Jak oczyścić tętnice prostym owocem – Nowa Metoda

granat

Jak oczyścić tętnice prostym owocem – Nowa Metoda. Dziś troszkę poważnej, gdyż i temat jest bardzo poważny w dzisiejszych czasach. Warto udostępniać dalej.  Przyszłości profilaktyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych nie można znaleźć w szafce na leki, a raczej w szafce kuchennej lub w sadzie.

Granat jest uznany za zapobiegający postępowi choroby wieńcowej.

Badanie opublikowane w czasopiśmie Atherosclerosis potwierdza, że ​​ekstrakt z granatu może zapobiegać pierwotnej patologii związanej ze śmiertelnością sercową i / lub odwracać ją: postępujące pogrubienie tętnic wieńcowych spowodowane gromadzeniem się materiałów tłuszczowych zwanych miażdżycą.

Myszom z genetyczną podatnością na spontaniczne blokady tętnic wieńcowych podawano ekstrakt z granatu w wodzie do picia przez dwa tygodnie, począwszy od trzeciego tygodnia życia. Pomimo faktu, że leczenie granatem faktycznie zwiększyło poziom cholesterolu związany z cząstkami wielkości lipoprotein o bardzo małej gęstości, leczenie to zarówno zmniejszyło rozmiar blaszek miażdżycowych w zatoce aorty (rozszerzony otwór nad zastawką aorty) i zmniejszyło odsetek tętnic wieńcowych z okluzyjnymi blaszkami miażdżycowymi.

Co ciekawe, naukowcy odkryli również, że leczenie ekstraktem z granatu spowodowało następujące 7 korzystnych efektów:

Obniżony poziom stresu oksydacyjnego
Zredukowane białko chemotaktyczne monocytów-1, przekaźnik chemiczny (chemokina) związany z procesami zapalnymi w tętnicach.
Zmniejszone nagromadzenie lipidów w mięśniu sercowym
Zmniejszone naciekanie makrofagów w mięśniu sercowym
Zmniejszony poziom białka chemotaktycznego monocytów-1 i zwłóknienia mięśnia sercowego
Zmniejszone powiększenie serca
Zmniejszone nieprawidłowości w EKG

W jaki sposób coś tak łagodnego i powszechnego jak wyciąg z owoców może odwrócić tak wiele aspektów choroby wieńcowej jednocześnie, o czym świadczą powyższe badania? Odpowiedź może leżeć w tym, że nasi przodkowie ewoluowali z niektórymi pokarmami (w szczególności owocami) tak długo, że brak odpowiednich ilości tych pokarmów może bezpośrednio doprowadzić do pogorszenia czynności narządów.

Rzeczywiście, dwukrotny zdobywca Nagrody Nobla, Linus Pauling, argumentował, że niedobór witaminy C jest podstawową przyczyną chorób sercowo-naczyniowych.

Jest jeszcze jedna oczywista wskazówka, w jaki sposób granat może działać jak magia otwierania tętnic. Każdy, kto kiedykolwiek spróbował owocu granatu lub spożył sok, wie, że ma niezwykłą cierpkość, dzięki czemu usta i dziąsła stają się suche i marszczone. To odczucie oczyszczania jest technicznie, podobnie jak w przypadku wszystkich środków ściągających, kurczeniem się i dezynfekcją błon śluzowych.

Każdy, kto pije sok z granatów lub ma szczęście zjeść jeden świeży owoc, może zrozumieć, dlaczego jest tak skuteczny w oczyszczaniu układu krążenia.

Rzeczywiście, twoje usta i tętnice są wyłożone tym samym typem komórek: komórkami nabłonkowymi. Razem tworzą nabłonek, jeden z czterech podstawowych rodzajów tkanek u zwierząt, wraz z tkanką łączną, tkanką mięśniową i tkanką nerwową i który obejmuje wewnętrzne ściany całego układu krążenia. Tak więc, kiedy czujesz ten niesamowity efekt oczyszczający w ustach, w rzeczywistości jest to podobne do tego, co twój układ krążenia – i nabłonek / śródbłonek wyściełający wnętrze twoich żył i tętnic – również „czuje”.

Opublikowane w Clinical Nutrition w 2004 r. I zatytułowane: „Spożywanie soku z granatów przez 3 lata przez pacjentów ze zwężeniem tętnicy szyjnej zmniejsza grubość błony wewnętrznej środkowej tętnicy szyjnej, ciśnienie krwi i utlenianie LDL”, izraelscy naukowcy odkryli granat podawany w postaci soku przez rok.

Badaniem objęto 19 osób, 5 kobiet i 14 mężczyzn w wieku 65–75 lat, niepalących. Losowo przydzielono im sok z granatów lub placebo. Dziesięciu pacjentów było w grupie leczonej sokiem z granatów, a 9 pacjentów, którzy nie spożywali soku z granatów, było w grupie kontrolnej. Obie grupy zostały dopasowane z podobnymi stężeniami lipidów i glukozy we krwi, ciśnieniem krwi i podobnymi schematami leczenia, które polegały na obniżaniu ciśnienia krwi (np. Inhibitory ACE, β-blokery lub blokery kanału wapniowego) i leki obniżające poziom lipidów (np. Statyny).

Dziesięciu pacjentów w grupie leczonej otrzymywało (240 ml) soku z granatów codziennie przez okres 1 roku, a pięciu z nich zgodziło się kontynuować leczenie przez okres do 3 lat.

Możesz sobie tylko wyobrazić, co by się stało, gdyby wykazano, że lek farmaceutyczny odwraca odkładanie się płytki nazębnej w tętnicach szyjnych o 13% w ciągu zaledwie 3 miesięcy! Ten lek zostałby uznany za cudowny lek ratujący życie i nie tylko byłby promowany i sprzedawany z powodzeniem jako wielomiliardowy przebój, ale nieuchronnie następowałaby dyskusja na temat tego, dlaczego należy go ujawnić.

Oznacza to, że jeśli założymy, że grupa granatów nie była leczona, pogrubienie tętnic szyjnych nadal postępowałoby podobnie jak w grupie kontrolnej w tempie 9% rocznie, tj. 18% w ciągu 2 lat, 27% w ciągu 3 lat Można to interpretować w ten sposób, że na przykład po 3 latach leczenia granatem, pogrubienie tętnic zmniejszy się o ponad 60% ponad to, co nastąpiłoby, gdyby naturalny postęp choroby mógł pozostać bez zmian.

No, ale potrzebny jest do tego czas, a ludzie chcą szybko i na już. Mało kto myśli o ćwiczeniach i leci do lekarza po tabletki na wszystko.Na jedno pomoże, a na drugie zaszkodzi. Warto się zastanowić o treningach w domu czy na siłowni i oczywiście pic ten sok z granata. Tak wiem pić ten napój codziennie przez rok czasu to kosztuje bardzo dużo i do tego jeszcze zapłacić za trenera osobistego. Majątek…

…ale z drugiej strony jeśli masz nadwagę i przy tym wiele chorób, to dlaczego nie zainwestować w swoje zdrowie? Kliknij tutaj po współpracę!

Referencje

[i] Aishah Al-Jarallah, Fatima Igdoura, Yi Zhang, Christine B Tenedero, Elizabeth J White, Melissa E Macdonald, Suleiman A Igdoura, Bernardo L Trigatti. The effect of pomegranate extract on coronary artery atherosclerosis in SR-BI/APOE double knockout mice. Atherosclerosis. 2013 May ;228(1):80-9. Epub 2013 Mar 7. PMID: 23528829

[ii] Michael Aviram, Mira Rosenblat, Diana Gaitini, Samy Nitecki, Aaron Hoffman, Leslie Dornfeld, Nina Volkova, Dita Presser, Judith Attias, Harley Liker, Tony Hayek. Pomegranate juice consumption for 3 years by patients with carotid artery stenosis reduces common carotid intima-media thickness, blood pressure and LDL oxidation. Clin Nutr. 2004 Jun;23(3):423-33. PMID: 15158307

[iii] GreenMedInfo.com, Pomegranate’s Anti-Inflammatory Properties

[iv] Mahalaxmi Mohan, Harshal Waghulde, Sanjay Kasture. Effect of pomegranate juice on Angiotensin II-induced hypertension in diabetic Wistar rats. Phytother Res. 2009 Dec 17. PMID: 20020514

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk