Jak Pozbyć się Dużego Brzucha – 3 Błędy Powodujące Tycie

Łatwo zrobić trening brzucha i można ćwiczyć i ćwiczyć ten brzuch, ale nie zawsze te ćwiczenia działają. Dlaczego? Ponieważ istnieje wiele dezinformacji na temat „sześciopaka”. Właściwie niektóre z tych porad są słuszne – jeśli jesteś facetem. Ale dla kobiet trening brzucha powinien być inny.

Sposób, w jaki powinnaś trenować mięśnie brzucha, w rzeczywistości znacznie się różni od tego, jak powinnaś  trenować inne obszary ciała.
Chcesz lepszych pośladków? Trenuj je ciężko i trenuj często.
Chcesz ładniejsze ramiona? Ta sama rzecz.
Ale jeśli chcesz mieć mniejszą talię – trening brzucha z dużą częstotliwością może być najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić.

Ciężki trening brzucha o dużej objętości może w rzeczywistości zwiększyć Twoją talię. Jeśli Twoim celem jest mniejszy, bardziej płaski brzuch, co powinieneś zrobić?

Jak w przypadku każdej części ciała:

-zastanów się, co chcesz osiągnąć (mniejsza talia) i
-wdrożyć odpowiednie strategie, aby uzyskać pożądany wygląd.

Chcę podkreślić te kroki, ponieważ większość kobiet nie wybiera strategicznie ćwiczeń. Po prostu robią to, co robią wszyscy inni lub czego nauczyli się w Internecie. To duży błąd. W rzeczywistości spójrzmy na trzy błędy, które wy kobiety często popełniają podczas treningu brzucha.

Częste błędy podczas treningu mięśni brzucha

1. Trening brzucha jest nie potrzebny.

Stwierdziłabym nawet, że ​​kobiety w ogóle nie muszą ćwiczyć brzucha z obciążeniem. Czemu? Jeśli ćwiczysz mięśnie brzucha z dużymi ciężarami, budujesz mięśnie. Pomyśl o tym przez chwilę.

Jeśli budujesz mięśnie, budujesz rozmiar. Jeśli budujesz mięśnie pod tłuszczem, budujesz jeszcze większy rozmiar. I spójrzmy prawdzie w oczy – większość z nas ma trochę tłuszczu na brzuchu.
Budowanie tam dodatkowych mięśni nie spali tłuszczu, ale zbuduje gęstość, która może sprawić, że nasza talia będzie wyglądać na większą, zwłaszcza gdy na mięśniu znajduje się warstwa tłuszczu. Dzieje się tak dlatego, że mięsień pod tłuszczem wypycha go dalej, dając nam większy brzuch. To powtarzam od 20 lat każdej kobiecie, z którą współpracuje.

Więc jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią „czuć” swoje treningi następnego dnia, pamiętaj, że ból brzucha może nie być dobrą rzeczą.
Zastanów się, gdzie chcesz budować mięśnie. Każdy ma jakieś mięśnie pod tłuszczem na brzuchu. Zamiast budować tam więcej mięśni i gęstości, najlepszym sposobem na odsłonięcie mięśni brzucha jest inteligentny program ćwiczeń i odżywiania.

2. Często trenując  mięśnie brzucha.

Jakiś czas temu miałem nowego klienta, który powiedział mi, że jej poprzedni trener ćwiczył jej mięśnie brzucha podczas każdej sesji i nie mogła zrozumieć, dlaczego jej brzuch jest większy, mimo że wszędzie indziej jest szczuplejszy. To dlatego, że budowała tam mięśnie.
Jeśli często trenujesz mięsień, będzie rósł. Oczywiście trenując mięśnie brzucha wzmacniasz kręgosłup, ale nie przesadzaj.

Twoje mięśnie brzucha już otrzymują dużo bodźców z innych treningów. Ćwiczenia takie jak wyciskanie nad głową, wykroki, podciąganie, przysiady i martwy ciąg angażują Twój kręgosłup i brzuch. Jeśli stosujesz dobry program ćwiczeń, nie musisz ciągle i więcej trenować te partie.
Trening brzucha 5 razy w tygodniu nie zapewni ci lepszego i płaskiego brzucha, ale czyste jedzenie siedem dni w tygodniu tak.

3. Trening na skośnie mięśnie.

Mięśnie skośne brzucha biegną w górę i w dół po bokach naszego tułowia. Jest to obszar, który większość kobiet trenuje, nie rozumiejąc konsekwencji dla swojej sylwetki.

Pamiętaj, myśl strategicznie o tym, gdzie chcesz zbudować mięśnie i rozmiar.
Idealną figurą kobiecą jest kształt klepsydry. W przypadku klepsydry ramiona i biodra mają na ogół równe proporcje. Środkowa część (talia) jest mniejszym wymiarem, ponieważ jest to część klepsydry.
Jeśli zbudujesz mięśnie biegnąc w górę i w dół po bokach,  zniszczysz swoje krzywizny i kształt klepsydry.

Kiedy twoje skośne są dobrze rozwinięte, będziesz wyglądać raczej pudełkowa niż proporcjonalna. Jeśli budujesz swoje skośne, ale nadal masz tłuszcz na brzuchu, sprawi to, że nie będzie tali.

Ucz się od innych, którzy mają to, czego chcesz.

Zawodniczki bikini fitness strategicznie podchodzą do tego, gdzie budują mięśnie. W zawodach bikini chodzi o zachowanie odpowiednich proporcji, o wąskiej tali.
Realistycznie podchodząc do problemu,   nigdy nie będziemy wyglądać jak zawodniczki bikini – ale to nie znaczy, że nie możemy się od nich uczyć. Chyba,  że chcesz wystąpić na takiej scenie, ale to jest proces 2 letni.

Wykonaj proste ćwiczenie rano lub wieczorem. Pamiętaj aby mać proste plecy. Przez 20 sekund.

 

Ćwicz z głową, odżywiaj się odpowiednio, ucz się od innych. Proste zasady. Daj znać jaki ci idzie i udostępnij artykuł dalej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk