6 rodzajów bólu którego nigdy nie powinieneś ignorować – Gosia Klos

Ból pleców - Jak sobie radzić

6 rodzajów bólu którego nigdy nie powinieneś ignorować – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Często staramy się unikać wizyty u lekarza z powodu drobnych dolegliwości życiowych. W końcu w ciągu naszego życia należy spodziewać się pewnego bólu, czy to z powodu kontuzji, choroby, czy po prostu nadmiernego wysiłku podczas ćwiczeń lub wykonywania codziennych zadań, takich jak ogrodnictwo.

W wielu przypadkach niewielkie ilości bólu spowodowanego wysiłkiem lub innymi normalnymi przyczynami ustępują, bez potrzeby interwencji medycznej. Istnieje jednak siedem rodzajów bólu, których w żadnym wypadku nie należy ignorować. Rzućmy na nie okiem.

Ból nr 1: Palący ból lub drętwienie nóg lub stóp

Płonącym bólem nóg lub stóp może być neuropatia, a zwłaszcza neuropatia cukrzycowa.

Według American Diabetes Association prawie jedna czwarta z 23 milionów Amerykanów cierpiących na cukrzycę jest niezdiagnozowana.

Niektóre objawy cukrzycy obejmują:

Suchość w ustach
Ciągłe pragnienie i głód
Swędząca sucha skóra
Powolne gojenie się ran lub skaleczeń
Częste i pilne oddawanie moczu
Rozmazany obraz

Ból 2: Niewyjaśniony, uporczywy ból w klatce piersiowej, gardle, szczęce, ramieniu lub brzuchu

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że ból w klatce piersiowej może oznaczać problem z sercem, a nawet zawał serca (musisz zdawać sobie sprawę z 10 objawów zawału serca).

Jednak bóle – nawet niewielki dyskomfort – w klatce piersiowej, gardle, szczęce, ramieniu lub brzuchu mogą również wskazywać na poważne problemy z sercem.

Niektóre osoby z problemami z sercem mylą swoje początkowe objawy z problemami żołądkowymi lub jelitowymi. Problemy z sercem mogą nawet naśladować prosty refluks kwasu. Jeśli doświadczasz niewyjaśnionego, uporczywego dyskomfortu w którymkolwiek z tych obszarów i wiesz, że masz wysokie ryzyko problemów z sercem, odwiedź lekarza.

Ból # 3: Rozdzierający ból głowy

Bądźmy szczerzy: bóle głowy są uciążliwością, z którą wszyscy musimy żyć w jakimś momencie.

Często bóle głowy występują z powodu łatwych do rozwiązania problemów, takich jak odwodnienie, przekrwienie zatok lub napięcie, i można je rozwiązać, pijąc dużo wody, używając garnka neti i poświęcając czas na medytację.

Jeśli jednak pijesz płyny i zachowujesz spokój, ale ból głowy nadal nie ustępuje, najlepiej wspomnieć o tym lekarzowi. Okropny ból głowy (najgorszy ból głowy w życiu), który po prostu się nie drgnie, może być oznaką krwawienia z mózgu, które wymaga natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach.

Ból 4: Nagły lub dokuczliwy ból pleców

Wszyscy mieliśmy kiedyś ból pleców z powodu długiego siedzenia przy komputerze, złej postawy, ciężkiej pracy w ogrodzie lub rozpoczęcia nowego nadmiernego programu. Ból pleców jest jedną z najczęstszych dolegliwości fizycznych i wiele osób cierpi na nią przewlekle. Wspomniałam w przeszłości o 10 najlepszych ćwiczeniach zapobiegających bólowi pleców.

Jednak nagły ból w dolnej części pleców lub w obszarze między ramionami może wskazywać na śmiertelną łzę w aorcie, głównym naczyniu krwionośnym biegnącym do serca.

Taka łza – zwana rozwarstwieniem aorty – jest niezwykle poważna i musi natychmiast zająć się nią personel medyczny. Jeśli odczuwasz ból pleców lub ból między ramionami, którego nie można wytłumaczyć i istnieje ryzyko wystąpienia takich chorób, jak wysokie ciśnienie krwi, problemy z krążeniem, palenie tytoniu i cukrzyca, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Ból # 6: Ból lub obrzęk łydek

Irytujące skurcze łydek zdarzają się każdemu od czasu do czasu, a pisałam o tym w poprzednich artykułach na temat nocnych skurczów nóg. Jednakże, gdy towarzyszy mu obrzęk lub pozostaje jako ciągły ból, ból łydki może wskazywać na coś o wiele bardziej niecnego niż zwykły skurczu mięśni, może to być zakrzepica żył głębokich.

Gdy skrzep powstaje w jednej z głębokich żył nogi, a niebezpieczeństwo powstaje, gdy skrzep odrywa się od żyły nogi i wędruje do płuc, stając się zatorowością płucną – stan, który może stać się śmiertelnie groźny .

Jeśli odczuwasz ból lub obrzęk u obu łydkach, skonsultuj się z lekarzem, aby wykluczyć DVT (szczególnie jeśli leciałeś, ponieważ DVT jest jedną z 10 szkodliwych rzeczy, jakie latanie wywiera na twoje ciało).

Inne znaki ostrzegawcze DVT obejmują:

Ciepło w skórze chorej nogi.
Czerwona lub przebarwiona skóra w dotkniętej nodze.
Widoczne żyły powierzchniowe.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk