Jak pozbyć się czyraka – najlepsze domowe środki zaradcze

Krostka na udzie jak się jej pozbyc - Gosia Klos

Jak pozbyć się czyraka – najlepsze domowe środki zaradcze. 

Czyraki są często leczone antybiotykami, co przyczynia się do ogólnego nadużywania antybiotyków, ale czy wiesz, że możesz naturalnie pozbyć się czyraków? Jeśli zainwestujesz trochę czasu i cierpliwości, możesz leczyć czyraki naturalnie. Lecząc czyraki w sposób naturalny, unikasz skutków ubocznych związanych ze stosowaniem antybiotyków (długotrwałe stosowanie niszczy naturalną florę jelitową) i zapobiegasz oporności na antybiotyki. Czyraki nie są niebezpieczne i jeśli to możliwe, należy je leczyć środkami domowymi.

Co to jest czyrak?

Czyrak to ropień skóry. To bolesna, czerwona, wypełniona ropą okrągła grudka, która rozwija się na powierzchni skóry. Zwykle mieszek włosowy lub gruczoł olejowy zostaje zainfekowany i rozwija się nieestetyczny guz. Czyraki są bolesne i mało estetyczne, ale nie są uważane za poważny problem. Same czyraki nie są zaraźliwe, ale bakterie je wywołujące, dlatego należy zachować ostrożność, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się na inne części ciała lub od osoby do osoby.

Jak naturalnie pozbyć się ropnia skóry?

Istnieje wiele domowych środków na czyraki i powinieneś zacząć je stosować, gdy tylko zauważysz wrzód rozwijający się na ciele. Te naturalne środki mogą być stosowane do leczenia czyraków na różnych częściach ciała, takich jak wewnętrzne uda, plecy, pośladki, twarz i nogi.

Szybkie działanie może zapobiec powikłaniom i pomóc w szybszym leczeniu. Wypróbuj następujące techniki i naturalne środki leczniczenia:

1.Ciepły kompres z solą Epsom

Sól Epsom jest świetnym naturalnym lekarstwem na czyraki, ponieważ sól suszy wrzenie i powoduje jego wysychanie. Stosuj ciepły kompres z solą Epsom przez 30 minut trzy razy dziennie we wrzeniu. W zależności od części ciała można również zanurzyć w wodzie w ciepłej wodzie. Na przykład, jeśli gotowanie odbywa się na dolnej części ciała (np. Na udach), po prostu usiądź w gorącej kąpieli, a instrukcje na temat kąpieli solnych Epsom można znaleźć w moim artykule na temat kąpieli solnej Epsom i kąpieli stóp – korzyści i przepisy kulinarne

Ciepło poprawi krążenie krwi, wyciągnie ropę na powierzchnię i przyspieszy proces drenażu wrzenia, jednocześnie zmniejszając ból i swędzenie.
Powtarzaj kompres, aż wrzący zacznie spływać.
Ciepły kompres jest również jednym z najbardziej pomocnych zabiegów do naturalnego usuwania torbieli łojowych.

2.Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem antyseptycznym i stanowi doskonałe domowe lekarstwo na czyraki. Raz dziennie nałóż olej z drzewa herbacianego bezpośrednio na krostkę. Weź wacik i wlej na niego kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Przytrzymaj 10 min i powtórz tak kilka razy.

3.Kurkuma

Kurkuma to naturalny środek przeciwzapalny, który może pomóc Ci pozbyć się czyraków. Aby wyleczyć czyraki z kurkumą, zrób pastę, mieszając kurkumę z ciepłą wodą, aż osiągniesz pożądaną konsystencję lub alternatywnie użyj pasty z kurkumy, o której wspomniałam w tym artykule. Nałóż pastę bezpośrednio na wrzenia i przykryj bandażem.

4.Ocet jabłkowy

Rozcieńczyć ocet jabłkowy (ACV) wodą i wlać bezpośrednio na czyraka. To oczyści infekcję i zapobiegnie pogorszeniu sięstanu.

Możesz także pić trochę rozcieńczonego octu jabłkowego każdego ranka (1 łyżka stołowa w szklance wody), aby detoksykować ciało i dezynfekować ciało – już niedługo napiszę na temat robienia napojów detoksycznych z octu jabłkowego.

5.Aloes

Aloes jest świetny dla twojej skóry i jest dobrze znany ze swojej zdolności do zmniejszania stanu zapalnego skóry, łagodzenia podrażnionej skóry i wysypki. Aloes jest również bardzo przydatny w leczeniu wrzenia i kontroli infekcji. Wystarczy kilka razy dziennie nałożyć czysty żel Aloe Vera na krostkę, aby się go pozbyć.

6.Bandaż czosnkowy, cebulowy i ziemniaczany

Aby szybciej leczyć czyraki, umieść małe kawałki cebuli i czosnku wokół wrzenia (najlepiej rozcieńczyć je innym składnikiem, takim jak olej rycynowy lub aloes, ponieważ zastosowanie czystego czosnku może poparzyć wrażliwą skórę). Następnie pokrój cienki plasterek ziemniaka i włóż go bezpośrednio do wrzenia.

Ziemniak wyciągnie ropę z wrzenia (surowego ziemniaka można użyć na wiele sposobów, aby wyleczyć ciało), podczas gdy cebula i czosnek działają antyseptycznie.

Zagotuj gazę lub bandaż, aby utrzymać wszystko na miejscu i pozostaw na kilka godzin. Użyte warzywa powinny być surowe (najlepiej organiczne).

Czyż to nie jest proste do wykonania? Proste i to ze składnikami, które masz pewnie w domu, a jak nie to możesz je kupić w każdym sklepie. Powodzenia

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk