8 niepokojących oznak – twoje ciało ma za dużo tego hormonu i Tyjesz – Nowy Artykuł

Metamorfoza - Odchudzanie - Brzuch - Mama - Gosia Klos

8 niepokojących oznak – twoje ciało ma za dużo tego hormonu i Tyjesz – Nowy Artykuł. Estrogen jest podstawowym żeńskim hormonem odpowiedzialnym za rozwój i regulację układu rozrodczego oraz cechy płciowe, takie jak włosy pod pachami, wzrost piersi i cykl menstruacyjny. Bardzo ważne jest kontrolowanie go i utrzymanie go na normalnym poziomie, ponieważ nadmierny estrogen może powodować raka u kobiet.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

Postanowiłam przestudiować i napisać o objawach ostrzegawczych nadmiaru estrogenu u kobiet.

Przyczyny nadmiernej produkcji estrogenu

Istnieją dwa sposoby naturalnego wzrostu poziomu estrogenu – w okresie dojrzewania i ciąży. Ale może się to zdarzyć z kilku innych powodów. Możemy uzyskać nadmiar estrogenu ze środowiska lub naszej diety.

W dzisiejszych czasach zwiększenie poziomu estrogenu nie jest trudne, ponieważ jest on zawarty w żywności zawierającej toksyczne pestycydy, herbicydy i hormony wzrostu. Zachowaj ostrożność przy zakupie produktów w supermarkecie: sprawdź opis i miejsce, w którym został wyprodukowany.

Poza tymi przyczynami mogą istnieć inne przyczyny związane z naszym stylem życia:

Nadmierne spożycie alkoholu i leków
Choroby serca, cukrzyca, otyłość i wysokie ciśnienie krwi
Naprężenie
Oznaki wysokiego poziomu estrogenu u kobiet

Zwróć uwagę na te znaki i nie wahaj się iść do lekarza, jeśli znajdziesz coś, co Cię niepokoi. Jeśli masz wysoki poziom estrogenu, możesz poczuć potencjalne objawy, takie jak:

1. Obrzęk i tkliwość piersi

Wiele kobiet odczuwa zmiany w piersiach podczas cyklu i ciąży, ponieważ piersi są bardzo wrażliwe na hormony. Jeśli masz obolałe piersi lub zauważyłeś, że są spuchnięte bardziej niż zwykle, może to być spowodowane wysokim poziomem estrogenu.

2. Huśtawki nastroju

Estrogen wpływa na stan psychiczny i emocje. Te uczucia przypominają ci objawy PMS. Możesz czuć się przygnębiony lub mieć lęk, a twoje emocje mogą być wszędzie bez żadnego powodu.

3. Zwłóknieniowe grudki w piersiach

Jeśli masz dominację estrogenu, Twoje piersi mogą stać się nierówne. Może to być delikatne lub bolesne. Nie wahaj się natychmiast udaj do lekarza, jeśli znajdziesz grudki w tkance piersi.

4. Wypadanie włosów.

Zwykle jest to problem męski, ale kiedy produkujesz zbyt dużo estrogenu, możesz zacząć tracić włosy bardziej niż zwykle. Może to powodować jeszcze bardziej depresyjny stan. Pamiętaj jednak, że liczba utraconych włosów zależy również od twojego stylu życia.

5. Przyrost masy ciała

8 niepokojących oznak – twoje ciało ma za dużo tego hormonu i Tyjesz – Nowy Artykuł. Nie przejadasz się i nie leżysz na kanapie 24/7, ale zauważyłeś, że twoja okolica bioder staje się większa. Może to być oznaką nadmiaru estrogenu. Możesz również cierpieć na wzdęcia i walczyć o utratę wagi nawet po przejściu na dietę.

6. Nieregularny miesiączkowanie

Powinien to być ważny znak dla kobiety, gdy jej miesiączka zawsze była na czas i nagle przybywa wcześnie lub późno. Okres menstruacyjny jest dokładnie kontrolowany przez poziomy hormonów w twoim ciele, a jeśli występuje nierównowaga jednego, cały okres menstruacyjny może się zapaść.

7. Cały czas czujesz się wyczerpana

Jeśli masz problemy ze snem, możesz czuć się wyczerpany przez cały czas. To normalne. Ale jeśli zauważyłaś, że jesteś bardziej zmęczona niż zwykle, a styl życia się nie zmienił, może to być znak ostrzegawczy, że musisz sprawdzić poziom hormonów.

8. Problemy ze snem

Nadmiar estrogenu może również powodować różne problemy ze snem. Możesz być zbyt rozmowny i nie być w stanie spać, lub odwrotnie, możesz czuć się senny przez cały czas. Zwróć uwagę, jeśli twoje nawyki związane ze snem zmieniły się nagle bez ważnego powodu lub zmiany poziomu stresu.

Czy kiedykolwiek sprawdzasz swój poziom hormonów? Zostaw komentarz poniżej, jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny i interesujący.

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super figurą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk