Jak pozbyć się retencji wody i schudnąć w 5 prostych krokach

retencja wody

Jak pozbyć się retencji wody i schudnąć w 5 prostych krokach. Obrzęki, opuchnięte nogi i stopy oraz sztywne stawy to nieprzyjemne objawy zatrzymywania płynów. Istnieją 3 rodzaje zatrzymywania wody, a pierwszy z nich (zatrzymanie płynów medycznych) jest spowodowany poważnymi chorobami, takimi jak choroby serca i tarczycy, zapalenie stawów lub toczeń. Pozostałe 2 typy to cykliczne i ogólne zatrzymywanie płynów. Są one związane ze stylem życia i cyklami miesiączkowymi kobiet i zwykle nie podlegają leczeniu.

Zatrzymanie płynów muszą być leczone przez lekarzy. Ale jeśli twoje zdrowie jest w porządku, spróbuj zastosować się do tych wskazówek, które przygotowałam dla ciebie. Pomogą Ci zapomnieć o wszystkich dolegliwościach związanych z zatrzymywaniem wody.

Główne objawy retencji wody:

Z powodu zatrzymywania wody możemy czuć się ciężsi niż zwykle lub być mniej aktywni. Inne objawy mogą obejmować:

Wgłębienia w skórze
Wahania masy
Wzdęcia, szczególnie w okolicy brzucha
Opuchlizna brzucha, twarzy i bioder
Opuchnięte nogi, stopy i kostki
Sztywne stawy

Jak zmniejszyć retencję wody i schudnąć?

1. Eliminowanie stresu

Stres jest reakcją naszego organizmu na niebezpieczną lub złożoną sytuację. W ramach reakcji walki lub ucieczki nadnercza uwalniają kortyzol (znany również jako hormon stresu). Według tego badania kortyzol zwiększa retencję płynów. Jeśli chcesz zapomnieć o obrzękach i sztywnych stawach, poćwicz techniki oddychania, podnoszenia nóg, jogi i naucz się odpowiednio relaksować.

2. Relaks w saunie

Sauna to nie tylko dobry sposób na relaks i ucieczkę od codziennych problemów, to także inny sposób na zmniejszenie retencji wody. Według artykułu opublikowanego przez Harvard Medical School pocenie się zaczyna się niemal natychmiast. Przeciętny człowiek traci kufel potu podczas krótkiego pobytu w saunie.

3. Ćwiczenia

Czy pracujesz w trybie siedzącym? Najprawdopodobniej zauważyłeś, że twoje nogi i kostki są spuchnięte po powrocie do domu. Zbyt długie siedzenie może powodować zatrzymywanie wody i związane z nią objawy. Aby tego uniknąć, uczyń swoje życie bardziej aktywnym: idź na siłownię, idź do pracy, biegnij lub idź na basen.

4. Dostosowanie nawyków żywieniowych

Jedzenie produktów bogatych w białko, witaminę B6, potas i magnez może również pomóc w zmniejszeniu retencji wody. Produkty te to: jajka, makrela, karczoch, buraki, seler, awokado, ananas, morele, figi, szparagi i gorzka czekolada. Lepiej jest unikać produktów o wysokiej zawartości soli, takich jak twarożek, płatki owsiane, napoje sportowe, ciastka lub warzywa w puszkach.

5. Dostarczenie wystarczającej ilości snu

Brak snu negatywnie wpływa na nasze zdrowie i może powodować poważne choroby, takie jak otyłość, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca. Naukowcy potwierdzają, że zły sen może również wpływać na współczulne nerki w nerkach, o których wiadomo, że regulują bilans wodny. Większość ludzi musi spać około 8 godzin, aby móc prawidłowo funkcjonować, ale niektórzy z nas potrzebują więcej lub mniej czasu. Pamiętaj, że jeśli budzisz się zmęczona i ciągle szukasz okazji na drzemkę, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej snu w nocy.

Czy znasz inne metody zmniejszania retencji wody? Udostępnij je w sekcji komentarzy!

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk