3 Ćwiczenia Przed Snem – Zrób Je Od Dziś

3 ćwiczenia na noc

3 Ćwiczenia Przed Snem – Zrób Je Od Dziś

To jak ważne są ćwiczenia piszę od wielu lat, ale czy rzeczywiście wykonujesz odpowiednia i w odpowiednim czasie? Każdy z was funkcjonuje inaczej w ciągu dnia. Jedni mogą ćwiczyć po 21.00 drudzy o 5.00 rano. Każda pora jest dobra, tylko jemy trochę inaczej wieczorem, a rano.

Priorytetem jest nie odżucanie wszystkiego ciągu jednego dnia tego co jedliśmy w przeciągu paru lat. Zróbmy to stopniowo czyli  jak nie jesz w ogóle śniadań ( a to jest najważniejszy posiłek w ciągu dnia ) zjedz 1 banana.

Kto powiedział, że będzie łatwo. Zadaj sobie pytanie ile czasu spędzasz przed telewizorem? Czas w którym mogła byś iść na spacer lub poćwiczyć ze mną lub sama w domu.  No ale do tego też trzeba się przygotować czy zorganizować. Obserwując moją stronę znajdziesz dużo motywacji i ćwiczeń, z którymi możesz zacząć ćwiczyć, zacząć od jednego ćwiczenia, a skończyć na 8 ćwiczeń, aż dojedziesz do sprawy i sprawności.

Ja zaczynając rok temu ju-jitsu też błądziłam po macie. Musiałam nauczyć się podstaw rośćiągnąć się i być bardzo mobilną ze swoim ciałem, ale zaczynałam od przewrotów do przody i w tył przez pierwsze 3 miesiące aby iść dalej i poznawać nowe ćwiczenia. Nie było łatwo. Byłam cała polokowania, brak mobilności z biodrami, sztywna z ciałem ciałem. Teraz jest już o wiele lepiej. Śmigam po macie jak nie jedna 20-stolatka, a jestem przed 50 – siatką.

Nie ma rzeczy nie możliwych, są  tylko bariery w głowie, nie powodzenia i nasze słabości, które uniemożliwiają nam działać i osiągać cele. Spróbuj dziś wykonać te 3 ćwiczenia na spokojnie przed snem lub jutro rano jak wstaniesz.

Zaczynamy.

1.Połóż się  na plecach i podczas wdechu wyciągnij ręce nad głowę, złóż palce razem, wyciągnij dłonie w kierunku ściany za głową i przenieś dłonie za siebie. W tym samym czasie wyciągnij  palce od stóp do przodu, trzymając kolana prosto. Przytrzymaj tę pozycję 10  sekund, a następnie zrób wydech i zwolnij rozciągnięcie. Zrób tak 5 razy.

 

2.Usiądz na łóżku, pochyl się do na podłogę wraz z wdechem. Przytrzymując klatkę piersiową na kolanach zrób wydech i przytrzymają tą pozycję oddychając swobodnie przez 15 sekund. Zrób takich skłonów 5 razy.

3.Moje ulubione ćwiczenie, ale nie zawsze wszystkim wychodzi, bo nie każdy jest tak dobrze rozciągnięty. Połóż się na plecach i przenieś obie nogi na jedną stronę. Przytrzymaj tak przez 30 sekund i zmień strony. Nie odrywaj drugiej ręki od łóżka. Zrób tak 3 razy.

Niby nic, a jednak dużo pomaga. Niby na łóżku, ale warto spróbować. Udostępnij artykuł dalej aby inni mogli spróbować i cieszyć się zdrowiem. Powodzenia.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk