Jak pokroić cebulę BEZ płaczu – Mam na to sposób

Jak pokroić cebulę BEZ płaczu – Mam na to sposób. Dlaczego cebula sprawia, że ​​płaczesz?

Cebula należy do grupy roślin, które absorbują siarkę z gleby w miarę jej wzrostu. Ta substancja chemiczna jest przechowywana w ściankach komórek cebuli (lub błonach). Kiedy membrany te są niszczone przez nasze noże, uwalniają do atmosfery wiele enzymów i substancję chemiczną o nazwie sulfotlenek aminokwasów.

Reagują one z wodą znajdującą się na powierzchni naszych oczu, tworząc kwas siarkowy! Nasze ciało jest podłączone w celu wypłukania niechcianych chemikaliów lub cząsteczek z naszych oczu za pomocą łez, więc gdy nasz mózg wyczuje ten ból, wysyła sygnał, by zacząć łzawić.

Jak ciąć cebule bez płaczu. Mam na to sposób!

Ogólne wskazówki:

Użyj ostrego noża. Ostry nóż wyrządzi mniej szkód w komórkach cebuli i przekroi je, zamiast je zmiażdżyć uwalniając więcej chemikali do powietrza.

Trzymaj posiekane kawałki cebuli twarzą w dół i z dala od miejsca pracy. 

Gdy pokroisz cebulę, staraj się pozostawić je w ich pierwotnej pozycji tak długo, jak to możliwe, aby nie zwiększać powierzchni odsłoniętego miąższu cebuli. Na przykład, kiedy po raz pierwszy wycinasz cebulę na pół, upewnij się, że obie połówki są ułożone na tacy na poziomo. I nie obieraj tej sekcji, dopóki nie będziesz gotowa!

Najlepsze triki, które faktycznie działają

Potnij cebulę pod wentylacją kuchenną (działa to dobrze, jeśli masz wbudowaną powyżej kuchenki. Cyrkulacja powietrza kieruje opary cebuli z dala od twoich oczu, tak aby nie nastąpiła bolesna reakcja chemiczna.

15 minut, zanim będziesz gotowa przygotować cebulę, włóż je w całości do zamrażarki. Ale nie zapomnij je wyciągną po 5 min, zanim staną się trudne do pokrojenia!

Dlaczego to działa: zimna temperatura minimalizuje uwalnianie substancji chemicznych z cebuli. Dzieje się tak dlatego, że enzymy są mniej reaktywne w niskich i wysokich temperaturach (dlatego gotowana cebula nigdy nie powoduje płaczu.

Obierz cebulę i zanurz ją w misce z wodą przez 10 minut.

Dlaczego to działa: chemikalia są wciągane do wody, więc pozostało znacznie mniej, abyś płakała. Jednak to również pozbędzie się charakterystycznego smaku cebuli, więc miej to na uwadze, gdy będziesz gotować.

Załóż parę okularów podczas cięcia cebuli. W rzeczywistości sprzedawane są okulary –  gogle specjalnie zaprojektowane do siekania cebuli, ale para okularów pływackich dobrze sobie poradzi hihihi.

Okulary – gogle tworzą zamkniętą barierę pomiędzy wrażliwymi oczami a tymi trudnymi chemikaliami przenoszonymi przez powietrze. Dlatego niektórzy ludzie mówią, że nie płaczą, gdy siekają cebule podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Więc teraz wiesz! Czy są jakieś inne dziwne wskazówki, które zapobiegają płaczu cebulowemu, który zadziałał na ciebie? Chciałabym je usłyszeć! Napisz je na dole artykułu!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk