najczęstszym zaburzeniem odżywiania, zła dieta i brak ruch.  Podjadanie zwykle często dotyczy kobiet we wczesnym wieku i dotyczy mężczyzn w wieku średnim. Z tych powodów ważne jest, aby zrozumieć czynniki ryzyka i objawy jedzenia jedzenia, abym mogła pomóc Tobie lub nawet bliskiej osobie, która może też mieć problem z jedzeniem. Wielokrotnie żarłoczne zjadacze dobrze ukrywają swoje zachowania, więc zwróć uwagę na sposoby tego zaburzenia, a także na to ile pochłaniasz jedzenia w dzień i w nocy.

Co powoduje objadanie się ?

Lekarze nie wiedzą, co dokładnie powoduje zaburzenia odżywiania się, ale  połączenie genetyki, czynników biologicznych, diety długoterminowej i problemów psychologicznych może przyczynić się do zaburzenia. U mnie zawsze panie mają zmieniane dietę i trening po miesiącu. 

Historia rodziny: Jeśli członek rodziny miał zaburzenia odżywiania, możesz odziedziczyć gen, który zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzenia odżywiania. 

Zagadnienia psychologiczne: Wiele razy ludzie, którzy walczą z jedzeniem mają niską samoocenę i myślą negatywnie o sobie. Częstymi wyzwalaczami do spożywania jest stres, słaby obraz swojego ciała i nuda.

Dieta: Dieta może być zła dla Twojego ciała i zdrowia psychicznego. I wiele razy ludzie, którzy przez długi czas stosowali tą samą dietę – ograniczając kalorie i żywność  – mogą być zniechęceni do jedzenia tego samego. Dietę i trening trzeba zmienić po miesiącu, ale bardzo mało ludzi to rozumie i ciągną ją prze 3-4 miesiące, a jak przestaną stosować jej to jest efekt jo-jo i trafiają do mnie. 

Wiek: Odżywianie dotyka ludzi w każdym wieku, ale najczęściej dochodzi do zaburzeń u nastolatkach lub na początku lat 20. Szybkie jedzenie, bark ruchu doprowadza do zmian hormonalnych, a pózniej po 30 – stce do chorób tarczycy czy cukrzycy. 

Objawy;

​​Chociaż większość osób spożywających przekąski ma nadwagę i otyłość, możesz mieć normalną masę i nadal cierpieć na zaburzenia. Aby zidentyfikować zaburzenia odżywiania, zwróć uwagę na następujące oznaki i objawy, które są zarówno fizyczne, jak i behawioralne:

– Jedzenie niezwykle dużych ilości żywności w stosunkowo krótkim czasie (około 2 godzin)
– Poczucie, że Twója chęć do jedzenia i zachowania jedzenia jest poza kontrolą
– Jedzenie, gdy nie jesteś jeszcze głodna  lub już pełna
– Podczas zjedzenia, jedzenie jest bardzo  szybko
– Jedzenie, dopóki nie poczujesz się pełna
– Często jedząc lub w tajemnicy
– Poczucie wstydu, poczucia winy, obrzydzenia i depresji na temat jedzenia
– Często próba nowych diety – a nie zawsze tracisz na wagę

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

Leczenie:

Często osoby cierpiące na zaburzenia jedzenia stają się bardzo dobrzy w ukrywaniu ich stanu. Jeśli jednak znasz kogoś, kto wykaże oznaki i objawy powyżej napisane i martwisz się, że Twoja nadwaga jest bardzo wysoka,  ważne jest, aby napisać do mnie i zacząć współpracę. Mogę pomóc w leczeniu, a także pomóc  rozpoznać problem, którego nie widzisz.

Napisz do mnie  –  m.klos@mataleo.eu

Ale, podobnie jak wiele zaburzeń, każda diagnoza musi być leczona indywidualnie. W konsultacji ze mną można wyznaczyć najlepszą terapię dla ciała i obecnych warunków. Nie czekaj, aż będziesz ważyć ponad 100 kg, a jak już ważysz tyle, to nie czekaj, aż złapiesz chorobę, bo niedość, że będziemy walczyć z otyłością, to jeszcze z rożnymi chorobami. 

ZAPRASZAM 😉 

GOSIA KLOS

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk