Jak pozbyć się nadmiaru skóry po utracie wagi

nadmiar skóry

Jak pozbyć się nadmiaru skóry po utracie wagi. Utrata wagi i utrzymanie jej może być wystarczająco trudne. Ale wielu ludzi, którzy osiągają swoje cele polegające na odchudzaniu się, może stanąć w obliczu innego frustrującego czynnika: luźnej, workowatej skóry pozostałej po odchudzaniu czyli bycia na diecie bez treningu.

Nadmiar skóry nie stanowi problemu dla wszystkich, którzy odchudzają się i podnoszą rutynę ćwiczeń. Ale im więcej wagi tracisz, tym szybciej ją tracisz, a im dłużej masz nadwagę, tym bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz tego efektu ubocznego. Wiele osób, które straciły na wadze, akceptuje i kocha swoją skórę i rozstępy. Ale dla innych luźna skóra – często pojawiająca się wokół ramion, nóg, szyi i brzucha – jest nie tylko kłopotliwa, ale także bardzo niewygodna lub nawet bolesna.

Więc co możesz z tym zrobić?

Ogólnie rzecz biorąc, skóra ma pewien stopień elastyczności, który pozwala jej rozszerzać się i kurczyć wokół zmieniającej się ramy ciała osoby, wyjaśnia dr Malin. Ale ten stopień elastyczności jest różny dla każdego i zależy częściowo od ich ogólnego stanu zdrowia i zdrowia skóry.
Zależy to również od tego, ile wagi traci osoba i jak szybko ją traci. „Nie do końca rozumiemy, dlaczego skóra niektórych ludzi kurczy się lepiej niż inne, ale wiemy, że nadmiar skóry jest częstym problemem dla osób, które tracą więcej niż, powiedzmy, 20 lub 30% masy ciała”.

Ludzie, którzy przechodzą operację bariatryczną i tracą dużą masę ciała na raz, mogą później mieć nadmiar skóry, mówi dr Malin. Kobiety mogą również odczuwać nadmiar skóry wokół brzucha po utracie wagi po ciąży – zwłaszcza jeśli urodziły wiele razy.

Ale nadmiar skóry może również zdarzyć się osobom, które tracą na wadze dzięki samej diecie. „Uważam, że wolniejsza utrata masy ciała jest mniej prawdopodobna na luzną skórę, ponieważ powoduje to skurcz skóry”.

Przed odchudzaniem pamiętaj o treningu w domu lub na siłowni i problem rozwiązany. Sama dieta nie pomoże, jeśli chcesz mieć jędrną skórę

Pomagam kobietom osiągnąć cele i z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z mojej pomocy,a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj i działaj.

Kobiety, które nadal chcą mieć dzieci, nie powinny mieć żadnego rodzaju procedury usuwania skóry wokół brzucha. Kiedy pacjent zyskuje na wadze po operacji wycięcia skóry – z powodu ciąży lub z innych powodów – „skutki mogą być nieco nieprzewidywalne”, mówi dr Malin. Efekty te mogą obejmować rozstępy, poszerzenie nacięcia chirurgicznego lub rozprowadzenie tłuszczu w nietypowych miejscach pod skórą.

Odchudzaj się z głową i pod okiem specjalisty dietetyka z trenerem. Dwa w jednym. Wtedy nie będzie żadnego problemu ze skórą. Ćwicz w ciąży, bo ciąża to nie choroba ( jeśli nie ma przeciwskazań ).

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk